Jump to content
przemko_85

CB i antenka - jakie wybrać ???

Recommended Posts

BrZoZaS

Uniden jest mocno przereklamowany. Panuje jakies dziwne przekonanie, ze jak cos jest nielegalne to od razu musi byc super genialne. Jak chcesz dobre radio to kup Herberta I i zapomniesz juz o zmianie radia na wieki. A co do anteny to wszystkie sunkery i inne dziadostwa nie powinny nazywac sie nawet antenami. Chcesz miec dobre osiagi zamontuj antene 1.5m> na stałe i problem z głowy.

daras_torun

A ja tam mam ALANA 109 i HUSTLERA IC 100 komplet za 179 zł. Zasięg około 8 km. Na moje potrzeby zestaw OK.

pleban

Uniden przereklamowany?

Przecież nikt go nie reklamuje, jadą po jego legalności jak po łysej kobyle

Ja mam go w trzecim samochodzie, do tego antenka Presidenta i gitarra

ptasznikos

Utrudnił Ci kiedyś jakiś uniden komunikację? Radia pracują szeroko, to fakt, ale nie na tyle, żeby coś komuś utrudniać. Szczególnie na 19 kanale, gdzie 70% użytkowników, jeździ z niedostrojonymi/uszkodzonymi antenami, radiami działającymi w piątkach czy zestawami z biedronki rzuconymi do auta bez pojęcia. Przez to trzeba wysłuchiwać wszelkie piski zgrzyty itp. Jakby każdy zadbał o to co ma w aucie (nie musi to być drogi sprzęt) to praca z radiem wyglądałaby zupełnie inaczej.

fuki

Witam.

Mam zestaw SIRIO ML-145 + Unimax 5288. Zasięg ok 15 km, fajne radyjko, głośne i wyraźne. Polecam

sevendic
Utrudnił Ci kiedyś jakiś uniden komunikację? Radia pracują szeroko, to fakt, ale nie na tyle, żeby coś komuś utrudniać. Szczególnie na 19 kanale, gdzie 70% użytkowników, jeździ z niedostrojonymi/uszkodzonymi antenami, radiami działającymi w piątkach czy zestawami z biedronki rzuconymi do auta bez pojęcia. Przez to trzeba wysłuchiwać wszelkie piski zgrzyty itp. Jakby każdy zadbał o to co ma w aucie (nie musi to być drogi sprzęt) to praca z radiem wyglądałaby zupełnie inaczej.

A zastanowiles sie przed zadaniem mi pytania?

Skad moge to wiedziec?! Jasne, ze nie wiem... tak samo jak i Ty.

Zgodze sie z Toba w 100% co dalszej czesci Twojej wypowiedzi.

Ale nie zmienia to faktu, ze rowniez Uniden 520XL nie powinny byc uzywane!

Osobiscie mam radio i antene z homologacja. I tylko takie powinny byc

w uzytkowaniu i bez zadnych przerobek i "podciagniec".

A niestety takie tez jezdza w autach. Co powoduje j/w napisales.

Junk65
Utrudnił Ci kiedyś jakiś uniden komunikację?

Kilka razy(3-4) - słyszałem cos dziwnego na 19tym i zaczałem klikać po kanałach i 4(!!) czasem 2 czasem 3 kanały obok była rozmowa - wbiłem się i zapytałem i gość potwierdził, ze ma 520XL... Bardzo był zdziwiony...

ptasznikos

Musiał być bardzo blisko Ciebie. A przy małej odległości sieją po kanałach również radia które mają homologacje (nie wszystkie oczywiście). Nie jestem jakimś obrońcą unidena bo sam go osobiście nie używam, ale miałem ich kilka sztuk. I jeśli radio jest dobrze przestrojone w zera nic strasznego nie ma się prawa dziać. Nadal uważam, że jest to najlepsze radio do 200 zł, a nawet lepsze od presidentów po 400 i więcej. Brak homologacji wynika bardziej z powodów finansowych niż technicznych samego radia.

sevendic

Rowniez nie uwazam, ze tylko "markowe" tym samym najczesciej

drogie radia CB, sa dobre.

Ale co do homologacji to jest to wymog, ktory musza spelniac urzadzenia

komunikacyjne korzystajace z czestotliwosci radiowych (oczywiscie nie tylko),

bo jesli parametry mieszcza sie w jakis okreslonych granicach i "ktos kiedys

nad tym myslal" i tak to zostalo uznane za prawidlowe, to tylko po to aby,

nie bylo chaosu.

Aby wszystkim uzytkownikom lepiej, bezpieczniej i jak naj mniej uciazliwie

dzialaly wszelkiej masci CB, radiostacje, radiotelefony itp. itd.

ptasznikos

Homologacje to temat rzeka. I różne cuda się z tym dzieją. A w przypadku unidena łapę trzyma nad tym president. Ale w sumie nie o tym ten temat.

Szkoda tylko, że president od jakiegoś czasu robi fatalne radia. Nawet JFK 2 które jest fajnym radiem (w chorej cenie jak to u presidenta) ma rfgain tak pracujący, że na dzień dobry trzeba wysyłać do sinadu na poprawkę. O harry i johnny 3 już się nie wypowiadam bo pisałem w innym temacie.

marcineu

ja mam zestaw CB Legend II na bazie prezidenta Harrego i antenkę President Florida i łapie mi max 7km co wzupełności wystarcza jako ostrzeżenie przed miśkami;)

poza tym antenka wszędzie się zmieści, ogólnie jestem zadowolony.

sevendic

No jak juz kiedys wspominalem ;)...

Mam...

- Yosan MJ-3031M Turbo

i...

- Siro Omega 27,

dlugosc ok.1m na podstawie 125mm magnetycznej.

Tutaj wiecej szczegolow :)...

http://www.206club.net/showthread.php?p=1308063#post1308063

Polecam rowniez te dwa tematy...

http://www.206club.net/showthread.php?p=1266699#post1266699

http://www.206club.net/showthread.php?p=1253623#post1253623

Damian_DAF

VoDo bardzo dobre radyjka, mam takie w osobówce tak samo jak i w ciężarówkach. :P Ogólnie wszystkie ALAN-y nie należą do najgorszych. ;)

VoDo

no to mi powiedz tylko które dokładnie bo różnią się antenami.

piter13
no to mi powiedz tylko które dokładnie bo różnią się antenami.

Co do anten to tak naprawde jezeli Ci długosc nieprzeszkadza to wez Sirio ML-145,a jak chcesz do metra to Sirio As-100,lepiej dołozyc troche,i kupic jakiejs dobrej firmy antene co ma b.dobre recenzje.W presidenty niema co bo wysokie ceny,i szkoda przepłacac.Do radia sie niewypowiadam,bo do nieuzytkowałem

VoDo
Co do anten to tak naprawde jezeli Ci długosc nieprzeszkadza to wez Sirio ML-145,a jak chcesz do metra to Sirio As-100,lepiej dołozyc troche,i kupic jakiejs dobrej firmy antene co ma b.dobre recenzje.W presidenty niema co bo wysokie ceny,i szkoda przepłacac.Do radia sie niewypowiadam,bo do nieuzytkowałem

chodziło mi o wybór anteny z linku u góry ;p

piter13

Napisze Ci otwarcie to sa podróby anten.Pojezdzisz dwa lata z takimi antenami i bedziesz wymieniał na nowe,bo beda w nich zwarcia,szkoda inwestycji.One moze tylko ładnie wygladaja.Ja bym ani jednej niekupił.Ja mam Sirio cztery lat i zero problemów,dołozysz dwie dychy i masz naprawde dobra antenke,z radiem.Jezeli bedziesz chciał kiedys zmienic zestaw,zawsze antena Ci zostanie,a radio bedziesz mógł,wymienic na cos lepszego

http://allegro.pl/cb-radio-alan-109-sirio-ml-145-wloska-gratisy-i1773679142.html

http://allegro.pl/cb-radio-alan-109-sirio-as-100-mag14-5cm-gratisy-i1774067947.html

Tu masz duzo informacji na temat radi i anten,od uzytkownikow.A co do Alana 109,to pisza zeby upewnic sie czy to chinski czy tajlandzki,podobno jest róznica,na plus jest tajlandzki

VoDo

to jeszcze mi powiedz które dokładnie wybrać

piter13

Jezeli nieprzeszkadza Ci długosc to biez bez wachania Sirio ML-145,ta druga tez jest dobra antena,jeszcze z anten do metra ta jest znanej firmy i chwalona tu masz link do aukcji,z tym Alanem 109, http://allegro.pl/cb-radio-alan-109-wilson-little-will-guma-wtyk-i1773679789.html

Niewrzuciłem Ci wczoraj linku do strony,typowego forum CB,ale dzis naprawiam bład,tak ze sobie mozesz poczytac opinie,i podjac ostateczna decyzje http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?&act=idx

noname_k

Całkiem niezły zestaw z kategorii budżetowych, sam posiadam alana 109 i jak za te cenę naprawdę polecam. Co do drugiego zestawu to radia presidenta są mocno przereklamowane, można kupić coś lepszego w tej cenie.

Dambala

Jeżdżę z tym radyjkiem od 2 lat i jest dobrze, łapie szumy ale można je stłumić ręcznie a za tą cenę czego można chcieć więcej?

nakonr

dobra opcja to radio alan 199 i president missouri