Jump to content

Bateria do laptopa, oryginal czy replace?

Recommended Posts

Czy opłaca się dopłacić i zakupić oryginalną baterię do laptopa ASUS czy wystarczy "replace". Mi oryginalna asusa spadła po 2 latach z 1,5 h do 15 minut pomimo formowania. Więc nie wiem czy jest sens płacić 100 zł więcej?

Guest Mavciooo

Ja bym raczej polecał oryginalna. Wiele razy miałem styczność z akumulatorami do aparatów, telefonów czy też notebooków i jednak oryginał to oryginał :)

Regeneracja, najlepsze rozwiązanie, ale tylko ja dobrych celach. Oryginalne baterie są na gorszych ogniwach robione, niż te, które wkładają w starą baterię.

a ile kosztuje regeneracja, co sądzicie o baterii firmy Mitsu?

Cena regeneracji jest uzależniona od ilości ogniw, ich jakości i pojemności, a do tego od elektroniki. Nie wszystkie baterie da się regenerować.

A czy ma znaczenie parametr baterii : 4800 mAh, bo taką mam okazje kupić, a moja stara ma 4400 mAh.

le_hobbit

Hmm., zwykle sie tego nie podaje na bateriach ,ale to jest pojemnosc baterii podana w mikro ampero godzinach(czy cos w ten desen).

Hmm., zwykle sie tego nie podaje na bateriach

Jest to wartość podawana na każdym ogniwie, które można ładować.

Jak kupisz tą z większą wartością to poprostu będzie dłużej działa na jednorazowym doładowaniu.

le_hobbit

Wlasnie nie na kazdym, ale jak kolega wspomnial ma działać dłużej.

Wlasnie nie na kazdym, ale jak kolega wspomnial ma działać dłużej.

Szczerze to pierwsze słysze, nawet na chińskich badziewiach jest podawana pojemność. W lapkach nie spotkałem się nigdy z brakiem tego oznaczenia, to samo tyczy się baterii do aparatu, czy kamery. Mówię oczywiście o ogniwach dedykowanych do konkretnego urządzenia.

W każdym razie ta wartość oznacza prąd jaki bateria może dawać przez godzinę.

Prościej im wyższa wartość, tym po pełnym naładowaniu dłużej będzie urządzenie działać, ale z kolei trzeba dłużej ładować baterię. Najważniejsze, by napięcie się zgadzało (wartość która na końcu ma literę "V" volt)

le_hobbit

Musi się zgadzać wartość ale też i styki bateri (coby nie ładować baterii od della do ibma;p)

• 11 months later...

no i ta bateria oryginalna mi padła nagle, jak sprawdzic jej pojemnosc w laptopie?

bolekjamk

Bateria w laptopie jest jak akumulator w samochodzie ;P lepiej kupić nową :)

no rok n iecaly uzywana, nowa oryginalna asus i miala prawo, niewiele uzywalam, raz w m-cu rozlawdowalam do konca, zawsze ladowalam do konca i co?? pierwsza trzymala 3 lata a ta niecaly rok? kurcze, gwarancje na 6 m-y mialam..... gdyby na rom to jeszcze by byla na gwarancji

Ja też bardzo pięknie załatwiłem sobie baterię od laptopa, której używałem sporadycznie. Moim błędem było przechowywanie baterii naładowanej w 100% i w temperaturze pokojowej. Zaleca się przechowywać baterię naładowaną w 40% i w jak najchłodniejszym miejscu. Można nawet w lodówce, ale trzeba ją zabezpieczyć przed wilgocią - więcej informacji znajdziesz w google.

Co do regeneracji, też się o to dowiadywałem i w wypadku mojego laptopa koszt regeneracji jest równy, a nawet minimalnie wyższy od kosztu nowej, oryginalnej baterii, także sam sobie odpowiedz czy warto. No chyba, że w przypadku Twojego laptopa będzie taniej.

No, to kończę ten wywód, mam nadzieję, że coś z tych wypocin Ci się przyda ;)

Regeneracja baterii często kosztuje tyle co zakup nowej oryginalnej - w skład regeneracji wchodzi wymiana ogniw + przeprogramowanie elektroniki. Można robić to samemu, ale musisz umiejętnie rozebrać starą baterie, kupić odpowiednie ogniwa + wyzerować wsad.

Na aukcjach jest dużo zamienników o większej ilości ogniw co przekłada się na sumaryczną większą pojemność, tym samym dłużej popracujesz bez zasilacza.

I nie są one tragicznej jakości.

Czytałem o jednej metodzie regeneracji - nie wiem czy to mit i w jakim stopniu skuteczny, bo nie mam żadnej, baterii która jest już na skaju śmierci.

Mianowicie, ładujesz baterie do 100% następnie owijasz ją w gazetę, wkładasz w woreczek strunowy i zamykasz tak, aby pozbyć się powietrza. "Pakunek" ładujesz zamrażalnika na trzy doby, po czym wyciągasz i na kolejne 3 doby odkładasz na półkę w pokoju. Po czym używasz normalnie.

Być może czas pracy troszkę się wydłuży, jak to padaczka to i tak nic nie tracisz, a przy okazji wykonasz eksperyment :)

Eee... Wątpię. Nawet jakby ogniwom się poprawiło to elektronika i tak już "pamięta" że ogniwa są niesprawne, także komputer nie rozpozna różnicy...

• 3 weeks later...
Jest to wartość podawana na każdym ogniwie, które można ładować.

Jak kupisz tą z większą wartością to poprostu będzie dłużej działa na jednorazowym doładowaniu.

ja mialam 4800 mAh a kupie 5600 to nie spale kompa ani cos w ten desen?

---------- Po chwili dodano... ----------

do Poznaniaków: gdzie regeneruja baterie do laptopa? mam juz 2 stare

Czytałem o jednej metodzie regeneracji - nie wiem czy to mit i w jakim stopniu skuteczny, bo nie mam żadnej, baterii która jest już na skaju śmierci.

Mianowicie, ładujesz baterie do 100% następnie owijasz ją w gazetę, wkładasz w woreczek strunowy i zamykasz tak, aby pozbyć się powietrza. "Pakunek" ładujesz zamrażalnika na trzy doby, po czym wyciągasz i na kolejne 3 doby odkładasz na półkę w pokoju. Po czym używasz normalnie.

Gdyby tylko baterie nie zawierały wody to by może i było akceptowalnie bezpieczne.

ja mialam 4800 mAh a kupie 5600 to nie spale kompa ani cos w ten desen?

Jeśli bateria jest desygnowana do danego laptopa to nie ma bata. Pojemność (w mAh) to ile "prądu" jest w stanie bateria przechować. Od tego zależy ile na kompie popracujesz. Im więcej, tym lepiej.

Mnie w MacBooku 5500 mAh starcza na ok 5h pracy (programowania). Pod windowsem będzie gdzieś połowa tego czasu.

W baterii koniecznie musi się za to zgadzać napięcie (w V).

powiem tak handluje sprzetem uzywanym min laptopami

a co do baterii hmm tak samo jak ladowarka,kupisz podrube szybko spadnie ci wydajnosc baterii

a jesli jest to nowszy lapek kup orginal ,a jesli czesto uzywasz lapa jako stacjonarnego mniej go pod ladowarka a odlaczaj w koniecznosci

a pozatym z tego co kojarzę w asusach baterie formatuje sie w biosie i czasami pomaga przedluzyc jej zywotnosc

Ja w dellu mam takie firmowe oprogramowanie ktore samo dba o baterie i po 2 latach nadal trzyma mi ok 2-3 h

Za te pieniądze odpuścił bym sobie podróbę.

Lepiej kup oryginał, pojemność 4400 i jeszcze zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych http://allegro.pl/oryginalna-bateria-asus-4400mah-f5-x50-fv-12mgw-i1677928955.html

No i możesz mieć pewność, że oryginał nie zawiedzie po miesiącu

Tu jeszcze tańsza: http://allegro.pl/bateria-oryginal-asus-f5-x50-4400-mah-promocja-i1657336190.html

rok temu kupilam oryginalna asus 4800 i nawet roku nie wytrzymala a obchodzilam sie z nia jak z jajkiem, niestety gwarancja byla na 6 m-cy, wiec juz w oryginalne nie wierze

Ta ma 12 miesięcy gwarancji, poza tym właśnie przez to obchodzenie się jak z jajkiem ją załatwiłaś. Ja zniszczyłem swoją w laptopie dokładnie tak samo. Do dzisiaj nie kupiłem nowej. Mam też netbooka i w nim używam baterii normalnie, bez pieszczenia się i półtorej roku chodzi tak jak zaraz po zakupie...

Najgorsze co można zrobić to nie używać baterii, bardziej się niszczy niż taka sama w ciągłym użyciu.