Jump to content

Bateria do laptopa, oryginal czy replace?

Recommended Posts

Zgodzę się, w moim macbooku baterię ładuję jak mi się przypomni, jak na uczelni rozladuje do konca to trudno, jak 30% to tez doladowuje, i po 2 latach nadal trzyma pod 5h (ok 80% oryginalnej pojemnosci). Ale to tak naprawdę zależy od typu baterii i elektroniki odpowiedzialnej za doladowywanie ogniw.

Mówiąc podróba mamy na myśli, że nie jest to bateria wyprodukowana przez firmę asus. W sumie to sam jestem ciekaw tego zamiennika. Panasonic to raczej dobra firma, więc może ta bateria też by nie była zła...

no i kusi mnie tez 24-miesieczna gwarancja, ale z drugiej strony ta cena ....

Tylko się zorientuj na jakiej zasadzie działa gwarancja (tz co jest podstawą do jej zrealizowania), dla przykładu - firma ASUS - kupujesz lapa i bateria wytrzymuje 3h, gwarancja na aku jest 12mc, w 10mc dzwonisz i mówisz że wytrzymuje ci 80minut..... i gwarancja jest nieuznana, ponieważ uznają ją dopiero w momencie gdy bateria wytrzymuje poniżej 1h w trybie oszczędności.

Szczerze powiedziawszy ;) lepiej kupić nową, i cieszyć się kolejne 2 lata niż, bawić się w jakieś regeneracje. Mi za taki zabiega zaśpiewano 130 zł, gdzie nowa bateria kosztuje 179 w przypadku mojego lapka HP :) także, kupuj nową :)

Szczerze powiedziawszy ;) lepiej kupić nową, i cieszyć się kolejne 2 lata niż, bawić się w jakieś regeneracje. Mi za taki zabiega zaśpiewano 130 zł, gdzie nowa bateria kosztuje 179 w przypadku mojego lapka HP :) także, kupuj nową :)

A jakiego masz HP-ka?? Bo ja też mam hp i uwaliłem baterię...

btw. 1.4 hdi 110 KM ?? Jak??

ja mialam 4800 mAh a kupie 5600 to nie spale kompa ani cos w ten desen?

Jedyna różnica jaka zaistnieje, to teoretycznie bateria dłużej będzie się ładować i dłużej "trzymać". Elektronika lapka dostosowuje prąd ładowania do zasilacza i aktualnego obciążenia oraz baterii także nic złego się nie stanie.

Trochę nie na temat,ale jak może być gwarancja 6 miesięcy?

Boczek, jezeli chodzi Ci o to, ze na kazde urzadzenie powinna byc gwarancja minimum 2 lata, jak jest w naszym prawie, to producent ma prawo do zmiany dlugosci okresu gwarancyjnego, oraz ustanowienia warunkow gwarancji. Klient w momwncie zakupu akceptuje te warunki. Co dziwniejsze to w przypadku sprzetu komputerowego nie dostaniemy warunkow gwarancji w formie papierowej, tylko karte gwarancyjna z odnosnikiem do strony internetowej.

Co do okresu gwarancji na poszczegulne komponenty, to producent moze ustalic na kazda czesc inny okres gwarancji, np na dysk twardy, matryce, zasilacz, cdrom, ram itp. A klient ma prawo w dowolnym momencie zmienic te czesci bez utraty gwarancji.

• 2 weeks later...
Damian90

slavtom, szukaj baterii, dla której producent daje ubezpieczenie sprzętu w razie awarii baterii. Taką gwarancję daje whiteenergy i jeszcze kilka firm.

Polecam oryginalną. Masz pewność, że dlugo pociągnie. Mam teraz zamiennik baterii Nokii i dosłownie 4 dłuższe rozmowy i muszę ładować.

W laptopach nie miałem nigdy zamienników, nie mam porównania, ale podejrzewam, że też jest mniejsze ich "żywotność".