Jump to content

Apel do wszystkich kierowców - dobry pomysł?

Recommended Posts

Witajcie,

otrzymałam dzisiaj wiadomość następującej treści:

"Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzane były kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie

z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się!

Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Musimy wiec podjąć radykalne kroki, aby nauczyć ich, że to kupujący kontrolują rynek, a nie sprzedający. Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch."

Być może ktoś z Was też otrzymał taką wiadomość, wiem, że łańcuszków tego typu krąży w sieci sporo, ale co o tym myślicie?

:rotfl

kolejna akcja z cyklu: z motyką na Słońce :)

poszukaj sobie na forum, takich bojkotow już kilka było- żaden nie przyniósł najmniejszej korzyści

Trzymam kciuki za każdą tego typu akcję (choć za bardzo w nie nie wierzę ;) ), niemniej wydaje mi się, że akurat ceny paliw w Polsce, zależy bardziej od rządu niż w/w koncernów.

Raz na rok zdarzy mi się zatankować na tego typu stacjach. Normalnie tankuję na stacji Carrefour lub Lukoil, zawsze mają parę groszy taniej niż ogół stacji typu Orlen, Bp, Statoil. Nie stać mnie żeby lać paliwo za 5zł.

Hmmm, nic nie zaszkodzi ale WYDAJE mi się, że za wiele ten łańcuszek nie zwojuje niestety :P Ale to tylko moje zdanie :D

---------- Po chwili dodano... ----------

A zresztą, ja i tak tylko na lotosie i shellu leje :D

Jestem za :ok Od dzis na tych stacjach nie tankuję

nieświadomie też pomagam, nie tankuje tam i tak nie od dziś:hurra

Dokładnie ! Tak zróbmy! Dotrzemy do 300 milionów konsumentów! Bo w końcu każdy mówi po polsku na calutkim świecie:D

Poza tym, nadaje się to do off-topicu.

ja też tam nie tankuję paliwa i jestem za :D:) ale nie wierzę że coś się zmieni ;)

Głosowanie w sprawie ceny paliw było wczoraj. Przegrane niestety. Należy sobie uświadomić, że cirka 55% ceny paliwa to różne podatki.

Obecnie $2,5 za galon czyli 2,2 za litr przy dzisiejszym kursie. (US & A)

Źródełko:

http://gasbuddy.com/

http://szczesniak.pl/node/854

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drogie;paliwo;to;tylko;pozory,238,0,292078.html

świetne.. a te moje codzienne 25km w jedną stronę to co ? pieszo ?;)

świetne.. a te moje codzienne 25km w jedną stronę to co ? pieszo ?;)

Rowerem, autobusem, z sąsiadem (serio serio)

Rowerem, autobusem, z sąsiadem (serio serio)

to co wtedy z naszymi pieknymi maszynami?! :mmm do garazy zeby kurzem obrosly?! :no:no:nonieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S ja tez tam nie tankuje bo w mojej okolicy niema takowych. wogole staram sie nie tankowac na sieciowkach bo to co tam robia to zwtkle zdzierstwo!nie tylko na paliwie. np za zarowke h4 za ktora na malej stacji zaplacilem 6,80, na orlenie( ale naprawde za identyczna tej samej firmy itd)zaplacilem...28zl:rotfl. wiec ja im wiecej kieszeni napychal niebede!

Apel do wszystkich kierowców - dobry pomysł?

Zdecydowanie nietrafiony. Choć co kto lubi. ;)

Zdecydowanie nietrafiony. Choć co kto lubi.

Karolinko, no nie tak ostro no :D

to co wtedy z naszymi pieknymi maszynami?! :mmm do garazy zeby kurzem obrosly?!

Nie mówię żeby porzucić. To się nazywa "Racjonalne wykorzystanie zasobów"

Jakiś czas temu, wracając z pracy pieszo, policzyłem sobie ile samochodów jedzie tylko z kierowcą, a w ilu jechał choć jeden pasażer. Wyszło mi że na 40 aut tylko z kierowcą były 3 z więcej niż jedną osobą na pokładzie. Wniosek prosty - dla wygody robimy sobie korki w mieście i płacimy oczywiście. Ja osobiście staram się autem do pracy nie jeździć (ale mam 3 kolegów z pracy z którymi się mogę zabrać). Ja nie widzę problemu w tym, żeby się zgrać z kolegą z pracy i podróżować raz jednym raz drugim (znaczy się raz moim, raz kolegi)

Tak nie tankujmy tam, koncerny wycofają się z kraju, a reszta przejmie pałeczkę i podniesie ceny po swojemu. Genialne. W polsce jeszcze takie drogie paliwo nie jest, zatankujcie sobie w niemczech, albo na słowacji, a już najlepiej to w wielkiej brytanii, poczujecie co to drogie paliwo.

---------- Po chwili dodano... ----------

Ja nie widzę problemu w tym, żeby się zgrać z kolegą z pracy i podróżować raz jednym raz drugim
:ok
tornado
W polsce jeszcze takie drogie paliwo nie jest, zatankujcie sobie w niemczech, albo na słowacji, a już najlepiej to w wielkiej brytanii, poczujecie co to drogie paliwo.

Jest drogie w stosunku do zarobków.

Ja myślę, że całą tą akcje rozpoczął ktoś z konkurencyjnego koncernu :P

Nie wiem czy taka akcja może wypalić, bo jak ktoś ma BP blisko to nie będzie specjalnie nadkładał drogi żeby zatankować na Orlenie :P

Albo jak ktoś zbiera punkty to też nie zrezygnuje :P

Inna sprawa, że dużo ludzi tankuje na innych stacjach :P

A jeszcze jedno to taka informacja nie dotrze do wszystkich tylko w większości do młodych ludzi, bo starsi nie korzystają z internetu :P

Domi ja to już od początku wiosny wspieram tą akcję... nie tankuję na BP, Statoil, Orlenie, Lukoilu, Shellu itd... Zaopatruję się u zaprzyjaźnionego trakera po 2,5zł/dm3...

Ja i tak tankuje na S1, bo mam najbliżej i jest tanio. Druga sprawa - jeżdżę na gazie, też ostatnio ceny wzrosły, ale się tym nie przejmuje. Wszystko ostatnio drożeje, ale myślę, że my-konsumenci nie wiele mamy w tej kwestii do powiedzenia.

Termit, cyt.

A jeszcze jedno to taka informacja nie dotrze do wszystkich tylko w większości do młodych ludzi, bo starsi nie korzystają z internetu :P

dotrze:):):)

tylko nie każdemu się chce unikać drogich stacji.....

ja już od dawna nie tankuję na BP i STATOIL no i co z tego???????

najlepiej przesiądźmy się do komunikacji miejskiej i traćmy dziennie ok.+-2h więcej na dojazd do celu i powrót do domu................!!!

Ja i tak tankuje na S1, bo mam najbliżej i jest tanio. Druga sprawa - jeżdżę na gazie, też ostatnio ceny wzrosły, ale się tym nie przejmuje. Wszystko ostatnio drożeje, ale myślę, że my-konsumenci nie wiele mamy w tej kwestii do powiedzenia.

Akcyza na benzynę: 1173 zł/tonę.

Akcyza na LPG: 695 zł/tonę.

Jak myślisz - spadnie cena akcyzy za benzynę czy raczej wzrośnie na LPG?

bodzio206

Ja tankuje na BP i zbieram punkty, a co nie mogę:lol:)

a te ich( czyt. wszystkie sieciowki) punkty to juz wogole porypane:sese.nie starczy nam zycia zeby uzbierac na jakas konkretna nagrode.kiedys obliczylem ze zeby zdobyc wiertarke na orlenie bodajze, musialbym zatankowac paliwa za ok 15000PLN(pietnascie tysiecy)a punkty tam sie po jakims czasie kasuja chyba po roku czy trzech czyli przez ten czas musialbym przejechac kilkaset tysiecy km. :rotfl Niewierzycie? przeliczcie:jezor.

krejzRudy
nie starczy nam zycia zeby uzbierac na jakas konkretna nagrode
Zależy gdzie zbierasz punkty.

Ja zbieram na BP, a co za tym idzie i w Realu, Orange, czy też kupując gazety w Kolporterze.

Niekiedy trafiają się kupony na x2, czy x3 punkty, albo jakieś bonusy.

I tak, po 9 miesiącach na koncie było 14,5tyś. pkt.

Jeśli miałbym tankować tylko paliwo - nie opłacałoby mi się to .. - i tak już momentami jeżdżę na LukOil'a, bo mam średnio 5-6gr/litr taniej, niż na BP.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...