Jump to content

Apel do wszystkich kierowców - dobry pomysł?

Recommended Posts

Ja myślę, że całą tą akcje rozpoczął ktoś z konkurencyjnego koncernu
a ja, że ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o rzeczywistości i żyje na wyspie " ja sam coś zmienię" ... guzik zmieni :)

Dla gigantycznych koncernów paliwowych nie było wielką stratą ostatni fakt o uszkodzeniu stacji naftowej BP [przynajmniej z początku, teraz trochę mają ogień pod nogami]- a myślicie, że kilkaset osób mających "autka" które praktycznie palą tyle co nic [5- 9L/100km] :?

My kierowcy nie mamy najmniejszego wpływu na ceny paliw, i nie będziemy go mieć. Chyba, że ktoś zostanie prezydentem, premierem czy innym darmozjadem i zniesie wysokie akcyzy i podatki na paliwa płynne, itp ;)

PrzemkoPW
punkty to juz wogole porypane.nie starczy nam zycia zeby uzbierac na jakas konkretna nagrode.kiedys obliczylem ze zeby zdobyc wiertarke na orlenie bodajze, musialbym zatankowac paliwa za ok 15000PLN(pietnascie tysiecy)a punkty tam sie po jakims czasie kasuja chyba po roku czy trzech czyli przez ten czas musialbym przejechac kilkaset tysiecy km. Niewierzycie? przeliczcie.

A ty pomyśl trochę, tu nie chodzi o to żebys za 2 tankowania dostał wiertarkę bo by się to koncernom nie opłacało, tu chodzi o zbudowania pewnej relacji z klientem który za pewnego rodzaju konsekwencję i lojalność (to się zazwyczaj nazywa programem lojalnościowym) może zostać nagrodzony. traktuj to jako dodatek a nie cel. Poza tym żadne punkty się nie kasują. Mam karte Orlenu od ponad 6 lat i nic się jeszcze nie skasowało, Shella od jakiś 12 lat i też nic nie zniknęło, BP od kilku i też wszystko jest.

Co do tego łańcuszka to pewnie jakiś czarny PR któregoś konkurencyjnego koncernu, poza tym w PL i tak wszyscy biorą paliwa albo z Orlenu albo z Lotosu. Ponoć tylko Shell V-Power Racing jest "oryginalny". Cała ta akcja to zwykły spam zaśmiecający skrzynkę.

PrzemkoPW, na drugie to chyba masz "Rozsądek" ;)

Jak przeczytałem tą wiadomość to od razu pomyślałem o konkurencji, czyli Shell, Orlen itd.

Jedna ciężarówka tankuje kilkaset litrów paliwa, kilka razy w tygodniu. Ile trzeba jeździć osobówką by spalić taką ilość paliwa? Czy firmy spedycyjne również mają omijać stacje benzynowe z daleka?

Każdy kto choć przez chwilę pomyślał, że takie wiadomości mają sens powinien stuknąć się w czoło. :hehe

orzeł206

spoko, nie martwcie się o ceny paliwa. już niedługo zakończę swój mega projekt napędu anty grawitacyjnego a wtedy nastąpi koniec ery koncernów paliwowych!

brakuje jeszcze tylko kilku elementów i gotowe, dla zainteresowanych rys poglądowy:

cat-antigrav.jpg

jak będzie duże zainteresowanie to wystawię na allegro, myślę że 200zł to dobra cena :jezor

PrzemkoPW
PrzemkoPW, na drugie to chyba masz "Rozsądek"

Dopiero na czwarte, na drugie to mam sarkazm a na 3 ironia ale faktem jest że co jakiś czas przedstawiam się czwartym imieniem, chyba dorastam i poważnieje :lol

już niedługo zakończę swój mega projekt napędu anty grawitacyjnego a wtedy nastąpi koniec ery koncernów paliwowych!

Jakby to był Twój wynalazek to byś wiedział że to nie napęd anty grawitacyjny tylko uproszczona wersja perpetuum mobile :)))

Moim zdaniem to nie wychodzi, a szczególnie w Polsce. Jak w Stanach Zjednoczonych zrobili taką akcje to rzeczywiście miało to jakikolwiek oddźwięk ale jak ktoś nie tankował jednego dnia, to znaczy że zatankował wcześniej albo zatankuje pojutrze. Tak czy inaczej lepiej było by zorganizować oficjalne zablokowanie(protest) stacji Lotos i Orlen(to są chyba dwaj najwięksi dostawcy paliw w Polsce) lub jakiś przejazd przez Warszawę i spalić parę opon przed sejmem. To rząd ustala ceny i wysokość opłat które stanowią większą część ceny litra paliwa.

Niektore osoby wypowiedzialy sie, ze nie tankuja, nie kupuja nic, na "sieciowkach", bo tam zawsze wszystko maja drozej...

Owszem - czesci, plyny do aut, a nawet zarcie. Ale paliwa - NIE.

Nie nalezy tez zapominac, iz paliwo na "BP" czy "SHELL'u" jest lepszej jakosci niz na "prywatnych" stacjach. Kto jezdzil i benzyna i diesel'em tankujac rozne paliwa w roznych miejscach wie jakie potrafia byc roznice w jakosci.

A ta dla mnie, a wlasciwie dla mojego HDi, nie jest bez znaczenia!

Poza tym, jak ktos chce bojkotowac np. "BP", bo winduje w gore ceny paliw, a tankuje na "SHELL'u"... to yyyyy... czegos nie rozumiem?!

Przeciez na "SHELL'u" maja wyzsze ceny paliw!

Czyzby cala akcja "łańcuszkowo - bojkotująca" stacje paliw, zostala wymyslona i zapoczatkowana przez konkurencje?

"... i tak już momentami jeżdżę na LukOil'a, bo mam średnio 5-6gr/litr taniej, niż na BP ..."

Na 10 litrach to jest ok. 60 groszy, na 100 litrach (2 x 50 litrow czyli dwokrotne tankowanie do pelna Peugeot'a 206, ktorego zbiornik paliwa to ok. 50 litrow!) ok. 6 zlotych... hm coz za oszczednosc i paliwo od wschodniego koncernu (czytaj Rosja!).

Jedyny sens, kiedy ma sie daleko do miasta gdzie jest wiekszy wybor stacji.

A i tak NAJTANIEJ maja i benzyne i diesel na "Carrefour'ze".

Sam kupuje "BP Ultimate Diesel", odkad mam Peugeot'a na rope.

paliwo na "BP" czy "SHELL'u" jest lepszej jakosci niz na "prywatnych" stacjach
taaa... jak już kiedyś wspomniał pewien pracownik sieci [nasz klubowicz] - shell, bp, orlen biorą paliwo z jednej rozlewni [śląsk], więc prywatni właściciele też biorą z tego samego źródła. Pytanie czy w takiej formie jakiej kupił, daje do dystrybutora ... ale raczej tak, bo gdyby wykryto nieprawidłowy skład mieszanki to są kary drakońskie więc chyba się nie odważy żaden :) Ale temat o paliwach jest na forum to sobie poczytajcie szczegóły :)

a ja doszukujac sie drugiego dna, kolejna bzdurna lancuszkowa akcja, tylko z nieco "glebszym"pomyslem, aby zmusic do spamowania przez tych na ktorych akcje o chorych dzieciach psach, kotach, starcach itp nie dzialaja ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

aha i jeszcze jedno _zamkniety

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...