Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• ensei_tankado
      Przez ensei_tankado
      Cześć
      zakupiłem filtry do Peugeouta 206:
      oleju - | Filtron OE 667 | 22,99 zł 
      powietrza - Filtron AP 080/2 | 21,99 zł - 1 szt. 

Oba nie pasują do mojego auta o czym poinformował mnie mechanik. Jakie w takim razie kupić?
      206 SW 1.4 75KM 

• KwM206
      Przez KwM206
      Witam, w moim peżo mam zalany olej 10w40 od lotosa, po około 5k kilometrów zacząłem słyszeć stuki z silnika, chyba są to popychacze i teraz pytanie, jaki olej zalać żeby zminimalizować te stuki można przejść na olej 5w40? Coś się może stać?Czy zostać przy 10w40 tylko zalać innej firmy? Dodam, że nie bierze oleju i przez te 5k kilometrów nic nie ubyło.
      Jeżeli nic nie pomoże to wymieniał ktoś popychacze w 1.4hdi? Jak się do tego zabrać?

• damin
      Przez damin
      A więc mam mały problem z moją 206ką. Zaczęła na mnie piszczeć. Odgłos słychać tylko w momencie rozpędzania lub hamowania biegami czyli wtedy kiedy skrzynia biegów jest obciążona stąd podejrzenia, że to z nią coś nie tak. Załączyłem krótkie nagranie. Ktoś coś może poradzi? Dodam, że olej w skrzyni był wymieniany około 1rok/10k km temu i też nigdy nie zauważyłem jakiejś plamy pod autem sugerującej wyciek

piszczenie.mp4
    • Chris_C
      Przez Chris_C
      Witam, jak w temacie.
      Sytuacja wyglądała następująco:
      Przegoniłem auto na autostradzie, nic się nie działo, temperatura wody i oleju nie przekracza 90°. Po zjechaniu z autostrady i zatrzymaniu się przed przejazdem kolejowym (na lekkim wzniesieniu) wskazówka temperatury oleju nagle skoczyła z 90° do 140°, zaświecił się STOP i kontrolka oleju, mocno zaśmierdziało olejem. Samochód zaparkowałem i zgasiłem. Po ostygnięciu sprawdziłem poziom oleju (w połowie miarki) i pojechałem dalej starając się jechać w miarę powoli. Na najbliższej stacji dolałem oleju do maxa i od tamtej pory po przekroczeniu 90° temperatury oleju miga kontrolka oleju i STOP tylko na niskich obrotach. Dziś po całonocnym studzeniu się silnika, podczas jazdy i zagrzaniu oleju do tych 90° miga mi kontrolka oleju (już bez stopu). Podpiąłem auto pod komputer, nie mam żadnego błędu, ani nic.
TomaszK

[Guide] Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów 1.1/1.4/1.6 8V

Rekomendowane odpowiedzi

kbarann

a ja zapytam ile oleju wchodzi do skrzyni w s16 bo będę wymieniał sprzegło to zrobie odrazu i wymianę oleju

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mati_luzik

Odświeżę trochę guide jednym pytaniem. Czy w skrzyni w 1.4 hdi też można sprawdzić poziom oleju i czy jest korek spustowy bo muszę wymienic olej w skrzyni. Jeden fachman z serwisu peugeota powiedział że były różne skrzynie i że w tej się nie da sprawdzić poziomu oleju.

Dobrze by było jeśli da radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
koszmarek88

Panowie mam pytanie jak sprawdzić ile jest tego oleju w skrzyni ??? jest jakis sposób ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Robertooos

Panowie a w 1.4HDI jak jest z tym olejem do skrzyni gdzie go sie sposzcza a gdzie dolewa tak samo jak kolega na zdjeciach zaznaczyl? I odpowietrznik tez tak mam?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kosamisiek

Dzięki bardzo !!! przyda się na pewno jak będę zmieniał olej na dniach ;))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DarioC

a czy można myśleć o wymianie oleju w przypadku marnego kierowcy (znaczy mnie) ?

chodzi o to, że często chcę za szybko i chcę zmieniać bieg nie dociskając do końca sprzęgła (i ten okropny dźwięk), zwykły głupi pośpiech. był taki czas, że zdarzało mi się to prawie codziennie, głównie z 2-3 bieg. teraz już się wyrobiłem i nie zdarzają się takie rzeczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
*M-A-X*

Myślę że tutaj najbardziej ucierpiało sprzęgło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pydolf

Jestem laikiem w tych sprawach a zrozumialem co i jak robic dzieki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

olej

---------- Po chwili dodano... ----------

wymiana oleju w skrzymi automat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid-x-maniek

no co do wklewu oleju do naszych aut to chyba francuski "łeb" nie pomyślał :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mycekuk

Dzięki też wymienię olej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michaloln1

Witam wszystkich !

Nie jedno krotnie po wymianie oleju w skrzyni , spotkałem się z nie prawidłowym odpowietrzeniem skrzyni co skutkowało tym ze olej wypychany był przez simeringi pół osi . Wiec po wymianie zalecam przejechanie się z otwartym odpowietrznikiem skrzyni .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
unsigned

Gdzie w 1,6 16V znajduje się korek poziomu oleju w skrzyni? Nigdzie nie mogę go zlokalizować. :no

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
są dwie teorie:

1) olej w skrzyni jest zalany raz w fabryce i jest on nie ruszany. Chyba, że była jakaś ingerencja w skrzynię [naprawa, etc] wtedy dolewki itp

2) wymienia się przy wymianie oleju silnikowego, filtrów itp.

Osobiście stosuję się do punktu nr 1.

Ok. Ale nic nie mówićie o specyfikacji olejku do skrzyni biegów, wydaje mi sie że ilość to sprawa drugorzędna :P

Ja się zastanawiam nad takim

http://biltema.no/no/Bilpleie/Olje-og-Smoremiddel/Hydraulik--og-Transmisjonsolje/Transmisjonsolje-helsyntetisk-75W90-36997/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
LaNDeR

Witam.

Miałem wymieniane sprzęgło i przy okazji olej w skrzyni. Niestety uszczelniacz półosi jest nieszczelny i trochę oleju wykapało. Jaki olej mogę teraz dolać?

Ps. Nie wiem jaki jest teraz w skrzyni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
XsaraII

Olej oryginalny do skrzyni z silnikiem TU3JP (czyli 1.4 benzynowy) to TOTAL BV TRANSMISSION 75W80!

Poradnik skróciłbym do:

0. Usunąć wszelkie nieszczelności obudowy skrzyni biegów.

1. Na gorącym silniku odkręcić kluczem kwadratowym 8x8 mm (nasadka na grzechotkę) korek spustu oleju. Zlać olej do wiadra. Czekać nawet 2-3 godziny, aby jak największa ilość oleju została wylana.

2. Oczyścić korek z opiłków metalu i syfu na gwincie (np. naftą). Oczyścić gwint w skrzyni biegów. Wkręcić korek spustu oleju z nową uszczelką miedzianą (koszt 1-2 PLN). Moment wkręcania prawdopodobnie 25 Nm - nie za mocno, nie za słabo.

3. Odkręcić korek do sprawdzenia poziomu oleju tym samym kluczem. Oczyścić.

4. Wlać olej przez odpowietrznik lub otwór do sprawdzania poziomu oleju aż do momentu wylewania się oleju z otworu do sprawdzania poziomu oleju.

5. Zakręcić korek do sprawdzania poziomu oleju z nową uszczelką miedzianą (numery są dostępne w ASO albo na stronie (dla citroena service.citroen.com)).

6. Zdjąć kapturek odpowietrzania skrzyni biegów i przejechać się 2-3 kilometry. Po powrocie założyć kapturek odpowietrzania skrzyni biegów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gemius
są dwie teorie:

1) olej w skrzyni jest zalany raz w fabryce i jest on nie ruszany. Chyba, że była jakaś ingerencja w skrzynię [naprawa, etc] wtedy dolewki itp

2) wymienia się przy wymianie oleju silnikowego, filtrów itp.

Osobiście stosuję się do punktu nr 1.

Według mnie lepiej wymienić olej co jakiś czas; powiedzmy 5-6 lat niż naprawiać skrzynię biegów. Producenci chcą być " ekologiczni " i piszą w instrukcjach obsługi takie bzdury, że olej w skrzyni i płyn w chłodnicy nie podlega wymianie.

Każdy olej po dłuższym czasie traci swoje właściwości. A i płynu do chłodnicy nie spotkałem z gwarancją na więcej niż 5 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Backofficer

W jaki sposob pobrac zdjecia z tego tematu w pelnym rozmiarze? Bylbym bardzo wdzieczny na podpowiedz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wenpi
no co do wklewu oleju do naszych aut to chyba francuski "łeb" nie pomyślał :D

też tak myślę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gemius
Ja dziś przeprowadziłem "transfuzję" w skrzynce i zaraz jadę odpowietrzyć ;)

Przepraszam, ale co TY chcesz odpowietrzać ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomekkur

A jakie są wymiary dwóch podkładek uszczelniających do skrzyni biegów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebek933

Wymiar gwintu śruby M 16 x 1,50 x 12. Taka sama śruba jest w korku spustowym oleju w Renault. Kupując taką śrubę masz podkładki w zestawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcin90
A jakie są wymiary dwóch podkładek uszczelniających do skrzyni biegów?

Przypomnij mi na PW wieczorem, to Ci zmierzę, mam gdzieś jedną na zapas.

---

Przy obu korkach są takie same.

Oryginał (lekko rozciśnięty):

śr. zew. 2,3cm, wew. 1,6cm

Zamiennik:

śr. zew. 2,2cm, wew. 1,6cm.

Dostaniesz je w każdym sklepie ze śrubkami i podkładkami, tylko pamiętaj, że one są jednorazowe, po odkręceniu i ponownym dokręceniu lubią przepuszczać olej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta