Jump to content

[ POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY]

Sparkling Cocktail

Recommended Posts

Sparkling Cocktail

No własnie kończe pisać swoją pracę ....

i tam mam do was dwa Pytnia ..

1. Czym jest zadośćuczynienie ? i na jakiej podstawie możecie dochodzić tego roszczenie jako poszodowaniu w wypadku drogowym ..??

...

Niech każdy napisze co wie ,,,, Teraz i tu bez zadnego google czy pytań z boku ........

JAk nie wiecie .. to dobrze to napiszcie ze nie wiecie ....

Chodzi mi o szczerość .... potrzebuje do tej swojej sondy .......

Zatem do dzieła ..P)

Czym jest zadośćuczynienie ? i na jakiej podstawie możecie dochodzić tego roszczenie jako poszodowaniu w wypadku drogowym ..??

zadość uczynienie to naprawienie szkody przez sprawcę a dochodzić można jako oskarzyciel posiłkowy w sądzie :hyhy:

hugodragon, mam wrażenie, że nie o to chodziło 206 GTi!

napisze co wie ,,,, Teraz i tu bez zadnego google czy pytań z boku

JAk nie wiecie .. to dobrze to napiszcie ze nie wiecie ....

Chodzi mi o szczerość .... potrzebuje do tej swojej sondy .....

Mnie licz, jakby nie wiedział - obstawiam, że zadośćuczynienie jest formą rekompensaty szkód powstałych podczas wypadku (pewnie mylę to z odszkodowaniem). Na jakiej podstawie? Wystąpienia szkód, chyba niekoniecznie materialnych.

[Jakbym potrzebował, to poczytałbym o tym :P]

(Niechaj Ci będzie :P)

zadośćuczynienie - odszkodowanie za poniesioną szkodę, można dochodzić na drodze sądowej lub ugodą pozasądową. Może opiewać nie tylko na faktyczne straty majątkowe, ale także za utracone korzyści (np. kontrakt nie doszedł do skutku). Szkoda powinna być udowodniona, tzn. notatka policyjna z miejsca zdarzenia, jakies fotografie, świadkowie, wycena naprawy.

Sparkling Cocktail

o to chodzi piszcie dalej ... Ja ide zaczepiać ludzi na ulicy ....

Znajomego Adwokata nie musisz sie pytac ..:) Jego opinia jest nie wymierna ...

Ja wiem czym jest zadosćuczyniene .... dośc dobrze napisałem 100 stron na ten temat ...

Piszcie piszcie .. o to chodzi :) :)

Dziękuje

[ Dodano: 19-04-2006, 13:54 ]

akbym potrzebował, to poczytałbym o tym :P ]

Jak ktoś już odpowie a nie wie, to tu ma linka, żeby sprawdzić :P

http://www.poradaprawna.p...44d4a85bd7632d1

wywal go ludzie będą czytać przed .. odpowiedzią

Shapeshifter

zadość uczynienie np. za wyrządzenie komuś krzywdy może przejawiać się tym, że w jakikilwiek sposób starasz się temu człowiekowi pomóc za to, że doznał z Twojej przyczyny jakiejkolwiek szkody bądź przykrości, straty... zadość uczynienie może mieć formę materialną lub niematerialną .

zadośćuczynienie

zrekompensowanie, wynagrodzenie krzywd jakich ktoś przez nas doznał.

zadośćuczynienie pieniężne -patrz Art. 24 oraz 448 KC

ja nie wiem :P dla mnie zadoscuczynienie to cos jak odszkodowanie, tyle ze ja to rozumiem ze odszkodowanie to jest za cos materialnego (naprawia mi samochod i tyle np) a zadoscuczynienie to jakby cos wiecej - zadoscuczynienie za stracony czas, nerwy, czy jakies "szkody moralne" :P

a ja niedlugo podczepie sie pod ten temat... obrona w lipcu

a do tego musze napisac obszerną prace z politologii i tam tez wlasnie bede miała ankiete ;)

Nom... moim zdaniem podobnie, zadośćuczynienie to wynagrodzenie za szkody moralne, psychiczne... Zapłata/kara/zobowiązanie za popełniony czyn. Rekompensata, za krzywdę. Pokuta za popełniony grzech.. Nie wiem... jak cos jeszcze skojarze to dopiszę :)