Jump to content
km7260

Short Shifter

Recommended Posts

km7260

Miał już ktoś z Was zamontowany taki wynalazek??

http://allegro.pl/item1140655844_short_shifter_peugeot_106_206_306_stalowy.html#gallery

I jeszcze jedno, zastanawiam się nad tym filtrem. Czy mogę taki zamontować bez szkody dla silniczka??

http://allegro.pl/item1152934242_peugeot_206_sportowy_filtr_powietrza_tuning_nowy.html

sebomaster

Oba wynalazki dobre i polecam

biszkopt

co do filtra to dziwnie to koleś pisze bo wg katalogu k&n wiem że do hdi i benzynki są różne filtry(różnią się przepływem powietrza)

goodhope

biorąc pod uwagę jakość synchronizatorów w skrzyniach Peugeotowskich, raczej taki short shifter nie ma racji bytu. Chyba że ... służąc jako gadżet.

Obudowa filtra jest taka sama.

Wnętrze, no cóż, skąd możemy wiedzieć jaką przepustowość ma MAAN Filtron czy oryginał ?

Nie wiązał bym z tą wkładką także większej nadziei. Być może głośniej zabuczy. Efektu w cyfrach śmiem twierdzić nie będzie żadnego.

greg25

Ja też bym był ostrożny co do stozków i sportowych wkładów filtra. Jednak co oryginał to oryginał. Kupisz MANNa albo Knechtai masz pewność że powietrze trafiające do silnika będzie czyste.A pomysl co będzie z tym filtrem po roku? Wyrzucic szkoda, bo dwiesta :), czyścić i nasączać? A jaka potem będzie jego sprawność to nikt nie wie.

A short shifter, to jak lubisz się ścigac, to taki fajny gadźet którym można się pochwalić, bo wymiernych efektów raczej bym sie nie spodziewał przy zbyt często haczących skrzyniach 206.

km7260

No właśnie, tak myślałem. Dzięki wielkie za odpowiedzi ;) Jednak 200 zł to dużo za tą wkładkę i kupię zwykłą seryjną. A co do Short Shifter'a to tak z ciekawości pytałem. Znalazłem w sumie przez przypadek na allegro ;) Dzięki :)

adasiko
biorąc pod uwagę jakość synchronizatorów w skrzyniach Peugeotowskich, raczej taki short shifter nie ma racji bytu. Chyba że ... służąc jako gadżet.
no właśnie to mnie zasmuca

a jakby tak wrzucic skrzynke od 306 gti ? no jest bardziej wytrzymała od serii co ? i chyba podchodzi

sebomaster

Griffith Short Shifter .. ma ktoś to u siebie?

Griffiths%20Engineering%20Peugeot%20306%20Quickshift%20Quick%20Shift.jpg

ProfessionalC360

Tez to ostatnio znalazłem i mialem wlasnie robic temat ale widze ze juz sie pytacie o ten bajer,

Johny481

dobre raczej do rajdowki, bo galke od zmany biegow masz wtedy na wysokosci radia

ProfessionalC360
dobre raczej do rajdowki, bo galke od zmany biegow masz wtedy na wysokosci radia

Nie wiadomo czy tak, np. w rajdowym seicento wyciągałem cały kosz z tunelu srodkowego i był przykrecany na tunel w srodku i wtedy gałka była wyzej.

A to mi sie wydaje ze skróci tylko skok drążka a nie podniesie go chyba do góry. Nie wiem moze sie myle.

daniel6308

short shifter fajna sprawa nie wiem jak to zadziałalo by w 206 ale w hani crx zdaje to egzamin swietnie :x)

wg mnie do s16 albo rc to napewno daje cos ale do takiej 1.4 jak ja mam to nie wiem czy jest sens takie cos montowac :) na pewno poprawilo troszke przyspieszenie..

---------- Po chwili dodano... ----------

aha a z ta galka to nie prawda ze na wysokosci radia zalezy od short shiftera :)

łukasz1504761946

Ktoś wkońcu zamontował to u siebie? Jaka skrzynia może być w Citroenie Xsarze 2.0 HDi?

adasiko
Ktoś wkońcu zamontował to u siebie? Jaka skrzynia może być w Citroenie Xsarze 2.0 HDi?

ale naprawde tak juz szybko zmieniasz biegi ze tylko shortem mozesz zmienic je szybciej ? naprawde te skrzynki lubia jak im sie spokojnie zapina bieg

Te ok 100zł przeznacz na lepsze opony, alusy albo ich renowacje, albo nawet paliwo aby dalo przyjemnosc z jazdy

łukasz1504761946

adasiko, tak naprawde zmieniam już szybko biegi że jeżeli wyrwe pare ułamków sekund to będzie lepszy czas na 1/4 a z taką myślą własnie modze swoje auto więc jak ktoś ma namiary ewentualnie sam robił to prosze o kontakt mi i wielu innym użytkownikom sie to przyda.

technolog

Zamiast short shiftera można by po prostu skrócić nieco (zwyczajnie urezać fleksą i zespawać krócej) elementy mechanizmu zmiany biegów te wystające ze skrzyni na wierzchu. Te, do których przychodzą cięgna. Ja mam to tak zrobione w xs budowanym do kjs-ów i mało tym jeździłem ale uważam że działa rewelacyjnie, gałka biegów ma trochę krótszy skok i jednocześnie jest poczucie jakby precyzyjniejszej zmiany biegów. Pewnie troszkę ciężej chodzi gałka ale efekt dobry. Najważniejsze w tym całym ambarasie są cięgna te cienkie przy skrzyni biegów a właściwie te mini sworznie w nich. Są plastikowe i najczęściej wydupcone już konkretnie i tu jest największy kłopot a nie w short-shifterze.

Co do filtra to będzie tylko głośniej i spali Ci więcej. W przypadku 1.6 16 przynajmniej tak by to było, żadnych odczuwalnych zmian się nie spodziewaj. Po prostu masz komputer sterujący od silnika a w nim mapę wtrysku i zapłonu. Jak chcesz coś zmieniać to przede wszystkim pamiętaj o konieczności przemapowania żeby był jakiś efekt pomijając drogi tuning mechaniczny. Czym większy ten efekt tym pójdzie w parze z większym kąsaniem oktanów, tak to już jest w przyrodzie.

Ale fakt że seryjna moc Ci nie odpowiada świadczy o Tobie jak najlepiej:)

Pozdrawiam