Jump to content
  • Similar Content

• rieger
      By rieger
      Witam,
      Jak już uporam się z innymi dręczącymi mnie sprawami w moim aucie to chciałbym wymienić głośniki. Czy takie jak podane w linkach poniżej będą pasowały? Chodzi mi głównie o tweetery, sprzedawca napisał mi że średnica tweetera to 30 mm i głębokość 17,5 czy wejdą one w słupki? W instrukcji wiadomo napisane jest że głośniki przód 165 mm a tył 130 mm natomiast tweetery 22,5 mm dlatego chciałem się upewnić bądź wyleczyć z tego pomysłu.
      Przód
      https://allegro.pl/glosniki-alpine-sxe-1750s-zestaw-16-5-cm-i7559871618.html
      Tył
      https://allegro.pl/oferta/glosniki-13-cm-alpine-sxe-1325s-7486106745
      Nie chcę robić dyskoteki w samochodzie, po prostu stare już harczą i chcę jakieś przyzwoite pod oryginalne radio.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    • Symeon
      By Symeon
      Witam, jak w tytule.
      Jestem bardziej niż zielony jeśli chodzi o CA, coś poczytałem, coś pooglądałem i posłuchałem - jednak to dalej dla mnie czarna magia. Żaden ze mnie audiofil, po prostu chciałbym by mi głośniki nie pierdziały/nie trzeszczały - jak to teraz ma miejsce niestety. 
      Bodajże mam oryginalny CA i radio tak samo. Peugeot 2000r 2.0 hdi, 5drzwiowy. 
      Jestem w stanie rozważyć zakup nowego radia, choć wolałbym zostać przy oryginalnym. Nie chcę budować potężnego CA bo się po prostu na tym nie znam. Najlepiej by było, gdyby to była wymiana obecnych głośników, ew. wymiana również radia.. Czy jest coś takiego? Jeśli tak to co? Prosiłbym o producenta, model ew. link. I jeszcze jakby to było w miarę Plug&Play to już w ogóle miodzio..
      Im taniej, tym lepiej.. w końcu pug to nie jest auto premium
    • lukasz_freak
      By lukasz_freak
      Od kilku dni jeżdzę już na nowych Devil-ach Dayline-ach, jednakże mam z nimi mały problem...nie wiem jak zamontować w nich silniczek...lampa wygląda tak z tyłu: Tył Wiem tylko tyle,że ten bolec nr. 2 znajduje się zaraz za soczewką i że jak jak poluzowany to mogę leciutko nią (soczewką) poruszać...ale nie wiem czy trzeba ten bolec wykręcić i w jego miejsce zamontować silniczki??

A może ktoś wie jeszcze do czego służy bolec nr.1?
      Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić...
    • troopers
      By troopers
      Od dłuższego czasu zamierzałem poprawić audio w pugu, jednak ciągłe rozpatrywanie czy przeznaczyć pieniądze na audio czy spożytkować w inny sposób szybko poszły w niepamięć. Postanowiłem dać nową duszyczkę autku w postaci audio.

Po konsultacjach z kolegą Adamem (ArcherPAF), Raadek z forum powe oraz Tomaszem z Axel2 gdzie kupowałem przetworniki, za co jeszcze raz wieeelkie dzięki i przy założeniach, że sprzęt ma być nowy,głównie zależało mi na nowych głośnikach oraz subwooferze. Założenia obejmowały również dobre czyste oraz dość głośne brzmienie, złożyliśmy poniższy zestaw:
      Jednostka sterująca:
      Alpine CDA-9855R

Wzmacniacz:
      U.S. Amps 1600.4

Głośniki przód:
      PowerBass 3XL-6c

Subwoofer:
      Re Audio SRx-12d2

Wygłuszenie:
      Dynamat Extreme

Okablowanie:

- Zasilające: 2 GA 35 mm2 OFC (+ z aku do wzmacniacza, masa poprawiona aku-karoseria no i karoseria wzmacniacz)

- Sygnałowe:
      Przód: AIv COLORADO

Sub : AIv SNAKE

- Głośnikowe:
      MRS OFC HIGH CLASS:
      2x2,5mm2 (wzmacniacz-zwrotki-wooferki)
      2x4mm2 (wzmacniacz - sub)
      2x1,5mm2 (zwrotki-tweetery)

Inne akcesoria:

- Klemy:
      Sinuslive Zestaw klem BKS + i -

- Oprawa na bezpiecznik ANL + bezpiecznik 60A:

- Daszek nad głośnik zabezpieczający przed kapiącą wodą:

Który będzie przymocowany do panela(dystansu) tak jak na foto:

- Pozostałe:
      Konektorki połączeniowe, koszulki termokurczliwe, plecionka nylonowa oraz
      SINUS LIVE ES 500 SPRAY do eliminacji drgań w miejscach trudno dostępnych,może się przyda.

Wszystko skompletowane, jedynie pogoda nie dopisuje, więc z montażem muszę jeszcze się wstrzymać. Planuje jakoś początek marca no chyba, że zima nie da za wygraną w marcu na początku to o tydzień dwa się montaż opóźni ale plany są na początek marca.

Jeśli chodzi o koncepcje podłączenia to będzie następująca:

W pierwszej fazie miały być panele z przeniesieniem wooferków w inne miejsce, lecz po konsultacjach z innymi mający większe pojęcie niż ja wooferki wylądują w ory miejscu, z tym że plastykowy dystans wek, w miejsce tego dorobiony będzie z MDF-u bądź alu. Następnie wyciągnięty będzie z pod boczka, coby nie grał głośnik pod boczkiem.

Tweetery wylądują w słupkach. Subwoofer będzie w obudowie closed 30l, kształt trapezowy, zamówiona będzie albo w firmie Basser albo od kolegi Michała z audiomanufaktura z Redy. To tyle. Teraz tylko czekać aż pogoda się poprawi i trochę się ociepli. Do usłyszenia. Wszystkie sugestie mile widziane

pozdrawiam @LL
      troopers

Poniżej kilka jeszcze fot gratów do montażu

Sign in to follow this  
SilverSerfer

Car Audio 206

Recommended Posts

SilverSerfer

Na początku witam

Od pewnego czasu zastanawiam się co wsadzić do mojego 206 5d na przód.

a konkretnie jakie głośniki + tweetery

NA WSTĘPIE pragnę powiedzieć ze przewaliłem masę tematów na tym forum ale konkretnej informacji która by mnie usatysfakcjonowała przy wyborze nie znalazłem.

Posiadam Obecnie:

Radio: ALPINE CDA-9884R

http://www.audiophile.pl/p/1689_alpine_cda-9884r

Głośniki przednie: Standardowe [nie wiem czy są tweetery - raczej brak]

Głośniki tylne: brak

Na co liczę i co chciałbym mieć:

1. Chce zrobić na chwile obecna tylko przód!

2. Przód ma być zasilany tylko z radia

3. Jakość dźwięku - liczę na BDB

4. Jeśli głośniki maja trzeszczeć przy podkręceniu na 60-70% to je skreślam

5. Podsumowując: Maja grac bdb, brak trzeszczenie zniekształcę, moc wyższa niż standardowych bez problemów przy podkręceniu na około 70%+

Na co mam plany w przyszłości:

Jak już wiadomo przednie głośniki + tweetery będę miał wmontowane wiec przydało by się coś zrobić z tyłem

Jakiś przyzwoity SUB [tu nie wiem jakiej mocy 150w rms?] ma po prostu grac BDB miękkie basy brak Buczenia niski pobór energi (nie mam zamiaru po 30min-1h grania na 50% mocy odpalać 206 z 2giego auta!)

Budżet:

Przód: 300zl max na głośniki (z wysyłką chyba ze znajdę na miejscu bez wysyłki w kwocie do 300zl)

Wygłuszenie: im taniej tym lepiej nie więcej jak 100zl na 2je drzwi. (proszę tu nie podawać propozycji za większa kwotę bo nie raczej nie będą mnie interesowały ewentualnie +/- 20zl] (Z racji tego iż nie wiem jak długo będę miał to auto)

Sub(Przyszłość): 400-500zl razem z wzmacniaczem [Jak wspomniałem stawiam na jakość ale nie pomijajmy mocy jak każdy lubię czasem przycisnąć:)]

Okablowanie: Raczej nie mam planów zmiany chyba ze to konieczne...

PODSUMOWUJĄC w czym potrzebuje porady

1. Przednie głośniki napędzane tylko radiem wyżej wymienionym do 300zl max z wysyłką (prosił bym o zestawienie około 3ch modeli abym miał jakiś wybór) [jak już wyżej wspomniałem nie maja charczeć przy 70%+ oraz maja wybijać się znacznie jakościowo ponad te standardowe]

2. Jakie Maty? taśmy? jakieś linki do poradnika montażu głośników, wygłuszania.

3. Przyszłościowo Jaki sub z wzmacniaczem ewentualnie aktywny sub (na którego raczej obstawiam) więcej miejsca = lepiej [tak samo jak poprzednio liczę na jakieś propozycje zestawienie kilku modeli abym miał jakiś wybór]

CO MAM NA OKU:

Przednie głośniki:

1. HELIX DARK BLUE 62.1 [nie wiem nie słyszałem ale masa pozytywnych opinie? nie sa za mocne do samego radia? nie będzie efektu trzeszczenia albo zniekształcę?]

2. Jakieś Hertz tu miałem kilka propozycji ale moc zbyt duża?? albo sam nie wiem?

SUB:

1. Jakis Magnat, Hertz, Helix brak pomysłów na chwile obecna

Wzmacniacz:

1. Jakis Magnat [brak pomysłów?]

z góry dziękuje za pomoc jeśli coś pominąłem to dopisze:)

kubsiol

za kwoty które podałeś to "brak pomysłów" :)

Kable trzeba kupić do pieca więc już masz 100zł minimum.

Wygłuszenie - twarde maty którzy większość zakłada. Wygłuszą drzwi ale to nie to co STP i trzeba się przyłożyć przy zakładaniu

za 500zł sub + piec to sobie odpuść. I na jakość nie licz. Jakość w przypadku CA jest droższa niż power niestety.

Z tanich subów to RF P1 12" ale za samego suba w skrzyni dasz ponad 400zł.

No i trzeba go kulturalnie zasilić.

WEDŁUG MNIE, odłóż siano i napisz temat za kilka miesięcy z kwotami które podałeś x2 to coś wymyślimy

SilverSerfer

niby racia sub i kable odkładam na jesień

a tym czasem chce kupić jakiś zestawik na przod pod samo radio

nie wiem czemu jakos nie chce pakowac wzmaka pod przednie głośniki skoro mam wolne 4x 50max

a w tym momencie mam na oku

1. wcześniej wspomniane helixy dark blue 62.1

2. POWERBASS S-6C

3. Hertz dsk 165

4. Sinuslive SL-165w + Neo25

co do wygłuszenia: zastanawiam sie w sumie moge przeznaczyć wiecej kasy ale zalezy jaka kwote masz na myśli? bez obledu:D

pytanie jest takie czy wszystkie te zestawy sie legalnie bez dłubania sie zmieszcza [bez dystansow?] oraz czy moc radia pozwoli pociagnac te zestawy? [oraz reszta pytan w 1 poście:)]

na koniec podstawowe pytanie ktory zestaw ma lepsza jakość? i jest wart swojej ceny?

pozdrawiam i zgory dzieki za pomoc

ptasznikos

Jak głośniki będą zasilane radiem to przy 70% vol każdy będzie charczał. Ale nie charczy głośnik tylko niewyrabiająca końcówka mocy w radiu.

SilverSerfer

hmm ok

to mam pytanie

bo chyba sie przekonałem do wzmaka

ale pytanie jest tego typu jaki? do 450zl? poza głośnikami jak tanszy tym lepiej

oraz ilo kanałowy? 2? 4?

chce podlaczyc przednie głośniki oraz kiedys w przyszłości sub parametry znacie w pierwszym poście co i jak

pytanie nr2 mam regulacje suba w radiu jak podepne sub i głośniki pod 1wzmak to czy ta opcja bedzie aktywna?

a może lepiej zainwestować w 2wzmaki do suba i do głośników?

yeti
pytanie nr2 mam regulacje suba w radiu jak podepne sub i głośniki pod 1wzmak to czy ta opcja bedzie aktywna?

będzie, tylko trzeba położyć 2 sygnałówki (przód i sub osobno)

a może lepiej zainwestować w 2wzmaki do suba i do głośników?

tak to jest dobre wyjście

wzmacniacz

http://allegro.pl/item1162138878_wzmacniacz_sony_xm_6020_zlota_seria_okazja.html

albo

http://allegro.pl/item1147508759_helix_h400_espirit_hsx206_okazja.html

ciekawa propozycja wzmacniacz + głośników