Jump to content
djin1

1.4 8v na 1.4 16v

Recommended Posts

djin1

Witam. Próbowałem się doszukać podobnego tematu, ale niestety nie znalazłem. Przejdę do rzeczy... Chciałbym dodać mocy do mojego puga, naszedł mnie taki pomysł, chciałbym wymienić rozrząd, a konkretniej dodać drugi wałek i zamontować 16 zaworów. Wiem, że jest to wykonalne bo widziałem takie "eksperymenty". Moje pytanie co oprócz wymienionych części i dostrojenia sprzętu:) muszę wymienić? Domyślam się, że skrzynie. Czy coś jeszcze? Jaki jest orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia? Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.:)

elfik

raczej głowicą bym się martwił bo ta na pewno jest do wymiany, co jeszcze i czy się tak da w co wątpię musza się już wypowiedzieć koledzy bardziej wtajemniczeni

djin1

Wymiana głowicy jeśli napisałem, że chce 16v wydała mi się oczywista, ale dzięki za odpowiedź.;)

Junk65
Domyślam się, że skrzynie.

Biorąc na logikę, to skrzynia raczej nie. Nie takie sztuki robią z autami przy pomocy elektroniki i przełożeń nie zmieniają...

Myślę, ze dół jest taki sam (od czasów 205) tylko właśnie głowica i osprzęt się zmieniły. Najbardziej bym się obawiał właśnie rozrządu. Chyba bym szukał całego 16V, razem z elektroniką.

krejzRudy
Chyba bym szukał całego 16V, razem z elektroniką.
Ale to za mały przyrost by był - koszty nie współmierne do osiągów ;)

Junk65

A uważasz, ze wymieniając głowicę, za taka rzeźbę i za robociznę to mniej zapłaci?

W ub tygodniu znajomy kupił nowy silnik do G.Vitary - niby taki sam, ale jak ise okazało to był od Baleno, wiec kwestie mocowania, przeróbka z rozdzielacza na moduł zapłonowy. 1200 robota plus części. Silnika nie dotykał ( w sensie nie zdejmował głowicy).

krejzRudy
A uważasz, ze wymieniając głowicę, za taka rzeźbę i za robociznę to mniej zapłaci?
Szczerze - nie :D

Junk65

Aha, gdyby ktoś był zainteresowany to np wymiana silnika z 1,3 na 1,6 16V, poskładanie tego z reduktorem od silnika 1,0 a wszystko to w Suzuki Samuraj udało sie z powodzeniem i fura zjechała Bieszczady wszerz i wzdłuż - a takie rzeczy robi kolega w firmie pod wymownym tytułem Demolka Garage - http://www.demolka-garage.pl/

---------- Po chwili dodano... ----------

rumunia_2008_184.jpg