Jump to content

...odnośnie przylaszczek... (wydzielone z tematu o wiośnie

Andrzej14

Recommended Posts

Andrzej14

Fotki z kwiatkiem są ładne, owszem. Jest tylko jeden problem. Ten kwiatek to przylaszczka, a jest to roślina CHRONIONA! :rozpacz:

CyberNet

Andrzej14, w tych rejonach, co bywam tych kwiatow jest cale mnostwo :) Pozatym ucierpialy tylko dwa, w szczytnym celu :)

Fotki z kwiatkiem są ładne, owszem. Jest tylko jeden problem. Ten kwiatek to przylaszczka, a jest to roślina CHRONIONA! :rozpacz:

-A miało być tak ładnie... :o

:)

Andrzej14

CyberNet U nas też przylaszczki sporo rośnie, ale naprawdę to nie jest powód, aby je zrywać. Są CHRONIONE i to powinno wystarczyć za całe tłumaczenie dlaczego. :serce: Nasze Pugi i lwiątka (też wożę podobnego) naprawdę są ładne i nie potrzebują aż takiego przyozdabiania. :206

Andrzej14

CyberNetByć może, ale niestety to jest jedna z naszych narodowych wad, że zawsze szukamy usprawiedliwienia dla łamania prawa. Nawet w tak, wydawałoby się drobnych sprawach. (Przykłady:Nic nie jedzie-przechodzę na czerwonym. Dużo chronionych roślinek-zerwanie jednej nie zaszkodzi. itp, itd, etc). Dlatego w Polsce NIGDY nie będzie dobrze.

Sparkling Cocktail

Ja jednak mysle ze warto było zerwać tego kwiatka ... do tak ładnych, cieplych zdięć :)

Myśle ze warto ..... zdecydowanie:)

Andrzej14

Być może sie czepiam, ale i tak mam rację. Dziwię się wszystkim, że tak łatwo przychodzi Wam pogodzenie się z łamaniem prawa. Wyłączam się z tej dyskusji, bo nie zdzierżę. Pewnie już mam za dużo lat. W przyszłości też będę ostrożniejszy w wyrażaniu na forum swoich opinii. BYWAJCIE!!!

Andrzej14, w zasadzie masz rację. A z drugiej strony zerwanie dwóch przylaszczek w lesie, gdzie ich rosną tysiące, jest porównywalne z przekroczeniem prędkości na pustej drodze. Co innego zerwanie takiego kwiatka np. na Mazowszu, gdzie ich prawie nie ma. Ja wiem, że pojęcie małej szkodliwości społecznej jest ułomne, ale w tym wypadku odstąpiłbym od wymierzenia kary ;)

A CyberNet następnym razem nie będzie zrywał kwiatków, które są pod ochroną. :P

Właśnie sobie sprawdziłem, że od 2004 roku przylaszczka podlega ścisłej ochronie gatunkowej. Więc przyłączam się do Twojego głosu, żeby jej nie zrywać nawet do robienia ładnych zdjęć.

a jakbym mial takie kwiatki na wlasnej dzialce albo wyhodowal je w domu to tez mi nie bedzie mozna ich zerwac ??

pozatym ja sie nie znam na takich rzeczach i skad mialbym wiedziec ze sa pod ochrona ;)

CyberNet, swietne te fotki z tym "censored" :hurra: :hurra:

Guest Andrzej14

APROPO - uczyłeś się o tym w podstawówce, jeszcze w nauczaniu początkowym. Oczywiście dotyczy to tylko roślin dziko rosnących, także w ogrodzie (zdaża się). Inna sprawa, gdy takie rośliny kupimy w centrum ogrodniczym (nie ma problemu z tym). Nie wolno oczywiście wykopywać takich roślin ze stanowisk naturalnych celem zasadzenia w ogrodzie.

CyberNet - żadna wojna, ot dbałość o ojczystą przyrodę. Nie kruszmy już więcej kopii. ;)

uczyłeś się o tym w podstawówce

rzeczywiscie mialem to w 3 klasie na przyrodzie :)

Andrzej14

A miało mnie automatycznie logować! Jaki Gość?! :mur:

Ja mam wrażenie, że po tym topic'u CyberNet się zastanowi dwa razy, zanim zerwie cokolwiek kwiatkopodobnego :D

Ale dobrze wg mnie, że ktoś poruszył taki temat, bo ja bym w życiu nie wpadł, że ta roślina jest chroniona.

Jak sie okazuje na naszym forum można dowiedzieć się nie tylko wszystkiego o samochodach, ale też o botanice :P

CyberNet

Chorus, akurat nie ja zerwalem ale to szczegol :P Ja robilem tylko zdjecia. Co do zrywania to nie wiem jak bedzie. Zawsze chodze wlasnymi sciezkami i robie to co chce :) Z ta znajomoscia przepisow to rzeczywiscie niektorzy sa mocni. Jestem tylko ciekaw czy i oni kiedykolwiek nie zrobili czegos wbrew nalozonym przez kogos prawom. Dla mnie poprostu to bezsens. Za dwa kwiatki tyle szumu :zabawa:

Od dzis zmieniam avatarka i mam wszystko gdzies :P Mozecie sobie krytykowac moje postepowania, a ja i tak bede swoje robic :luka: