Jump to content

..no i wylądował!

Recommended Posts

Po ostatnim poście 170km/h i wielkim farcie szczęście się skończyło.

Wczoraj ulica fordońska w Bydgoszczy, długa prosta, godzina 22.30 i miły pan policjant z radarem w ręku ostudził me zapędy. 108 na 50 = 400zł i 10pkt.

Dziś tylko 55 na 50 i ani grama więcej. Już nikogo nie zabiję. Szczęście się wyczerpało, wiec nie martwcie się panowie zgodni z przepisami jak obrońcy krzyża na krakowskim przedmieściu.

Tak na marginesie chciałbym widzieć jak szanujecie przepisy ruchu drogowego.

Powiedzieć przesada, debil, głupota - łatwo. Trzymać się sztywno zasad międzyludzkich zwanych inaczej przepisami to coś innego. Ja nie boję się przyznać do tego że balansuję czasem z własnym życiem. Nie jadę w centrum miasta z taką prędkością. Obwodnica, pusta, bariery, las. Tylko siebie zabiję. Widzę inne auto - zwalniam. Gdzie dziś szukać adrenaliny za kierownicą?

P.S. Nie neguję, wręcz pochwalam osoby które krytykują takie postępowanie.

Bądźmy jednak realistami. 170 to morderstwo na obwodnicy? Czy 90 w zatłoczonym mieście to tylko wykroczenie?

deperdussin

Znaczy, że dzisiaj masz już 28 pkt? Ostatnio pisałeś, że masz 18. Dzisiaj +10 wychodzi, że czas na egzamin. Dobrze liczę?

sebomaster

Wariatów widzę jak wracam z pracy .. wszystkim spieszy się do domku .. ich auta są bardzo sportowe i przeważnie mają całe 90 koników :] takie pędzące bydło w stadzie jest niebezpieczne..

170 to morderstwo na obwodnicy? Czy 90 w zatłoczonym mieście to tylko wykroczenie?

Wykroczeniem jest to że ty w ogóle wsiadasz do auta, a morderstwo to kiedy wyjeżdżasz z garażu !!!

Już nikogo nie zabiję.

A testy psychologiczne też zaliczysz ?

Bo w 100 % powinieneś.

Guest kris606
Po ostatnim poście 170km/h i wielkim farcie szczęście się skończyło.

Wczoraj ulica fordońska w Bydgoszczy, długa prosta, godzina 22.30 i miły pan policjant z radarem w ręku ostudził me zapędy. 108 na 50 = 400zł i 10pkt.

Dziś tylko 55 na 50 i ani grama więcej. Już nikogo nie zabiję. Szczęście się wyczerpało, wiec nie martwcie się panowie zgodni z przepisami jak obrońcy krzyża na krakowskim przedmieściu.

Tak na marginesie chciałbym widzieć jak szanujecie przepisy ruchu drogowego.

Powiedzieć przesada, debil, głupota - łatwo. Trzymać się sztywno zasad międzyludzkich zwanych inaczej przepisami to coś innego. Ja nie boję się przyznać do tego że balansuję czasem z własnym życiem. Nie jadę w centrum miasta z taką prędkością. Obwodnica, pusta, bariery, las. Tylko siebie zabiję. Widzę inne auto - zwalniam. Gdzie dziś szukać adrenaliny za kierownicą?

P.S. Nie neguję, wręcz pochwalam osoby które krytykują takie postępowanie.

Bądźmy jednak realistami. 170 to morderstwo na obwodnicy? Czy 90 w zatłoczonym mieście to tylko wykroczenie?

W Niemczech czy w Holandii ograniczenie prędkości to rzecz święta, no i duże kłopoty związane z przekroczeniem prędkości.Tak popychać to tylko na autobanach.Jest coś takiego jak kultura jazdy,koniec żartów będzie jak ktoś niewinny zginie.Smutne to ale jakże prawdziwe.

Jak większość, nie jak wszyscy, nie pochwalam przekraczania prędkości bo nie jest to bezpieczne...itd.

Na torze!

Ile takich torów w Polsce jest? Za chwilę ktoś napisze że można na placach drogach polnych itd. Ale na wioskach też żyją ludzie, a wystarczy wjechać na jakikolwiek parking lub plac, nawet taki opuszczony od lat, żeby się pobawić/poznać swoje auto, a już pojawia się policja. W krajach takich jak Anglia, Niemcy mają tory wyścigowe które za drobną opłatą są udostępniane zwykłym kierowcą w określonych terminach, a My żyjemy w Polsce gdzie jest tor w Poznaniu, na który podobno nie można tak sobie wjechać bo niby oznaczeń nie ma (może już teraz można, coś się zmieniło?) więc większość "szaleńców" jeździ miedzy naszymi samochodami na złamanie karku.
W Niemczech czy w Holandii ograniczenie prędkości to rzecz święta, no i duże kłopoty związane z przekroczeniem prędkości.Tak popychać to tylko na autobanach.Jest coś takiego jak kultura jazdy,koniec żartów będzie jak ktoś niewinny zginie.Smutne to ale jakże prawdziwe.
To są kraje gdzie mają fajne tory i mają możliwość się wyszaleć, nie ma ich co nawet porównywać do Polski.
Znaczy, że dzisiaj masz już 28 pkt?

jesli nie byłes jeszcze na kursie zdejmujacym 6pkt, to masz jeszcze szanse nie zdawac ponownie prawa jazdy.

A testy psychologiczne też zaliczysz ?

Bo w 100 % powinieneś.

Kazdy popełnia błędy na drodze, czasami jak widzę co kierowcy wyprawiają na drodze, nie chodzi mi tylko o prędkość to się za głowę można złapać..

Zgodnie z tym co napisałes kazdy kierowca powinien je przechodzić co pewien czas (może wtedy kiedy będzie miał pecha i dostanie mandat ;])

Kazdy teraz będzie pisał ze kolega jest nie madry, że ma się w głowe puknąć itd ale oczywiście najłatwiej jest tak napisać. A ja jestem ciekawa ilu z Was jeździ zgodnie z przepisami i nie łamie prędkości. Bo jeśli jeździcie zgodnie z przepisami to po co kupujecie CB???

Także śmieszą mnie wypowiedzi świętoszków drogowych którzy "nigdy nie złamali żadnego przepisu"

Pamiętajmy że nikt święty nie jest.

Ja ze swojej strony koledze mogę pogratulować głupoty że kolega nie ma CB i że o 22 3o wtedy kiedy jest ciemno jedzie az tak szybko w zabudowanym. Jak Ci wyjdzie kiedyś jakiś pieszy albo wyjedzie rowerzysta bo to różnie bywa to nie będzie to tylko mandat...

Pytanie jest takie, co mamy na mysli lamanie przepisow :?

Owszem wszystko mozna wrzucic do jednego wora, czyli przekroczenie dozwolonej predkosci o 6km/h jest juz wykroczeniem.

Nie mylcie tylko dwoch spraw, co innego 170, co innego margines do ograniczenia plus 20. ( owszem zalezy gdzie)

Ja przynajmniej zawsze dodaje sobie taki margines do jazdy po Polsce, po Niemczech czy Holandii nie musze takiego marginesu dodawac, bo tam rzadko kiedy spotyka sie ze na normalnej drodze poza miastem, jakis kretyn wrzuca ograniczenie 40, bo soltysowi ktos kure przejechal.

Istota samego problemu jest tak, ze w Polsce nie da sie jezdzic zgodnie z przepisami, poniewaz nagle wtedy okaze sie, ze pokonanie 300 km odcinka (przyklad Lodz - Wroclaw) zajmie 13 godzin :! (test drogowy jakiegos pismaka z TVNu)

Jestem pewien, ze to nie jest odosobniony przypadek.

Nie mniej fakt jest taki, ze jakby na sprawe nie patrzec wiekszosc z nas popelnia wykroczenia na drodze, mniejsze wieksze bez roznicy, grunt to zdawac sobie z tego sprawe, a nie w pozniejszym czasie biadolic bo mie zlapali i co oni w ogole ode mnie chca.

Pietnowanie tego tez za wiele sensu nie ma, bo kazdemu zdarzy sie czasami przekroczyc margines bezpieczenstwa az nadto.

Niemniej jak daje sie jasno zauwazyc, wspomniany kolega ma ten margines za nic i uwaza, ze kto jak kto, ale on zapierdzielac moze. No coz jak widac moze, nie mniej trzeba liczyc sie z konsekwencjami, dodam tylko, ze mandat za nadmierna predkosc to i tak srednia kara, za skutki tragedii jakie mozna spowodowac.

Nie mniej fakt jest taki, ze jakby na sprawe nie patrzec wiekszosc z nas popelnia wykroczenia na drodze, mniejsze wieksze bez roznicy, grunt to zdawac sobie z tego sprawe, a nie w pozniejszym czasie biadolic bo mie zlapali i co oni w ogole ode mnie chca.

Racja w 100%, skoro łamiesz przepisy i dostajesz mandat to trzeba to przyjąć na klate.

Następna rzecz która mnie irytuje to, to że dostajesz mandat i pierwsza myśl to "głupie psy", no sorry.. to jest ich praca, ty złamałeś przepis, oni Cie złapali..to Twoja wina, nie ich..

arcadoius,

Jak przekroczyłeś dopuszczalną liczbę punktów to współczuję, bo zimą przechodziłem ten długi i bolesny zabieg. Ponowny egzamin sporo mnie spowolnił za kierownicą, chociaż nigdy nie szalałem. Ot miałem pecha dwa razy i po prawku. :/:.

A wracając do tematu, to chyba nie ma osoby która jeździ przepisowo w tym kraju. Czasem ograniczenia są absurdalne, ale mimo wszystko też trzeba na nie zwracać uwagę. Jakoś w skandynawii ludzie jeżdzą przepisowo, ale wiadomo inne drogi i nie ma dróg 3 pasmowych z ograniczeniem do 50.

Tego pana spotkała dość surowa kara:

http://www.gtspirit.com/2010/08/09/swedish-mercedes-sls-amg-impounded-by-swiss-police/

bądźmy szczerzy pokażcie mi kierowce który nigdy nie złamał przepisu, bo nie wierzę że nigdy sie nie spieszyłeś czy to na egzamin czy do pracy to że kolega bez potrzeby robi takie osiągi to tylko zwiększa ryzyko nieszczęścia bo z doświadczenia wiem że nawet przy prędkości 40km/h można otrzeć sie o tunel z białym światłem na końcu a osobną racją jest to że w naszym kraju nie ma warunków ani mozliwości na kontrolowaną "adrenaline za kierownicą" taki kraj:(

Dziś tylko 55 na 50 i ani grama więcej. Już nikogo nie zabiję.

Na opamiętanie nigdy nie jest za późno. Zawsze uważałam, że nie każdy powinien być księdzem i nie każdy powinien być kierowcą. Jesteś tego najlepszym przykładem. Nie szanujesz życia i zdrowia swojego i innych. Obyś żył 100 lat w zdrowiu i szczęściu i nigdy nic Ci się nie przydarzyło na drodze.

A nie lepiej po winklach pośmigać? Jak dla mnie to szybkie zakręty dają zdecydowanie większego kopa niż 180 na prostej:]

CB + antena i jazda.

Takim sposobem myślenia ,ty prawdopodobnie będziesz następnym do zgarnięcia przez drogówkę .Cb ani cokolwiek nie zwalnia cię od odpowiedzialności za swoje czyny ,na drodze .Nie jesteś sam na tej drodze,pamiętaj o tym ,zanim kogoś zabijesz lub zrobisz kaleką .:good

Ile takich torów w Polsce jest?

Dokładnie to dwa :] Poznań i Miedziana Góra

Przesada, debil, głupota !

Faktycznie łatwo ;)

A tak na poważnie, rób co chcesz, bylebyś niewinnych nie pokarał. Temat się chyba wyczerpał ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

BTW, w końcu zabrali Ci prawko czy nie zabrali ? jak to wygląda ?

Dokładnie to dwa Poznań i Miedziana Góra
Radom, Modlin i pewnie jeszcze coś by się znalazło.. ;)
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...