Jump to content
Sign in to follow this  
Micz

1.4 a RC !! różnice

Recommended Posts

Micz

Postanowiłem nie czekać do zakończenia gwarancji. Już zaczynam się rozglądać za silnikiem od RC :D Wiem że przy tym musze wymienić pare drobiazgów jak skrzynia zawieszenie itd itp? No właśnie a co to itd itp? Chciałbym żeby wszyscy którzy mają faktyczną wiedzę na ten temat mogli się tu wypowiedzieć i dać mi informacje co będę musiał wymienić przy zamianie silnika. Chce poprostu już to wszystko zebrać do kupy, łącznie kasą. Wiem że napewno jest tego masa rzeczy, ale sporo czasu potrwa zanim wszystko dopasuje... układ hamulcowy, co z układem kierowniczym? Bez waszej pomocy na pewno nie dam rady, a z waszą pomocą może powstać naprawde wypaśna fura :hyhy:

Za każdą informacje wszystkim dziękuje bardzo bardzo bardzo!!

Shapeshifter

wow Micz nie przestajesz mnie zadziwiać ! poważne przedsięwzięcie :D mam nadzieje, że wiesz co robisz ! w każdym bądź razie życzę powodzenia :) i oby się wszystko udało !

Sparkling Cocktail

Nie wygłupiaj sie .. Tylko Kup RC ...

Masz pieniądze .. to spradzaj ten samochód i kup RC .. Mówiłem Ci od samego początku !!!

Micz

206 GTi, kupić RC może sobie każdy, zrobić nie :P Chce zrobić to żeby się czegoś nauczyć, chce zrobić to dla fanu, chce zrobić coś na co nie odważy się ktoś kto poprostu ma pięniądze :| Rozumiesz mnie?? :)

Sparkling Cocktail

A ile masz na to kasy ?

Silnik .. skrzyna środek hamulce wydech zawieszenie .felgi opony + zrobienie tego ???

komp od rC licznik ...

Tak ja robiłem swojego czasu z malucha rakiete ... rozumiem ... ale powiem jedno .. Nie warto ... przekąladałem silnik ...

Chcesz miec RC .. to kup RC ... to jest moje zdanie .. tak to będziesz miał wiecznie coś nie seryjnego nie RC .. Wiecznie będzie prawie RC ...

ale ok zapał rozumiem .. ale konsekwencje .. sa czasami dalekie od oczekiwanych .

Moje zdanie:

Masz pieniadze ...a musisz miec na taki zabieg.. bo to wychodzi drozęj niz kupinie rC

...........................................Kup RC ..........................................................

i jego przerbiaj ...

To będzie wypaśna Fura

[ Dodano: 24-04-2006, 23:22 ]

P.S

Temat powinien brzmieć

RC i 1.4 Podobieństwa ...

kasper

RU_Ziolo ma 1,1 wlozyl silnik od RC i co ? i pojezdzil pare dni :/

PUG MAXI

Przypomina mi to czasy kiedy przerabiałm 205 1.8D na GTI.

Powiem Ci tak, wymieniasz cały układ hamulcowy łącznie z tylną belką i servem, układ chłodzenia, nie wiem jak jest z elekktryką i wiązką ale jak znam zycie to też. Z tego co sie orientuje RC ma inne wahcze (inny materiał) i inne połącznia, cos w stylu uniball. Przy silniku 177 KM pewnie wymienisz też sprężyny i amortyzatory. Nie wspomnę o wnętrzu bo głupi tam kubełków nie wsadził:) Pewnie zapomniałem o 1000 rzeczy ale koledzy i koleżanki napewno Ci przypomnią.

Naszczęście na śląsku nie brakuje warsztatów rajdowych (tak tak bo to jak budowa rajdówki od podstaw), moge Ci polecić mojego znajomego Piotrka Adamusa (Pug 206 S1600). Pojedziesz, zwalisz graty, chłopaki Ci RC zbudują. Tylko uważaj bo tam spawają nadwozia dla Kuzaja, jeszcze Ci klatke wstawią i będziesz miał rajdową N-kę. :hurra:

Fidel

Micz, chyba najlepiej byłoby kupić rozbite RC z możliwie całym przodem. Bo cały osprzęt silnika będziesz potrzebował. Skrzynia, hamulce i w ogóle dużo pierdółek i drobiazgów.

Sparkling Cocktail

Nawet sa inne piasty w tylnim kole inne wachacze... Połosie

Myśl logicznie .... To jest porywanei sie z motyką na słońce.. Kto to będzie wszysko przerabiał przekładał te silniki łaczył skrzynie z silnikiem ... pasował przekładał hamulce ...

... Sprzedaj mi xenony .... lepiej ... i juz zbieraj na mechanika ....

Mysle ze jak chcesz kupic graty w dobrym stanie ..... to 20 - 25 tysiecy lekko ..

RC to topowy model ... Nie ma az tylu czesci co do GTi ..... Silników na allegro nie ma ....

PUG MAXI

Aaa, zapomniałem.

205 się rozpadła, buda nie wytrzymała :hurra: (bo była 5 drzwiowa)

Sparkling Cocktail

aaa Zapomniałem ..

Maluch 800 cm .. też nie wytrzymał .. Zatarłem go na trasie warszawa - kraków :)

rumianko
... Sprzedaj mi xenony .... lepiej ... i juz zbieraj na mechanika ....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

moje zdanie na ten temat Micz kup se RC i nie marudz bo to naprawde nie ma sensu ;)

Janus
tym musze wymienić pare drobiazgów

doobre...

prawda jest taka, ze nasze 206 mają z RC wspólne tylko kształty, znikomy % elementów (np oświetlenie :lol:) a reszta to NIEBO a ziemia.

206 GTi, kupić RC może sobie każdy, zrobić nie

i Ty też nie zrobisz :piwo:

Chcesz miec RC .. to kup RC ...

Nic dodać, nic ująć..

P.S. ...i nie martwi Was juz, ze RC tyle pali? ;)

Micz

być tu mądry i pisz wiersze... czy ja serio porywam się z motyką na słońce? Myśle że to jest możliwe i to spokojnie, skrzynia, komputer, silnik i zawieszenie to 25 tysięcy? Nie wydaje mi się :> Chyba ze to wszystko nowe i w aso :)))

[ Dodano: 24-04-2006, 23:41 ]

ale nasuwa mi się jedno pytanie, czy jak to zrobie, będzie działać, to będzie wam łyso? o hajs się nie martwie bo to rzecz którą można łatwo nabyć. Jak by mi na tym zależało to bym sobie kupił golfa r32 i po sprawie. Ale po kiego? :zabawa:

[ Dodano: 24-04-2006, 23:42 ]

a no i pytanko, w 1.1 jest takie samo zawieszenie jak w mojej wersji? :bezzebow

Sparkling Cocktail

Wiesz ile kosztuje środek od RC ??

Ile kosztują Koła ....

Ile kosztuje silnik .. w dobrym stanie ( taaa ! )

Ile kosztuje skrzynia biegów ..

Wachacze .....

Połosie ...

Układ wydechowy ...

Komputer ....

+ Zrobienie tego wszyskiego zebys wyjechał ....

Dla mnie to lekko ..20 25 tysiecy ..

Jak to mówią wszyscy swapowcy .. zrób kosztorys i potem razy 1.5 :D :D :D

Ok ostarnie moje zdanie w tym temacie :)

KUP RC i zobaczmy o ile jest szybsze od GTi ...

P,S

Jak sie zdecydujesz .. to powodzenia zeby nie było ze Ci zle życzę :)

Micz

AAA no i widze że zaszło tu duże nieporozumienie. Ja nie chce mieć RC. Jak chce mieć silnik od RC i całą reszte oprzyrządowania technicznego potrzebnego do tego żebym mógł tym dobrze pośmigać i żebym nie dachował na pierwszym zakręcie ;)

Sparkling Cocktail

Ale widze piszesz ze Pieniądze masz ... Wiec .. wiadomo wszystko jest kwestią kasy .. Wiec jak masz otwarte konto ... to Luz !!

Bedzie RC :) Tylko jakim kosztem :)

PUG MAXI

Kumpel ma do sprzedania 205 1.9 16v za 7000 PLN.

Na standardowej mapie ma 166KM, a na takiej co silnik kręci sie do 8000obr/min to nie wiem, nie był mierzony.

Ale zaufaj mi, jest szybszy od 206 RC, sam stosunek mocy do masy jest już bardziej kożystny. Trzeba założyć tylko hamulce od 306 GTI-6 283mm i fotel kubełkowy np. BiMarco Expert bo z oryginalnego od GTI porostu sie wylata. Auta ma spoilery oryginalne Zender, zawieszenie Koni i felgi Speedline. Skóra czarna pełna, od taka ładna 205.

Maciek_Łódź
o hajs się nie martwie bo to rzecz którą można łatwo nabyć

:eek: :eek: :eek:

Masz jakis czarodziejski sposob? Bo tutaj 99% osob zastanawia sie jak przetrwac do pierwszego...

Micz

wnętrze będzie ala Micz. czerwono-kremowa skóra a nie plastik czarny jak w rc. Ja nie chce zamieniać tego autka co mam, bo to jest moje, ja je lubie :) Ja chce je przerobić. Jak kupie RC to nie będę musiał przerabiać a co to za frajda? :|

Snake

Jeśli to ma być 206 ala micz a nie seryjny rc to popieram twoje przedwsięwzięcie

bo rc się już nie przerabia bo nie ma co tam ruszać wszystko jest już wymyślone i dopracowane więc co to za radocha! jestem z tobą i służę pomocą!

Micz
Tylko jakim kosztem
kosztem fanu i pracy, mojej i znajomych mechaników :P Jak to się Panowie mówi:

WORK HARD, PLAY HARDER!!! :hyhy:

PUG MAXI

Kilka ważnych detali.

rc_off_24_scaled.jpg

rc_off_22_scaled.jpg

rc_off_25_scaled.jpg

rc_off_27_scaled.jpg

rumianko

niewiem nie rozumiem tego :(

i pamietaj Micz licza sie konkrety a nie frajda z np. zatartego silnika ;)

ja bym kupil RC na twoim miejscu ;)

Micz

PUG MAXI, ale nie za tanio troche? Jaki to jest rocznik?

[ Dodano: 25-04-2006, 00:00 ]

No i teraz popetrzcie. Jeśli by patrzeć z kolei od strony finansowej.

Bardziej by opłacało mi się sprzedać tego i kupić RC, zważając na to że ten samochód który mam jest nowy, wszystkie podzespoły nie są zużyte, czy wymienić silnik, skrzynie, zawieszenie itp?

A tak wogóle płyta podłogowa jest ta sama czy nie?