Jump to content

[307cc] Spalanie

Recommended Posts

Hej,

Organizuje zgadywanke :) Ile powinno palic 307cc z silnikiem 2.0 142km benzyna w normalnej jeździe po mieście?

Wymieniłem filtr powietrza, staram się nie deptać, a ten żre i żre.

Coś można zrobić jeszcze we własnym zakresie czy pozostaje tylko diagnostyka w ASO?

Dzięki za pomoc!

Ile powinno palic 307cc z silnikiem 2.0 142km benzyna w normalnej jeździe po mieście?

ja obstawiam 12l

12 to by było jak najbardziej prawidłowe spalanie w mieście przy tym silniku i masie.

zasugerowałem się primerą ojca , też 2.0 i coś ok 140KM. :P

srednio 12

czyli to normalka?

wychodzi na to że w normie . mojemu staremu w primerze to te 12l wychodzi przy naprawdę delikatnej jeździe. :P

wywrotka123

Moim zdaniem dość dużo, znajomemu Mazda 6 z silnikiem 2.0 150KM ( benzyna oczywiście) pali jakieś 10-11 w mieście a w trasie 8 a jest to sporo większe auto. Ale raczej bym celował w twój styl jazdy albo bardzo małe odległości jakie pokonujesz. Jeśli do pracy masz np 4-5km to połowę tego dystansu przejeżdżasz na zimnym silniku a wtedy pali więcej.

Z takich banalnych rzeczy to przejedź się kawałek ( z 10km) i sprawdź czy felgi nie są ciepłe, może jakiś hamulec Ci trzyma. Sprawdź ciśnienie w oponach tylko nie na stacji benzynowej bo tam manometry kłamią na potęgę, na złym ciśnieniu można sobie dołożyć z litr do spalania.

Może któraś z tych rzeczy występuje u Ciebie i uda Ci się choć trochę mniej spalić.

12 po mieście to bardzo dobry wynik jak na takie auto. Musimy również wziąć pod uwagę, że miasto nie równa się miasto. Dla jednego jest to pięć krzyżujących się dróg, a dla innego takie miasto jak Wrocław, Poznań czy Warszawa gdzie o każdej porze dnia są korki.

a jest to sporo większe auto.

nie zaglądałem w dane, ale stawiam, że takie 307CC jest cięższe od ww. mazdy.

jak dla mnie to całkiem normalne spalanie, u mnie w poprzednim aucie o podobnej masie i silniku(406 2.0 16v) spalanie w mieście dochodziło nawet do 15,5 więc 12 to całkiem dobry wynik

wywrotka123
nie zaglądałem w dane, ale stawiam, że takie 307CC jest cięższe od ww. mazdy.

I masz oczywiście rację, nie byłem tego świadomy, sory :)

Mazda 6 - 1370 kg

Peugeot 307 CC - 1460 kg

Więc kolego wychodzi że masz normalne spalanie i chcąc mieć w miarę mocne cabrio trzeba się liczyć że pod dystrybutor podjeżdża się częściej ...