Jump to content
Sign in to follow this  
danek

przestrojenie CB

Recommended Posts

danek

Witam :) mam pytanie znajomy ma na zbyciu CB które hulało w Hiszpanii , powiedział aby działało u nas to należy go przestroić , czy jest to możliwe i ile coś takiego może kosztować i czy to się opłaca??? z góry dziękuję pomoc :)

damkie

dlaczego go chcesz przestrajać? nie widzę problemów co do tego żeby u nas chodziło jedynie co trzeba zrobić to zestrojenie anteny. poza tym zależy jakie to radyjko i z jakiej firmy

TomaszK

Radio z Hiszpanii będzie akurat ok, moc i ilość kanałów jak u Nas:ok.

Przeważnie przestraja się ze Stanów, bo są w 'piątkach', a w Europie są 'zera'.

danek

czyli nic tylko pakować CB do samochodu??? i będzie OK?

TomaszK

Jak najbardziej:). Tam też śmigają na AM, tyle, że muszą mieć pozwolenie na cb. U Nas też tak było.

damkie

dokładnie tylko nie zapomnij o zestrojeniu antenki bo już pare razy słyszałem jak jakis koleś kupił radio i antene z marketu jak dodłączył to z radia poszedł dymek

danek

ale aby zestroić to trzeba wybrać się do fachowca???

tfelek

podaj model radia??

danek
podaj model radia??

oj teraz nie pamiętam jak się nazywa, radio jest u znajomego jutro zapytam go ,dziś JUŻ jest późno

elfik

ale czy tak czy tak to raczej się nastaw na wizytę u fachowca od strojenia nie ma sensu się bawić samemu za 20 zł które gość bierze

ptasznikos

Większość europy działa w piątkach. Nie pamiętam jak jest w Hiszpanii. Ale najprawdopodobniej też może chodzić w piątkach więc jeśli nie ma multi standardu trzeba będzie przestroić w zera.

Widzę, że niektórzy mylą tu pojęcia. Koledze nie chodzi o dostrajanie anteny.

damkie

Widzę, że niektórzy mylą tu pojęcia. Koledze nie chodzi o dostrajanie anteny.

wiem o tym ale jeśli radyjko śmigało w hiszpani to w polsce terz będzie śmigało tylko u nas nie trzeba zezwolenia a tam musi być zezwolenie i jeszcze jakaś opłata uiszczona taka tylko różnicajest między krajami

TomaszK
Radio z Hiszpanii będzie akurat ok, moc i ilość kanałów jak u Nas:ok.

Przeważnie przestraja się ze Stanów, bo są w 'piątkach', a w Europie są 'zera'.

Przepraszam, sprawdziłem dokładniej, tam są piątki, więc radio wymaga przestrojenia na zera.

P.S.

O ile pamiętałem, że jest tak samo jak u Nas z ilością kanałów i mocą to już te piątki mi umkły. Kumpel mi o tym na gg dziś podrzucił, w końcu krótkofalowiec i takie rzeczy to pamięta o każdej porze.

Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd:fool:wstyd.

ptasznikos

damkie, widzę, że dla Ciebie nie ma pojęcia, zera piątki. Szkoda, że takich osób jest dużo więcej, a potem na radiu mamy to co mamy.

kurion

ja jeździłem z niestrojoną anteną jakies 2 tygodnie :) w końcu znalazłem czas zeby podjechać ją nastroić. I powiem, że efekt jest , mimo tego ze mialem ją bardzo mało (zestrojoną) odbitą :) Za strojenie zaplaciłem jedyne 10 zł we wrocku. Ale tak jak mówią u góry gościu bierze też 20 zł, zależy czy zestraja antenę do samochodu czy częstotliwości.

Moje zdanie jest takie, iż jak sie ma 1 antene i przekłada się je z samochodu do samochodu, to strój pod częstotliwość, natomiast jak wiesz ze nie ruszasz anteny to strój pod samochód.

ptasznikos

Antenę zawsze stroi się pod miejsce montażu, czyli w tym przypadku pod samochód!

aXimo

W wynika to z tego że każde inne miejsce może mieć lepszą lub gorszą masę pod antenę.

danek

dziękuję wszystkim za cenne rady , teraz muszę poczekać na znajomego aż zjedzie z trasy.