Jump to content
Damian90

Wymiana płynu we wspomaganiu jak??

Recommended Posts

Damian90

Witam.

Chcę wymienić płyn we wspomaganiu bo nie dość, że mam jakiś syf to wspomaganie działa jak chce.

Pytanie jak to się robi? jak się odpowietrza, gdzie się wypuszcza ten płyn? Nie chcę kombinować jak koń pod górkę, bo kanał będę miał udostępniony na określony czas.

Jeżeli ktoś robił sam, chętnie dowiem sie na co uważać :)

Z góry dzięki za pomoc ;)

cerber

jeszcze tego nie robiłem u siebie , ale znalazłem coś takiego

arx1285091757r.gif

arx1285091790h.gif

viu1285091861n.gif

viu1285091888y.gif

a tu opis do tych rysuneczków.

http://www.zdjecialeba.piwko.pl/206/info/pl/b3ei04kc.htm#VIDANGE

te zdjęcia to do tego opisu ( bo w opisie gdzieś zjadło zdjęcia) .

nie mam zdjęcia z drugiej kratki z opisu , a pozostałe zdjęcia to idą tak jak kratki.

Damian90

No to musze jeszcze uszczelki kupić. Dobrze, że przy tym nie grzebałem od razu i dobrze wiedzieć, ze nie ma żadnej śruby spustowej.

q_la

Odpowietrzasz standartowo jak w innych samochodach na zapolonym silniku kręcisz kolami w prawo do oporu a następnie w lewo do oporu mozesz kilka razy dla spokojności ducha i już. Układ sam się odpowietrzy:).

Acha najlepiej robić we dwie osoby i uzupełniać płyn w zbiorniczku

Tameff

Podłączę się do tematu,

byłem w sklepie i poprosiłem o płyn do wspomagania. Facet sprawdzał w katalogach i sprzedał mi to. (spieszyłem się i nie czytałem tego co jest na nim napisane) Wróciłem do domu i na spokojnie go oglądając wyczytałem "olej skrzyni biegów - Dextron COD311L1 DEXTRON III" Czy to się nadaje? Znalazłem na forum w jednym pośćie że ma być DEXTRON III ale czy to ten sam?

Jak coś i tak nie będę sam wymieniał.

_______

edit :

DeMaDeS

ktoś wie jaki symbol mają te uszczelki albo od czego pasują?

bar10tekpl

Odkopuje, zeby nie tworzyc nowego tematu.

Jakiś dobry olej do wspomagania polecicie, jest jakis rekomendowany ? Czy wystarczy zwykły z hipermarketu ?

---------- Po chwili dodano... ----------

http://www.zakupy-eleclerc.pl/mellespzoo-plyndowspomaganiakierownicy05l-p-23680.html?osCsid=51dr257ejk1cngtsqs6sip62r0 Moze byc ?

I ile go tam wchodzi ?

wrobeleczek
Odkopuje, zeby nie tworzyc nowego tematu.

Jakiś dobry olej do wspomagania polecicie, jest jakis rekomendowany ? Czy wystarczy zwykły z hipermarketu ?

http://www.zakupy-eleclerc.pl/mellespzoo-plyndowspomaganiakierownicy05l-p-23680.html?osCsid=51dr257ejk1cngtsqs6sip62r0 Moze byc ?

Rekomendowany jest DEXTRON II ale jak poszukałem trochę to pisali, że i DEXTRON III też będzie OK. Osobiście raczej wybierałbym jakieś firmowe. Dużo więcej nie zapłacisz.

Longbow
Osobiście raczej wybierałbym jakieś firmowe

K2 to Texaco jakby co

wrobeleczek
K2 to Texaco jakby co

Nie, no spoko... Nie pisałem, że te K2 to zły produkt... tylko zastanawia mnie czemu nie afiszują się? Słaba (gorsza) jakość??

Sam pewnie zdajesz sobie sprawę (mam taką przynajmniej nadzieję), że marka własna to jest coś o co dba się latami a za sprawą jakiegoś błędu można stracić wiele... więc lepiej nie dawać logo, bo może coś nie ten teges??

To tak teoria spiskowa, ale producenci są po to by nas robić w bambuko a my są po to by nie dać się w to bambuko nadziać...

....

Choć szperając trochę nie znalazłem żadnego potwierdzenia, że K2 to firma córka Texaco...

Po KRS i innych bzdetach wychodzi, że to marka firmy Melle Sp. z O.o mieszczącej się w Polsce w Ostrowie wielkopolskim. W ich serwisie internetowym nie znalazłem (może niezbyt długo szukałem) żadnej wzmianki o współpracy z tak wielką firmą jak Texaco... a raczej powinni się tym pochwalić i to na pierwszej stronie.

Nie chcę już szukać dalej, ale w 2009 roku firma została przejęta przez inną SIG Polska Spółka z O.o

Co dalej? Może i całość ma już Texaco... :D

Longbow

wrobeleczek tylko piszę ;)

Texaco wycofało się z polskiego rynku swego czasu, K2 nie jest firmą córką....to taki "pakowacz". Alaskę produkuje kto inny, Akrę pewnie też, to samo Tempo i oleje, oleje ATF, silnikowe i przekładniowe robi im Texaco.

Czemu się nie reklamują ? Przypuszczam, że dla tego dlaczego kupując oryginalne części Peugeot masz na nich logo Peugeot a nie TRW, INA, ATE (przynajmniej na opakowaniach........na oleju ciężko nanieść logo):) Ew. to co robi Kager...otwierasz opakowanie Kager a tam.....cokolwiek:D

Teraz pytanie skąd wiem....pracuję (też) tu:

http://www.olejekatowice.pl/

I natykam się na przedstawicieli to pytam, bo czasem mnie pewne pytania nurtują...np kto produkuje dla K2 ;)

damson93

A wiesz może kto robi płyn hamulcowy dla K2?

Longbow
A wiesz może kto robi płyn hamulcowy dla K2?

Będzie okazja to zapytam

wrobeleczek
wrobeleczek tylko piszę ;)

Texaco wycofało się z polskiego rynku swego czasu, K2 nie jest firmą córką....to taki "pakowacz". Alaskę produkuje kto inny, Akrę pewnie też, to samo Tempo i oleje, oleje ATF, silnikowe i przekładniowe robi im Texaco.

Czemu się nie reklamują ? Przypuszczam, że dla tego dlaczego kupując oryginalne części Peugeot masz na nich logo Peugeot a nie TRW, INA, ATE (przynajmniej na opakowaniach........na oleju ciężko nanieść logo):) Ew. to co robi Kager...otwierasz opakowanie Kager a tam.....cokolwiek:D

Teraz pytanie skąd wiem....pracuję (też) tu:

http://www.olejekatowice.pl/

I natykam się na przedstawicieli to pytam, bo czasem mnie pewne pytania nurtują...np kto produkuje dla K2 ;)

Longbow, dobrze wiedzieć... nie mam nic do firmy K2... ale lubię wiedzieć jak firma się ma do rynku i produktów i czy warto mieć do niej zaufanie. A jeśli firma jest tylko "pakowaczem" to każdy musi sam podjąć decyzję czy warto się interesować "jej" produktami... bo jak sam napisałeś są i tacy co podają w opakowaniu "niespodzianki" :)

Longbow

Mam być szczery to oprócz Akry nic nie kupuję z K2...a zapytałem o oleje ponieważ z braku laku musiałem kupić przekładniowy K2 i po nocach mi się śniło jak wielki, szpetny, śmierdzący dziad przelewa Kujawski do butelki K2 75W-90 śmiejąc mi się w twarz......dlatego po kilku bezsennych nocach, jak ino zauważyłem przedstawiciela to od razu dopytałem.

Z tym że niespecjalnie się tym chwalą.......to już pewnie kwestie konkurencyjno-marketingowe.

airwolff

Można jeszcze raz wrzucić te fotki bo już wygasły ewentualnie na maila podesłać?

Backofficer

Hej,

Ja wymienialem ten olej pare dni temu. Wystarczy ze odczepisz ten gumowy waz na dole, odkrecisz korek i wszystko elegancko scieka:

Pozdrawiam

airwolff

No tak ale zleci tylko płyn ze zbiorniczka a w przekładni zostanie dalej stary. Ze zbiorniczka to wystarczy wyssać płyn dużą strzykawką.Dziękuję za wstawkę.

Backofficer

No nie wiem, odpiąłem ten wężyk, pokręciłem kołami kilka razy prawo, lewo i weszło prawie 800 ml nowego oleju. 

airwolff

Troszkę z innej beczki wymieniłem płyn w wspomaganiu. Zauważyłem, że pompa wspomagania troszkę dziwnie pracuje tak jakby łożysko pomału padało taki troszkę metaliczny dźwięk. Czy można samołożysko na kole pasowym wymienić czy raczej cała pompa wspomagania.