Skocz do zawartości
tomcyt

[Guide] Wygłuszanie drzwi w 206 3d

Rekomendowane odpowiedzi

tomcyt

Jako że na forum nie pojawil sie glajdzik o wygluszaniu postanowilem opisac jak ja to zrobilem u siebie :)

Co nam bedzie potrzebne:

-maty bitumiczne (ewentualnie jak kogos stac polimerowe), ja kupilem APPy ( 500 mm na 250 mm- 1 szt 5,50 zl)

zdjeciapudelka23nb.th.jpg

-zmywacz (ja kupilem w areozolu), np Wekem WS 2000 - 12 zl

zmywaczuniwersalnywekem2ag.th.jpg

-nozyczki, nozyk do tapet

-podstawowe narzedzia do demontazu tapicerki

-wiadro z woda i szmatka :D

-cos dlugiego czym bedziemy dociskac maty w miejscach ciezko dostepnych - ja robilem to pompka do roweru :P

- i najwazniejsza rzecz - mnostwo czasu i zapalu :kwasny:

hpim03155uk.th.jpg

zaczynamy od demontazu tapicerki o czym nie bede pisal bo wszystko jest tu i zerwania pinaki ktora jest przyklejona na blache

hpim03169qv.th.jpg

zostaje nam jeszcze kleju ktory wmiare mozliwosci odrywamy :zly:

hpim03205zt.th.jpg

sciagamy plastik hmm po co o tam siedzi

hpim03187rk.th.jpg

a tu mamy cale wygluszenie i usztywnienie drzwi ktore nam zapodala fabryka :mad:

zostaje nam koncowe przygotowanie drzwi do pracy czyli ladnie umyc na poczatek woda a dalej bierzemy w lapki szmatke i zmywacz i wszystko dokladnie odtluszczamy :)

hpim03214lj.th.jpg

tak wygladaja drzwi gotowe do wygluszania :D

hpim03220ap.th.jpg

maty mozemy docinac nozykiem do tapet

hpim03235op.th.jpg

albo nozyczkami, ja z czasem zrezygnowalem z nozyka i wszystko docinalem nozyczkami

hpim03243jv.th.jpg

zaczynamy od wewnetrznej strony drzwi, upychamy w otwor gdzie mamy najlepsze dojscie mate jeszcze z folia tak aby wczesniej nam sie nie pokleila tam gdzie niechcemy ;)

hpim03278sh.th.jpg

wycinamy w macie otwor na klamke

hpim03363sb.th.jpg

tak kombinujemy zaklejajac cala polac blachy

hpim03373cy.th.jpg

teraz mamy chyba najtrudniejsze zadanie, zakleic blache od strony wew. wzmocnienia drzwi, wszystkie badziewia (prowadnice, ciegna, silnik elektrycznych szyb) sa tam zamocowane ;)

hpim03380qe.th.jpg

to wyciecie w macie mija ciegno rygla drzwi. Tu przyda nam sie wspomniana pompka ktora dociskamy mate :P

hpim03399iw.th.jpg hpim03409jp.th.jpg

na koniec zostaje nam blacha przylegajaca do tapicerki. W miejscu gdzie idzie drut od klamki zostawiamy pasek folli zeby nam sie nie skleil. Na fotce obok widac jak oznaczylem na macie gdzie idzie drucik :)

hpim03643ns.th.jpg hpim03659az.th.jpg

wszystkie kable sztywno mocujemy tak zeby nie wisialy w powietrzu :)

hpim03638cg.th.jpg

a tak wygladaja juz wygluszone drzwi :P

zostaje nam zabawa z tapicerka

hpim03666cl.th.jpg hpim03677qq.th.jpg

tasma izolacyjna obkleilem zabki :)

hpim03684ih.th.jpg

rant potraktowalem bezbarwnym silikonem

hpim03280lg.th.jpg

P.S takie zadrapania zrobil rant tapicerki :kwasny:

Wszystko zajelo mi ponad tydzien po ok 2 h dziennie. Na jedne drzwi zuzylem UWAGA 15 mat, przez to drzwi przytyly ok 7 kg za to zamykaja sie jak w limuzynie i mocny bas juz niejest nieprzyjemnym doswiadczeniem :P:D

Dziekuje za uwage.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Junk65

Super, tomcyt, dzięki - przyda sie niedługo. Martwi mnie tylko, czy taki wzrost wagi nie ma wpływu na opuszczanie się drzwi... Ale i tak muszę wygłuszyć, bo mi wszystkie śrubki i cięgła dzwonią jak dołożę mocy w radyjku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mlody086

tydzień :rozpacz: 15 mat :rozpacz: no ładnie, też sie zastanawiałem nad takim manewrem, ale zobaczymy. a guide na bank sie przyda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Visterio

oj tak przyda się :) mnie własnie też martwi przyrost masy! u mnie tylko takie pocieszenie, że mam 5d czyli pójdzie mniej mat na drzwi czyli będą lżejsze... ale guide SUPER :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
weede

rewelacyjny kursik..14 kg jeszcze mozna zniesc ( ostatnio gadałem ze znajomym z firmy Car Audio i za wygłuszenie jednych drzwi wołal 200zł wiec chyba sie opłaca )

PS. a przypadkiem tych mat nie trzeba ogrzac zeby lepiej przylegały?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomcyt
PS. a przypadkiem tych mat nie trzeba ogrzac zeby lepiej przylegały?

mozna je podgrzac ale nie jest to konieczne :) ja robilem przy temp. ok 20 C i wszystko fajnie sie kleilo i dawalo sie zginac :D wazniejsze jest zeby dobrze odtluscic blache bo inaczej bedzie kiszka :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wnusiol

bardzo pomocna rzecz :hurra: no mnie tez to czeka pewnie niedługo , mam tylko pytanie , gdzie można dostać takie maty bo ja jak się rozglądałem to ceny były od 100 zł w górę :mur:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iceman_x

super guidzik :)

:-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BIG ANGELO

tez mam zamiar wygłuszyc ale uzyje chyba raczej pasty bitumicznej, łatwiej się ja nakłada, jest tańsza i lżejsza. Maty uzyje tylko do zaklejenia w miejsce tej gąbki pod tapicerką. No ale quid dobry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier

:hurra: GRANAT + HERTZ :hyhy:

moze założyć taki team :)

Ps. ja na zawnątrz drzwi a pod tapicerką dałem specjalną taśmę z jednej strony alu a z drugiej jakaś masa bitumiczna. 10m x 0,2m za 52 pln. Jeśli chodzi o wnętrze tapicerki jest specjalna gąbka do wytłumienia z jednej strony ma klej - efekt --> plastik nie wali o drzwi. W 3d jest fajna sprawa, natomiast w 5d cholernie trudne są tylne drzwi - chodzi o korbki szyb. Kółka pod tymi korbkami najlepiej wkleić na bezbarwny silikon - efekt --> nie skaczą denerwująco przy troszkę głośniejszej muzie.

Jeśli chodzi o twarde maty do środka drzwi to są super--drzwi są twarde :hyhy:

Superguide :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rumianko

angel82, heh pasta :lol: pisza o niej ze jest jak najbardziej do du... jak chcesz wygluszyc dzwi to tylko maty ;)

pamietaj jesli pujdziesz na latwizne to nie osiagniesz efektow!

tomcyt, ladny guide :) na pewno sie przyda na forum cos takiego ;)

ps. do modow, juz widzialem na forum duzo guidow, dlaczego nie sa one sklasyfikowane i gdzies przyklejone? tyle pracy i co na marne? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomcyt
ladny guide

dzieki :206

ps. do modow, juz widzialem na forum duzo guidow, dlaczego nie sa one sklasyfikowane i gdzies przyklejone? tyle pracy i co na marne?

tez widzialem wczesniej pare fajnych glajdzikow i pozniej musze sie niezle natrudzic zeby je znowu odszukac ;)

[ Dodano: 30-04-2006, 12:52 ]

Martwi mnie tylko, czy taki wzrost wagi nie ma wpływu na opuszczanie się drzwi...

jak narazie nie zauwazylem zeby cos niepokojaco sie opuscilo :) drzwi przy zamykaniu sa faktycznie masywne i to czuc ..........ale drobna kobitka da rade jedna reka :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudej

tomcyt, sorki ,ze Cie utre nosa, ale na wiosnę bedziesz to wszystko rwał :(

APP nie wytrzymuje zimy bez zamknięcia otowrów montazowych , App używa sie raczej jako uzupełnienia. Na mrozie twardnieje i kruszy sie. Sa to najtansze maty i ...zachowują sie jak najtansze maty .

co do wagi - 7 kg to norma , dobre wygłuszenie małyum kosztem to ok 8-10 kg na jedne drzwi, jeśli stac kogoś na dynamata lub RoadKill'a - jakies 2-3 kg na drzwi, ale koszt od 250 pln na jedne drzwi i nie polecam wtedy robic tegfo samemu, wiec trzeba doliczyc koszt zakłądu CA

niestety , temat wygłuszania drzwi to rzeka. ja zabieram sie juz ze 2 miesiące , jak zrobię panele i głuszenie - wrzucę fotki.

p.s. ja będe robił takze tanim kosztem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rumianko

genek, to samo co app ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomcyt
bez zamknięcia otowrów montazowych

myslalem o zamknieciu otworow ale to juz zaczyna sie robic powazne przedsiewziecie- docinanie np. aluminiowych kawalkow i mocowanie ich to juz robota przekraczajaca mozliwosci techniczne, finansowe i wysilkowe zwyklego goscia ktory wszystko ma "MADE IN GARAGE" ;)

chudej cenie twoje uwagi bo o to tu przeciez chodzi ale mowimy caly czas o wygluszaniu wmiare profesjonalnym - wmiare na ile sie da :)

[ Dodano: 30-04-2006, 14:53 ]

a jak na moj gust to otwory w 206 nie sa znowu takie duze jak w innych samochodach i wydaje mi sie ze wszystko powinno sie trzymac :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudej

moja rada - kup ze dwie polimerówki i naklej w miejscach , gdzie masz otwory, przytrzyma to trochę twarde app

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tasaczek

Powiem jedno ... ze tez ***** w piecio drzwiowym 206 nie ma az tylu otworow montazowych !! tu to bedzie dopiero hardcoore, 3majcie za mnie kciuki gdyz zerwalem stare pseudo wyciszenie i ruszam do boju z moim nowym autorskim matowym :Dbedzie sie dzialo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bulet

Też mnie to czeka :> powodzenia !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudej

Tasaczek, mozesz na mnie liczyć jakby co :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tasaczek
Tasaczek, mozesz na mnie liczyć jakby co :)

:-) :zdrowko:

mam takie pytaneczko bo juz zrobiłem wewnętrzna czesc drzwi od strony kierowcy i zastanawia mnie takie cus, poniewaz w moim przypadku głowna przyczyna brzeczenia jest ta szyna po ktorej opuszcza sie szyba, chciałem sie doweidziec czy jak juz sie zaklei otwory montazowe to te brzeczenie bedzie dalej slyszalne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudej

musisz ją JAKOŚ unieruchomić , nie ma siły

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomcyt
przyczyna brzeczenia jest ta szyna po ktorej opuszcza sie szyba

hmm u mnie po dokladnym osluchaniu nie stwierdzilem zadnego brzeczenia w tym miejscu na szczescie ;):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tasaczek
u mnie po dokladnym osluchaniu nie stwierdzilem zadnego brzeczenia w tym miejscu na szczescie ;):)

u mnie juz pomogły paski sciagajace potocznie zwane zipami :) no ale nie wiem czy dobre one sa na tak dluzej bo nie jestem pewien czy nie zaczna stukac :) nie mniej i tak jestem jak narazie zadowolony z siebie gdyz jak do tej potry osiagnałem kosmicznie lepszy efekt niz pseudo panowie z pseudo zakłądu Car audio :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta