Jump to content
tomcyt

[Guide] Wygłuszanie drzwi w 206 3d

Recommended Posts

Visterio

Bommb, myślałem o tym, ale to za sztywne jest - zostało mi kilka z remontu i myślisz, że juz nei kombinowałem? :P

-Kuba-, u mnie te boczki to się zarabiście mocno opierają, ale być może przy dużych mocach głośników faktycznie bo coś zaczeło brzęczeć - no ale to mozna taką piankę podłożyć w o grubości 0,5 cm ;)

Bommb

Visterio, to ja nie wiem co wam podpasi w takim razie :P;) Takie rzeczy to chyba w Erze tylko :)

Visterio

Bommb, na pewno jest coś fajnego... tylko trzeba tylko to znaleźć :) Fajnych filcy i gabek używałem w Ziachowozie :) No ale one nie nadają się do wilgotnych miejsc :/

-Kuba-

Visterio, w sumie to masz krótsze drzwi to też moze ułatwia sprawę... no ipewnie masz swój jakiś MEGA-TURBO-SUPER patent ;)

moim zdaniem to poprostu te peżotowskie spinki to szit i trzeba to na śrubki od dołu zrobić jedną z poku i dużo taśmy czy czegoś wtym stylu na krawędzie i będzie git ;)

Visterio

no krawędzie to ja mam taśmą filcoą i jest idealna - fakt drzwi mam krótsze i dlatego uważam, że u mnie żdnego usztywnienia nie potrzeba (przypomnialo mi się, ze jednak dałem tam po kawałki pianki)

Akurat do przednich drzwi spinki wystarczają i nie jest najgorzej, ale tylne.. to boczki mi tak mocno prężą, że jak ktoś walnie drzwiami to potrafią się wypiąc dwa zatrzaski :/ A u mnie tylne drzwi to bardzo delikatnie chodzą, praktycznie jak za mocno je pociągne przy otwieraniu to sie odbiją i same zamkną ;P Aż wkurzające to jest ;)

-Kuba-

Visterio, hehe ;) no u mnei nie ma jakiejś tam tragedii... też nad tym posiedziałem ;) nie ma ataku plastików.... jak ktoś wsiada do auta to mówi ze drzi inaczej brzmią... a jak się słucha muzyki to nie ma ataku plastików, ale nie jest idealnie ;) powalczę i zaprezentuje efekty w bronku :)

Visterio
powalczę i zaprezentuje efekty w bronku

okej ;P

a ja musżę sie przyznać, ze pod tym względem zapuściłem moje własne autko :/ ale może jak wiosna przyjdzie, ciepło się zrobi :) Kobiety brak więc i teoretycznie czasu wolnego więcej to sie pomyśli ;)

-Kuba-

Visterio, o zapuszczeniu to nic nie mów... od 3 miesięcy jeżdżę z rozwalonymi drzwiami... ale pojawia się światełko w tunelu ;)

a z kobietami tak jest... z nimi źle bez nich jeszcze gorzej :/

lukas555

ktore maty najlepiej nadaja sie na wygluszenie drzwi ??

a) bitumiczne cena ok 5zl/szt

b) polimerowe cena ok 10zl/szt

z ktorych bedzie mniej odpadu i wyjdzie taniej ??

a) 25x50

b) 50x50

jaka jest roznica miedzy matami APP miekkimi a gladkimi ?

kubsiol

bitumiczne twarde 25x50 bo 50x50 to nie ma jak włożyć, i licz się z tym że tych mat pójdzie sporo.

[ Dodano: 17-04-2008, 11:50 ]

miekkimi a twardymi chyba? drzwi musisz usztywnić więc twardymi

lukas555
bitumiczne twarde 25x50 bo 50x50 to nie ma jak włożyć, i licz się z tym że tych mat pójdzie sporo.

[ Dodano: 17-04-2008, 11:50 ]

miekkimi a twardymi chyba? drzwi musisz usztywnić więc twardymi

no wlasnie na alledrogo czesto uzywaja nazwy "gladkie" link

a czy przy twardych nie ma problemu z latwym docinaniem tych mat ??

Tasaczek

Nie ma problemu z docinaniem, bierzesz nożyk (byle ostry) i tnie się jak chce bez problemu :)

BrZoZaS

Ja też wkrótce będę zabierał się za wygłuszanie drzwi i rozmawiałem z paroma osobami z branży i polecali mi po prostu taśme dekarską również dostępną na allegro. Rolka kosztuje ok 100zl i jest dostepna w roznych szerokosciach..

peiter

No a ja kupiłem sobie pare dni temu maty ale chyba za mało bo tylko 10 ale to wszystko wyjdzie w praniu. Wprawdzie jak poczytałem dokładnie jak to zrobić to mi się odechciało ale trzymajcie za mnie kciuki. :hurra:

patriot

Polecam maty dekarskie Tytan, 10m na 30cm kosztuje 110zl.

Maciek206

Witam mam takie pytanie....! chce wygłuszyc drzwi i mam pytanie do Was kumpel mi powiedział jedna sposób jaki można wygłuszyc drzwi! znalazłem też na forum o tym troche ale nie tyle co o macie bitumicznej! czy słyszeliście kiedyś że można wygłuszyc drzwi pianka grubości 3-5mm co się kładzie pod panele podłogowe? http://www.allegro.pl/item341827339_pianka_pod_panele_za_95zl_100mkw_okazja_f_vat.html coś takiego tylko że na zdjeciu widac ze jest cienka! jest to wogóle sens czyms takim zaklejac drzwi?! pozdro

krejzRudy

jak ty byś je chciał wygłuszyć ? Maty bitumiczne są po to, aby usztywnić drzwi, a tutaj masz .. gąbkę, która Ci ich nie usztywni.

kubsiol

Racja Rudy, wygłuszyć drzwi to znaczy je usztywnić. A różnica jest i to spora. Wystarczy puknąć z zewnątrz w drzwi dobrze zrobionymi matami twardymi to zobaczycie o czym mówię.

I mat pójdzie sporo. U mnie planowane maty na parę drzwi poszły na jedne !!!!

Wygłuszajcie blachę a potem jeszcze tapicerkę od drugiej strony. To znacznie usztywni blachę, plastiki i dźwięk z głośników w drzwiach będzie znacznie lepszy.

Najlpiej zabrać się za to porządnie. Ja miałem maty twarde, taśmę dekarską, maty filcowe, gąbkę akustyczną i wyciągnąłem z auta wszystko. Zostały tylko przednie fotele i deska rozdzielcza. I wtedy na spokojnie wszystko czyścimy, odtłuszczamy i dokładnie oklejamy matami!!! Wszędzie gdzie jest dojście. Mi to całe dwa dni zajęło, ale jestem mega zadowolony. Przy okazji mając wszystko na wierzchu warto nasmarować silniczki, usztywnić trzymanie szyb bocznych, etc.

Mata dekarska ok ale do kufra!

Visterio

kubsiol, a ile mat wrzuciłeś na jeden drzwi? I robiłeś coś jeszcze poza drzwiami?

Ile mat na całe auto?

kubsiol

kurcze nie liczyłem visterio.

maty poszły na drzwi (2 warstwy - na blachę i potem na szkielet drzwi), na moje to na jedne drzwi wyszło mi ok 16-18mat

klapa w tyle (jest tak ciężka że muszę uważać jak zamykam :) ) - z 8mat

usztywnienie blachy pod tapicerką w tyle (3drzwi) - z 8mat na stronę

Maty twarde dałem także na boczki z "lewej" strony.

maty kładłem tak żeby nachodziły na siebie 1cm przy łączeniu z następną.

poza tym, kufer cała podłoga mata dekarska + maty twarde nad wydechem. pod kanapą mata filcowa.

W sumie wszędzie maty filcowe starałem się w kufrze dać i miałem potem problem tapicerkę założyć ale jakoś dało radę.

No i usztywniłem szybę oraz zamki, spiąłem linki.

Chyba wsio.... Nie wiem ile mat poszło ogólnie ale sporo...

[ Dodano: 30-06-2008, 10:54 ]

jeszcze deska i podsufitka została. Może zabiorę się jak będę miał urlop

Biz-on

Nie dawno wygłuszeniem mojego puga 3D zajęła się znana i lubiana pabianicka firma Visterio ;) Efekt jak najbardziej zadowalający - zanim się przyzwyczaiłem do nowego brzmienia pary razy wpadła mi do głowy myśl, że mam nowe głośniki hehe Kupiłem łącznie 25 mat i filc na wyciszenie kufra, z czego mat zostało mi bodajże 6 - zostanie na przyszłość, może na tył...

A samo wykonanie bardzo ok, polecam :)

radek.p

witam.

ja skorzystałem z upału i zarzuciłem sobie matki na drzwi.

Blacha zewnętrzna

przegroda z obu stron

i tapicerka w newralgicznych miejscach.

Do tego dałem 4maty pod fotele z tyłu i na klape bagarznika.

W sumie poszło 30twardych i 10miękkich /

Cena 220zł

Roboczogodzin 14

Drzwi zamykają się jak w sklasie:P hehe

i głośniki seryjne pokazały nowe JA>

pozdrawiam

jareckii

Zastanawiam się nad wygłuszeniem, ale tylko tej części, na której jest seryjna gąbka (niby wygłuszenie). Chodzi mi dokładnie o zrobienie tego tak:

http://img67.imageshack.us/my.php?image=hpim03638cg.jpg

bez środka.

Jak myślicie czy gra warta świeczki ? czy to coś da ?

Biz-on

Pisałem ci już co nieco na gg, ale teraz widzę tą fotkę... Czy mi się wydaje czy tam są miejsca, gdzie maty wiszą jakby nie przylepione do niczego?

Tak nie rób. Walnij jedną warstwę mat na blachę, a potem jakaś blacha + nity żeby załatać ten jakby stelaż (etap jak na fotce) i na to druga warstwa mat. Utworzy się w ten sposób komora dla głośnika jakby... A jeśli to co widać na fotce jest całą robotą to trochę do dupy ;)

jareckii
Pisałem ci już co nieco na gg, ale teraz widzę tą fotkę... Czy mi się wydaje czy tam są miejsca, gdzie maty wiszą jakby nie przylepione do niczego?

Tak nie rób. Walnij jedną warstwę mat na blachę, a potem jakaś blacha + nity żeby załatać ten jakby stelaż (etap jak na fotce) i na to druga warstwa mat. Utworzy się w ten sposób komora dla głośnika jakby... A jeśli to co widać na fotce jest całą robotą to trochę do dupy ;)

Już wszystko obmyślałem, to nie moje drzwi tylko kolegi który napisał FAQ, pożyczyłem bo chciałem to tylko zobrazować. Dzięki za odpowiedzi i pomoc.