Jump to content
Sign in to follow this  
cerber

rysy na dachu od anteny cb

Recommended Posts

cerber

witam . chciałbym się dowiedzieć jak radzicie sobie (i oczywiście czy u was też to występuje) z rysami na karoserii powstałymi od stawiania anteny magnetycznej cb ? wiadomo , że są różnego rodzaju podkładki (też magnetyczne) , ale one też rysują no i łatwo ją stracić jak się ją zostawi np:na dachu . :)

maciej_mw

Ja miałem podkładkę magnesową z allegro. Przykleiła się do dachu i nie chciała odejść... Musiałem zmywać benzyną ... Najlepiej kupić antene z taką gumową podkładką, ale przymocowaną do samej anteny. Rys i tak nie unikniesz. Jak sobie z nimi radzić ? Jak lekkie to abel auto, jak cięższe to zostawiam to lakiernikowi i jego polerce.

Sky

ja mam wyklejoną na dachu folie przeźroczystą 3M (taką przeznaczoną do wyklejania progów) kwadracik naklejony w rogu w którym zawsze przyklejam antene i tyle ;)

gondi88

w poprzednim aucie zrobilem rysy przesuwajac antena po dachu. teraz na moim pugu jezdzilem jakis czas bez zadnej podkladki i zadna rysa sie niepojawila. niedawno kupilem gumowa podkladke a w zasadzie nakladke na magnes ktora swietnie spelnia swoje zadanie.

cerber
ja mam wyklejoną na dachu folie przeźroczystą 3M (taką przeznaczoną do wyklejania progów)

no właśnie też tak sobie myślałem aby jakąś naklejeczkę wykombinować .

Rys i tak nie unikniesz. Jak sobie z nimi radzić ? Jak lekkie to abel auto,

w zasadzie to można , ale ile można drzeć . w końcu będzie podkład wyłaził od tego polerowania.

gudek117

ja rowniez mam taka gumowa oslonke na magnes na allegro w granicach 10zl mozna to kupic. i u mnie rowniez zadnych rys

pugfan

Dodam, że na SWR też nie wpływa albo wpływa w małym stopniu.

redzi

Również używam takiej gumej podkładki zakładanej na podstawę anteny i jak na razie nie zauważyłem żadnych rysek, trzyma się idealnie bo mam ją dość dużą i była nawet sprawdzona kilka razy przy dużej prędkości.

pugfan

Sirio ML 145 miałem przy 200km/h na autostradzie i trzymał się.

Tylko miałem na środku dachu i kabel zrobił mi ryski, a teraz trzymam na boku u jest git.

x69x

ja mam na dachu przezroczysta naklejka i na podstawie anteny mam gume takze nie mam zadnej rysy ;)

redzi
Tylko miałem na środku dachu i kabel zrobił mi ryski, a teraz trzymam na boku u jest git.

Na to bym nie wpadł a ja też woże na środku w moich autach, muszę zwrócić na to uwagę.

All In

ja korzystam z gumowej podkładki i jest czysto :)

keraj92
no właśnie też tak sobie myślałem aby jakąś naklejeczkę wykombinować .

Moim zdaniem taka folia to najlepsze rozwiązanie, tylko gdzie taka można kupić?;)

Najlepiej wyciąć ją na ploterze w kształcie koła wtedy nie zawiją się nam rogi jak np. przy kwadracie.

cerber
Moim zdaniem taka folia to najlepsze rozwiązanie, tylko gdzie taka można kupić?

przepatrzyłem już allegro i jest ich tam sporo , przejadę się jeszcze po magikach zakładających cb u mnie , może będą mieli coś "od ręki".

Guest mecenas

folia przezroczysta w 2 warstwach - kwadrat 15x15 cm + gumowa nakładka na antene - nic nie widac.. zero rys

Dambala

Będą mieli i spisze Ci się w 100% ;) Używam takich nalepek i moi znajomi, nikt nie miał problemów.

Marckin

Witajcie,

Odkopię trochę wątek :)

Mam antenkę Sirio Super 9 - 1,5m. na magnesie. Od spodu magnesu ściągnęła mi się guma i w tej chwili jest goły magnes, który chwilowo zabezpieczam od lakieru kawałkiem folii (estetycznie to nie wygląda). W drugim samochodzie (Fiat Panda) jest naklejona okrągła przezroczysta naklejka. W samochodzie już od dawna nie ma CB, a naklejka z daleka rzuca się w oczy. Nie wiem czy to na słońcu jakoś wyblakło czy co, ale nie chciałbym takiego czegoś na moim Pyziu. Moje pytanie jest takie: Czy macie jakieś inne sposoby zabezpieczania lakieru przed zarysowaniami od magnesu? Może są jakieś gumowe nakładki zakładane na magnes anteny?

Marckin

Dzięki, o takie coś mi chodziło :)

Byłem dziś w sklepie, oglądałem podkładki magnetyczne, już nawet szedłem z taką do kasy, ale w końcu się rozmyśliłem. Po powrocie w necie poczytałem o nich i kilka osób pisze, że wulkanizują się z lakierem, dlatego nie będę ryzykował z ich montażem.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)

Pedro

Tak naprawdę to nie ma na to sposobu. Znam ten temat dość dobrze. Mam pod magnesem tą gumową nakłedkę, jednak i z nią robią się rysy. Folia na dłuższą metę też się nie sprawdziła, bo jak trochę pojeździ to potem ciężko ją zdjąć, bo odrywa się w kawałeczkach. Co więcej czytałem, że niektórym osobom pod folią odbarwił się lakier i potem mieli takie okrągłe miejsce o innym odcieniu, chociaż to podobno powinno wrócić do swojej barwy z czasem.

Tak to już jest z tym cb... Ja teraz robię tak, że wystawiam antenę tylko jak potrzebuję, tj. na trasy. Mieszkam w małym mieście, więc jak jeżdżę "wkoło komina" to radia nie potrzebuję, bo bardziej przeszkadza niż pomaga, więc antenę też zdejmuję.

Ojciec ma tą podkładkę magnetyczną i to jest chyba najlepsze wyjście. Jeździ już na drugim samochodzie i nie ma po niej rys, ale musisz przed położeniem, dobrze oczyścić ją i klapę/dach. Ale to jest dobre pod małe anteny. Ja Sirio ML-145 i nie postawił bym jej na takiej podkładce, bo raczej osłąbia ona trochę siłę magnesu i pewnie antena by w końcu spadła, zwłaszcza że 1,5m stawia już opór.

Marckin

Skuszę się na tą nakładkę gumową. Też mam bata 1,5 metra i nie chciałbym go zgubić.

Pozdrawiam

piter13

Ja proponuje dołożyc cos takiego,mam takie cos,oczywiscie oprucz gumowej na magnesie

http://allegro.pl/podkladka-magnetyczna-160-mm-sunker-fv23-i3419776884.html

Jest to podkładka magnetyczna,w kazdej chwili ją możesz sciągac i zakładac cały czas nie tak jak naklejka jednokrotnego użycia

Pedro
Ja proponuje dołożyc cos takiego,mam takie cos,oczywiscie oprucz gumowej na magnesie

http://allegro.pl/podkladka-magnetyczna-160-mm-sunker-fv23-i3419776884.html

Jest to podkładka magnetyczna,w kazdej chwili ją możesz sciągac i zakładac cały czas nie tak jak naklejka jednokrotnego użycia

W życiu bym tego pod ML-kę nie podłożył. Jak będzie świecić słońce to spójrz na cień samochodu co się dzieje z anteną przy 110 km/h, nie mówiąc o wyższych prędkościach. Nie chcę być złym prorokiem, ale ta antena może ci spaść i narobić szkód, przez tą podkładkę, ponieważ jako kolejna warstwa osłabia siłę magnesu.

noname_k

Moja metoda to: naklejka i jej wymiana raz do roku.