Jump to content

Egzamin prawko - porady ?

Recommended Posts

że jak raz lusterka ustawię, to tak mają zostać - wiec jak ktoś sobie ustawi "na plac", to nie będzie już ich mógł zmienić.
zgadzam się gdyż w niektórych WORD-ach egzaminator na to patrzy. A instruktor uczy.

Z tymi lusterkami to przede wszystkim tak, żeby było bezpiecznie w mieście. Łuk polecam na tylną szybę. Jest dużo łatwiej i przydaje się taka umiejętność zawsze. Ja zdawałem 6 razy w Częstochowie, przez nerwy robiłem straszne głupoty. Podziałał na mnie w końcu red bull. Nie pomógł mi się uspokoić, ale skoncentrować. Co do tego, że kurs przygotowuje do egzaminu to się zgadzam. Sam jeżdżę bardzo dużo i muszę się jeszcze dużo nauczyć. Tu Robi dużo, że przez 2 lata zdawałem to prawko i siedząc zawsze obok kierowcy patrzyłem na wszystko jak kierowca. Teraz bardzo dużo jeżdżę i na szczęście mi to jakoś wychodzi. następna sprawa to jest to, że egzaminator nie może wydać polecenia niezgodnego z prawem więc z tym podpuszczanie trzeba go DOKŁADNIE słuchać (np. Proszę zawrócić w najbliższym MOŻLIWYM miejscu). U nas w WORD jest Pani Tatarek znana z tego, że bardzo oblewa. Kiedyś dziewczyna podczas prezentacji pokazała jej wszystko, a ona była zagadana z innym instruktorem i powiedziała jej, że czegoś jej nie pokazała. Dziewczy wtedy zrobiła jej pogadankę, że tamta jest w pracy i że ona jej płaci i .... Zdała!!! Wszystko zależy od nas. Czasem się wydaje, że chcą nas oblać, a sami robi jakąś głupotę. Przede-wszystkim podejdź na luzie. Jak nie teraz to na następnym. Pozdrawiam

zgadzam się gdyż w niektórych WORD-ach egzaminator na to patrzy. A instruktor uczy.
Żaden przepis tego nie reguluje, plac manewrowy to głównie parkowanie, więc jak komuś wygodniej to sobie może przestawić lusterka jak chce, i nic nie reguluje tego czy możesz sobie przestawiać lusterka, robi się to przed wyjazdem na miasto, przed wyjechaniem za bramę można zmienić ustawienia lusterek.
przed wyjechaniem za bramę można zmienić ustawienia lusterek.
Ja pisze to co mi mówiono i jak uczono.
krejzRudy

Grubby, z tego co czytam na necie - masz złe info. Egzaminator ma prawo, i z tego korzysta, aby Cię wtedy uwalić.

---------- Po chwili dodano... ----------

Taki mały cytat ze strony Grupy33 (b.znana w gronie uczących się, jak i instruktorów i egzaminatorów)

Podczas cofania, można obserwować drogę, pas ruchu, zarówno przez lusterka wsteczne, jaki i poprzez tylną szybę pojazdu. Lusterka wsteczne powinny być tak ustawione, jak do jazdy w ruchu miejskim. Nie należy ustawiać ich tak, aby pokazywały wyłącznie linie ograniczające i słupki z pachołkami. Późniejsza korekta ustawień lusterek wstecznych, dyskwalifikuje osobę egzaminowaną.

Najlepiej jakby się wypowiedział instruktor w tej sprawie, bo jak pamiętam jest jeden na forum

krejzRudy

Poszukaj na necie, to znajdziesz wypowiedzi instruktorów co do ustawiania lusterek.

Z tego co pamiętam lusterka ustawiałem raz przed zadaniami na placu, później nic nie zmieniałem. Instruktor mi tłumaczył, że tak należy robić.

Ja dzisiaj przeżyłem egzamin, na szczęście zdałem.

Co do ustawienia lusterek ustawiasz je tylko raz podczas przygotowania do jazdy, pamiętaj też o zagłówku (dużo moich kolegów, oblało właśnie przez złe ustawienie zagłówka). A i tak jak wcześniej pisali miej oczy dookoła głowy. ;)

Jutro jeszcze kategoria A i będę szczęśliwym posiadaczem prawka. :jazda

Powodzenia jutro :)

Jeśli chce ktoś robić prawko niech to robi puki są jeszcze stare przepisy, bo mają ulec zmianie.

Co do lusterek: ustawić możesz tylko raz (przed rękawem) i na tych ustawieniach jedziesz też miasto. Jeśli stwierdzisz na mieście że przyda się delikatna korekta ustawienia któregoś z lusterek (np. za nisko) najpierw PYTAJ egzaminatora czy takiej korekty możesz dokonać. Jeśli człowiek to pozwoli, choć miej na uwadze że to nie jest jego obowiązek, a wspaniałomyślność i dobra wola :)

Przed ruszeniem ogarnij też wzrokiem wskaźniki na tablicy rozdzielczej (światła czy włączone, ręczny czy zwolniony, drzwi czy zamknięte itp.)

a ja ci podpowiem jedna rzecz tez potrafia instruktorzy podpuścić do zlego :) jak karze pokazywac swiatła i mowi żebys mu pokazal światło od wstecznego (zalaczone) to pamietaj nigdy nie rob tego na załaczonym silniku tylko przekrec raz kluczyk aby kontrolki sie zaswiecily i wbij wsteczny bedzie swiecilo :) znam takiego kolesia co oblal bo wbil wsteczny na załaczonem silniku wysiadl i samochod ruszył do tyl bo sprzeglo puscił:P hehe trzeba myslec na kazdym kroku a napewno zdasz:) powodzenia. A co do lusterek to zalezy od egzaminatora ja jechalem na luku patrzylem i w lusterka i w tyl przejechalem bezblednie ale mowil ze zle jeszcze raz bez patrzenia w lusterka mam przejechac :) To zrobilem jak mowil i tak przejechalem ale w takim wypadku po co mu te lusterka byly jesli nie mozna w nie patrzec oni maja swoje zasady jak chca kogo oblac to zawsze cos wymysla.(Ciekaw jestem jak by tak Vanem przejechal zabudowanym bez szyb w tyle :))

znam takiego kolesia co oblal bo wbil wsteczny na załaczonem silniku wysiadl i samochod ruszył do tyl bo sprzeglo puscił:P

Ja znam takiego, co wsadził nogę między pedał sprzęgła i hamulca i nie mógł wyciągnąć, przez to nie zdał. :rotfl

Zdane ;] Sobie prezent na urodziny trzasnąłem ;)

Wszystko ok, na łuku jechałem na słupek(tj. przy drugim słupku pełen obrót kierownicą ;] - wiem, idiotyczne ale działa) do tego ustawiłem sobie trochę niżej lusterka i było idealnie ;] Górka bez problemu. Po zatrzymaniu egzaminator powiedział żebym przygotował auto do jazdy miejskiej i nic nie mówił, że troszkę przestawiłem lusterko ;]

W mieście powiedział mi, że w jednym miejscu za późno włączyłem kierunkowskaz bo sygnalizuje się zamiar a nie manewr, ale to nie jest błąd i puścił. Kierowca autobusu ustawił się bezpośrednio za skrzyżowaniem na drodze jednokierunkowej i dojechałem do autobusu i włączyłem kierunkowskaz ;]

Tak dla potomnych: bądźcie uprzejmi dla pieszych. Ja jak widziałem zgromadzenie ludu(dzisiaj dzień handlowy) to stawałem przed pasami bo nie było sensu się pchać - w końcu ktoś mógłby się wyrwać ;]

Teraz czeka mnie zrobienie B+E ;]

Pozdrawiam

Po zatrzymaniu egzaminator powiedział żebym przygotował auto do jazdy miejskiej i nic nie mówił, że troszkę przestawiłem lusterko ;]

Kazał przygotować to przygotowaleś. Osochodzi?

O to że w regulaminie egzaminu jest to zabronione, ale milsi egzaminatorzy przymykają na to oko - tak jak mój - odwrócił się w prawo ;]

Było to po GÓRCE, więc teoretycznie zakazane ;]

I cooo?Zdalas??

Zdałem za pierwszym:).

---------- Po chwili dodano... ----------

Zdane ;] Sobie prezent na urodziny trzasnąłem ;)

Gratuluje:), i życzę powodzenia na kolejnym egzaminie.

więc teraz pozostaje oblewanie :D ( ja też jak zdam na C to będzie fajne a jeszcze lepiej C+E:D)