Jump to content
Sign in to follow this  
PUG MAXI

1.6 16v + kompresor = 160KM i 200Nm

Recommended Posts

PUG MAXI

W tym przypadku kompresor upchano w Saxo VTS

emotion033.jpg

emotion054.jpg

Wynik modyfikacji: 160KM i 200Nm

Kto montuje do 206? :hyhy:

Sparkling Cocktail

Ta Fura musi latać ... wiem jak chodzi Saxo Mojego kolegi ..seryjne ...

PUG MAXI

Seryjne Saxo 1.6 16v VTS jest szybsze od 205 1.9 GTI :hyhy:

Sparkling Cocktail

i od 206 Gti

Sykstus
Taaa i od dwulitrowej 206 :zabawa:

Adamur

Robią takie rzeczy w Polsce???

PUG MAXI

Kilka firm w polsce montuje duńskie kompresory Rotrexa http://www.rotrex.com/, największe doświadczenie ma chyba A.T. 2000 z Rzeszowa.

Te na zdjęciach to modyfikacje firmy Bemani ze Szwajcarii http://www.bemani.ch/ a kompresory są produkcji szweckiej http://www.magnusonproducts.com.

0412tur_techblitz_09_z.jpg

Wydaje mi się, że 206 GTI z kompresorem (160-170KM) dało by radę nawet 206 RC, głównie momentem.

wozio

Łomatko, około 24 000 zł za ten kompletny system do saxo (Supercharger-Kit (163HP), mounted, included complete Single-Exhaust-System)... Sporo jak za sam silnik, bez innych modyfikacji (zawieszenie hamulce itede).

No ale wyglada ladnie... i pewnie o wiele lepiej jezdzi...

Two_O_Six

ja taki chce :D

River28

Ile za taki kompresorek z montazem?

Jestem bardzo ciekawy jak to chodzi?!

pzdr. :206

BIG ANGELO

ja ce taki ja ce taki - tylko kaski ni ma :zabawa:

bushman206
Kilka firm w polsce montuje duńskie kompresory Rotrexa http://www.rotrex.com/, największe doświadczenie ma chyba A.T. 2000 z Rzeszowa.

http://www.at2000.pl

Znam tych kolesi jak by ktoś coś chciał...

Te na zdjęciach to modyfikacje firmy Bemani ze Szwajcarii http://www.bemani.ch/ a kompresory są produkcji szweckiej http://www.magnusonproducts.com.

Obrazek

Wydaje mi się, że 206 GTI z kompresorem (160-170KM) dało by radę nawet 206 RC, głównie momentem.

wozio
Ile za taki kompresorek z montazem?
Odpowiedz na to pytanie miales juz wypisana, doslownie dwa posty wyzej...

PIX 206

Jestem bardzo ciekawy jak to chodzi?!

pzdr. :206

Chodzi tak jak supercharger.... :hyhy: ....skutkiem wcisniecia gazu jest natyhmiastowe przyspieszanie.....nie ma czegos takiego jak turbo dziura.......uczucie pewnie musi byc przepiekne tak sobie wcisnąc gaz i odrazu miec 160KM dostepne........z tego co wiem nie stosuje sie tego tak powszechnie poniewaz bardzo ciezko takim czyms szybko i sprawnie ruszyc bez zbednego mielenia wiadomo mielenie kołami nie przyspiesza startu .....:)

z takim czyms poprostu sie stoi w miejscu

montowane jest to zazwyczaj do aut ze skrzynia transbreak (czy jak to tam sie pisze) poniewaz umozliwia ona tzw procedure startowa nie wiem jak jest z elektryczną Procedura startowa bo w ten temat nie wnikałem :)

weede

chyba troche przesadzasz ;) to jest 160 km a nie 1600 ;) fakt bez szpery moze troche mielić ale są duzo silniejsze oski bez tego wynalazku i sobie daja rade ;)

PS.od razu tych 160 km tez przeciez nie masz ;)

PIX 206

A co zrobisz jak bedziesz chciał sie szybko właczyc do ruchu .............bedziesz palił sprzegło ??? nanormalnym silniku ruszał bym przypuscmy z obrotów cos pod 2 tysiące no moze 2.5 gdzie miałbyc np jak w przypadu 1.6 nie wiem.. moze jakies 80 Km .......z kompresoerm przy takich obrotach miał bys prawie max :)

W kompresorach uzyskuje się liniową charakterystykę i sensowne ciśnienie już przy bardzo niskich obrotach

weede

mam dla Cieibe przykład..mietek 200 kompresor ma 16o kucy..i co ciezko jest sie właczyc do ruchu? ;)

A tak w ogole istnieja sprzegla spiekowe/organiczne ktore sie tak szybko nie pala ;)

PIX 206
mam dla Cieibe przykład..mietek 200 kompresor ma 16o kucy..i co ciezko jest sie właczyc do ruchu? ;)

ale jaki stosunek masy do mocy....to jest saxo a nie mietek .....a ze sprzegłem to masz racja ale w cene modyfikacji nikt nie podał takiego wynalazku:)

weede

heh dobra niech bedzie ibiza cupra ;)

PIX 206

A my siebie dalej nie rozumiemy...............:D

Co z tego ze ibiza ma 150 KM jak osiaga je w granicach 5-6 tysiecy obr/min

cały własnie szkopuł w tym ze kompresor daje przyrost mocy przy niskich obrotach np od 2-3 tys masz juz prawie max

wykres jest w zakresie np 2-3 do 7 tys obr/min linią prosta leko wzrastajaca

Tu jest przykład jak ładuje kompresor w Hondcie Civic Vti podłubanej troche wiecej nic tylko kompresor

progresna4cv0fu.th.gif

AniracK

yyyyyy :eek: fajjjne to to :o

Fidel
kres jest w zakresie np 2-3 do 7 tys obr/min linią prosta leko wzrastajaca
To jest wykres momentu :P

Przy 2000 obr. ta Honda nie ma nawet 40KM :)

PIX 206

No i tak ma byc:) bo to tez w duzej mierze chodzi o moment obrotowy silnika czyli "Moc" ktore poprzez sprzegło ukłąd przeniesienia napedu trafia na koła napedzające

marecek

PIX 206, trochę mieszasz ;) Moment to moc? :zabawa:

Jesteś pewien, że ten przebieg to uturbione auto? Wolnossące jednostki osiągają 200Nm, a z turbo... szkoda gadać ;)

Swoją drogą nawet wspominiana ibiza ma ciekawszy przebieg mocy i momentu niż to co tu wstawiłeś. Mój silnik przy 2000RPM osiąga 160Nm, by przekroczyć 250Nm przy 3000, za to przy 4 tysiącach mam już ponad 140 kucy... Moc maksymalna przy 6200 (130,3 kW).

Jak takie kompresory za 20 tysięcy zł będą ładować, to ja wole swoje soft-turbo... ;)

Fidel
co zrobisz jak bedziesz chciał sie szybko właczyc do ruchu .............bedziesz palił sprzegło ??? nanormalnym silniku ruszał bym przypuscmy z obrotów cos pod 2 tysiące no moze 2.5 gdzie miałbyc np jak w przypadu 1.6 nie wiem.. moze jakies 80 Km .......z kompresoerm przy takich obrotach miał bys prawie max
Co z tego ze ibiza ma 150 KM jak osiaga je w granicach 5-6 tysiecy obr/min

cały własnie szkopuł w tym ze kompresor daje przyrost mocy przy niskich obrotach np od 2-3 tys masz juz prawie max

Auto z kompresorem nie ma "prawie max" mocy przy 2-3 tys. obrotów.