Jump to content

BIO - DIESEL ŻART czy FAKT ?

niebieskieoko

Recommended Posts

niebieskieoko

Witam,

chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat przeróbki silnków disel w naszych pugach Hdi :) na olej roślinny....

żeby nie być gołosłownym zachęcam najpierw wszystkich do oglądnięcia krótkiego filmiku/wywiadu z Polsatu http://wydarzenia.wp.pl/kat,33324,wid,7690885,wiadomosc.html?ticaid=11928

wnusiol

na naszym wtrysku ( comman rail ) może być to trochę komplikowane bo mogą sie wtryski zapychać , a i odpalać trzeba na ropie

Dujawica

Ja bym się nie odważył. No chyba że do Mercedesa W123 bo ten to pewnie i na wodzie pojedzie :)

Junk65

Znajomy właściciel warsztatu samochodowego od dłuższego czasu jeździ na oleju jadalnym VW T4 - dołożył tylko dwa elektrozawory do przełączania na jadalny jak sie silnik zagrzeje - zapala i gasi na ON. Podobno za naszą zachodnia granicą, na stacjach benzynowych są po prostu dystrybutory z olejem roślinnym... Odnawialne żródło enrgii... Ciekawe kto sie pierwszy odważy zalać TDI lub Hdi... :hyhy:

Ja bym się nie odważył. No chyba że do Mercedesa W123 bo ten to pewnie i na wodzie pojedzie

ja też nie... w naszym common railu elektronika zepsuje nam zabawe, zaświeci sie kontrolka stop, wyrzuci jakiś błąd i tyle.

15letniego merasia to mozna zalać, bedzie jechało frytkami i bedzie muliste ale za to tańszy w eksploatacji ;)

(nie probowalem jedynie dziele sie tym co wyczytałem)