Jump to content
przem555

Antena CB na klape

Recommended Posts

przem555

Posiadam CB z antena President Dakota 145 cm , mam pytanie czy istnieje jakis sposób zamontowania tej anteny inny niz magnes. Myslałem o uchwycie na klape , tylko nie wiem czy taki sposób jest mozliwy . Bede wdzieczny za podpowiedzi

Bist

Kolega Cwikol miał na klapie zamontowaną jak dobrze pamiętam, więc do niego się odezwij z tym pytankiem ;)

TomaszK

Podejdzie coś z tych uchwytów: SF-40 http://allegro.pl/uchwyt-anteny-cb-sf-40-na-klape-fv-gw-uniwersalny-i1342005872.html lub "dzwonkowy" http://allegro.pl/uchwyt-na-klape-bagaznika-ts-65-lemm-i1333577671.html sam się nad takim rozwiązaniem zastanawiam. Myślałem nad zamocowaniem do obok lampy tylnej lub kawałek pod nią, tam, gdzie krawędź jest w miarę prosta. Bo pomiędzy szybą a lampą jest za duże przegięcie.

Widziałem jeszcze u kogoś antenę w miejscu wycieraczki. Pomysł jest bardzo dobry, ale tylko do pierwszej chlapy:].

ptasznikos

Niestety po tych uchwytach prędzej czy później pojawi się rdza. Śruby trzeba mocno wkręcić w blachę.

Dambala

Używałem takich uchwytów w poprzednich autach i jest problemów pare z nimi:

1. masę bierzesz z karoserii więc pod śrubami mocującymi skrobiesz lakier i tą masę uszczelniającą na zagnieceniach do gołej blachy co równa się z korozją z czasem

2. w pugach cienka blacha i trzyma ale śruby odkształcą ją.

Zaleta takich uchwytów jest lepsza masa i lepszy odbiór wraz z nadawaniem. Lecz poleciłbym jednak kupić mocowanie na magnes do tej antenki. Początkowo sam byłem mało przekonany ale po kupnie i łatwym montażu nie zmieniłbym na inne ;) Przy zakupi sprawdź podstawę czy jest idealnie płaska aby było mocne trzymanie.

innovision31
Niestety po tych uchwytach prędzej czy później pojawi się rdza. Śruby trzeba mocno wkręcić w blachę.

Dokładnie kolego, mi byłoby żal wkrecać te śrubki w klape, dodatkowa robota.

Zakup sobie kolego antenke tą krótka, na magnesie, i do tego podkladke na lakier. Antena ta krótka(fakt droższa, ale lepiej łapie, i wyglada)

Nawet na klape bagażnika można ja założyć.

Pozdrawiam.

przem555

Dziekuje za odpowiedzi , muszę wiec kupic krutszą antene z podstawą na magnes i po kłopocie.

tfelek

masz dwa wybory :

-możesz zrobić nową dziurę w dachu i zamocować tą antenę na stopkę PL koszt 30-40zł(jak dobrze uszczelnisz silikonem to nić nie będzie rdzewieć ani podciekać)

- uchwyt na klapę to jedynie pod tą antenę bo jest to antena na gniazdo PL Sp-inox koszt kolo 50-60zł(no to fakt trzeba dobrze dokręcić albo wcześniej zdrapać farbkę w tych miejscach śrubek i tez będzie dobrze ) i w tkaim uchwycie nic nie rdzewiało a przez 2 lata jeździłem

- trzecie opcje wyjmuj antenę fm i wkładaj stopkę pl ale jak masz z przodu antenę no będzie to średnio wyglądać .

Podsumowując polecam robić ładna dziurkę gdzieś przy końcu dachu (oczywiście nie zwykłym wiertłem) i po środku dobrze uszczelnić silikonem i cieszyć się super pracująca antena jaką jest dakota.