Jump to content
pawel_bednarek

Idioci na drogach

Recommended Posts

Dario.
Przejeżdżanie na późnym czerwonym wkur... mnie równie mocno na drodze jak nie sygnalizowanie niczego kierunkowskazami.

Może nie wszyscy wiedzą, do czego służy ten "patyk" przy kierownicy ;)

pugu206
Może nie wszyscy wiedzą, do czego służy ten "patyk" przy kierownicy ;)

Myślę, że bardziej z lenistwa ;)

Zdarza mi się raz na jakiś czas nie użyć kierunkowskazu, ale tylko wtedy jak nikt za mną nie jedzie i nie spowoduję tym żadnej "zmyłki". Ale są kierowcy, którzy nawet nie migną kierunkiem, że zmieniają tor jazdy mimo, że ktoś blisko za nimi jedzie. I to mnie irytuje właśnie.

krecha

Tak, albo pieknie hamuja do predkosci slimaka sygnalizujac skret wtedy, kiedy jest juz przez nich wykonywany. Tez bajer. ;)

sebomaster

Nie ma to jak wyścigi seryjnym autem .. a nóż widelec może mam lepszy egzemplarz niż sąsiad :D

Phantom
Nie ma to jak wyścigi seryjnym autem
czytam tak sobie Twoje wypowiedzi, i z każdą coraz bardziej mam wrażenie, że pisze to jakieś dziecko.

Co Ci przeszkadzają seryjne wozy? Ten Twój berlingo czy partner po czipie to jakiś pocisk czy jak?

Podstawie Ci seryjną BMW w mocniejszym [seryjnym] silnikiem i będziesz wąchał spaliny i topioną gumę.

Jakiś kompleks masz czy jak?

sebomaster

Ja albo ktoś ma kompleks że próbuje sił ;)

Do serii nic nie mam .. nie każdy musi tuningować auto ..

Pocisk nie jest .. i w ogóle czemu BMW ? W Polsce ta marka jest zerem przez młodzież z patologicznych rodzin ..

Po prostu na drodze robi się niebezpiecznie gdy Passat 1.9 TDI urządza sobie wyścig z drugim identycznym Passatem 1.9 TDI (oba tak samo mocarne 130KM) .. wątek jest o idiotach na drogach .. wyścig nie ma sensu :)

Guest sandra
Po prostu na drodze robi się niebezpiecznie gdy Passat 1.9 TDI urządza sobie wyścig z drugim identycznym Passatem 1.9 TDI (oba tak samo mocarne 130KM) .. wątek jest o idiotach na drogach .. wyścig nie ma sensu

ważne są jeszcze umiejętności :] Można mieć i 100000 KM .. ale trzeba je umieć wykorzystać :]

sebomaster

i to jest ten powód dla którego są idiotami na drogach :)

kaktus2907

Mnie juz zaczynają przerażać motocykliści. Oczywiscie mozna jezdzic normalnie bo tez Widzialam jak w niedziele na obwodnicy gop jechał gościu chopperem czy cos ala ale przepisowo i przy prawej stronie i ostroznie zmieniając pasy. A nie te ścigacze gdzie ograniczenie do 80, ja juz naginam ponad 90-100km/h a ten w mgnieniu oka ciśnie, a przy światłach omija tzn. Wpycha sie byle gdzie, raz z lewej raz z prawej :/ masakra.

gagi

dokładnie motocykliści czasami przesadzają, ok jak jest miejsce niech się wpychają i spoko ich przewaga bo są mniejsi:) ale rozwala mnie totalnie to jak po mieście i po za nim cisną po 150 km/h i wyżej a głoszą to magiczne hasło "patrz w lusterka, motocykliści są wszędzie" no tak tylko za nim spojrzę to on już nie wiem gdzie może być....:szok

sebomaster

Nikt z kierowców nie będzie patrzył się non stop w lusterka .. ma patrzyć się do przodu co dzieje się na drodze ..

Guest sandra
Nikt z kierowców nie będzie patrzył się non stop w lusterka .. ma patrzyć się do przodu co dzieje się na drodze ..

klapki na oczy i jedziemy :wmorde Musisz kontrolować co się dzieje dookoła a nie tylko z przodu :]

sebomaster

Nie! będę się patrzył do tyłu .. aż wjadę komuś w zderzak :)

Podzielność uwagi przede wszystkim .. to pewnie miałaś na myśli ;)

jacekxyz

Taka mi sie historia z przed 2 lat przypomniala, moj znajomy lubi sobie w motorkach pogrzebac, remontuje sobie hobbystycznie jakies WSKi Junaki itp. Po odpicowaniu zdaje sie wlasnie Junaka pojechal sobie go potestowac (1 jazda), jedzie sobie spokjnie brzegiem prawego pasa co by innym nie przeszkadzac a tu nagle mu sie TIR na 3 wpier.... skutkiem czego wyladowal w rowie. Lezal tam tak chyba ze 40 min (polamane zebra, zerwane jakies sciegno, wstrzas mozgu) i myslicie, ze sie ktos zatrzymal? dopiero po czasie jakis inny "motorzysta" mu pomogl.

kukersik

Bo w dzisiejszych czasach mało kogo obchodzi że ktoś leży w rowie, ważne ze ja tam nie leże. Tak jak piszesz kolego motorzysta pomógł

PawelOknw

A kto Wam karze się patrzeć cały czas w lusterka ????? Patrzcie się jak zmieniacie pas i będzie wszystko ok... w tym tygodniu przez dwóch baranów w wwa jeden kolega miał wypadek bo oczywiście koleś z samochodu nie spojrzał do tyłu i wymusił pierwszeństwo, a w drugim wypadku zginął motocyklista oczywiście przez wymuszenie przez samochód :! Tak oczywiście są motocykliści jeżdżący 150 po mieście tak samo jak i setki samochodów... Najlepiej zakazać motocyklistą jazdy bo po co mają korzystać z dróg skoro samochody są naj naj naj.....

Możecie się burzyć itp ale jak mi ktoś zajedzie i wymusi to lusterka nie ma z miejsca i mało mnie to obchodzi....

A to że się ustawiamy na światłach pierwsi to co w tym złego skoro możemy sobie spokojnie przejechać między samochodami nie uszkadzając niczego i nie robiąc problemu innym ?? Czyżby zazdrość ? pff

sebomaster

Wczoraj trąbiły na mnie 2 motocykle .. bo za blisko jechałem drugiego auta i nie mógł pomiędzy autami przejechać pędząc z 80-90Km/h .. to nie było w korku

Kroms

Ja bym wrócił do tematu tego wątku - idioci na drogach. Nie jest napisane czy w samochodach, na szlifierkach czy też w TIRach, więc gadanie że motocykliści są be bo jeżdżą 150 po mieście (pewnie jeszcze pod prąd i na wstecznym;) ) czy że tirowcy nie śpią przez tydzień i ruszają w trasę jest trochę głupie:)

Debile jeżdżą dokładnie takimi samymi maszynami jak ci "dobrzy" kierowcy

kaktus2907

w kazdym stadzie znajdzie sie ta czarna owca ;)

ancymon
w kazdym stadzie znajdzie sie ta czarna owca ;)

Jeżdżąc po Polsce dosyć sporo (30-40tys. rocznie) nauczyłem się już, że raczej mamy czarne stada i pojedyncze białe owce. Tzn. kultura i uprzejmość to wyjątek, a standardem jest chamstwo, brak umiejętności, brak właściwego przyłożenia się do prowadzenia pojazdu (rozmowy przez telefon, jedzenie, picie, tysiąc innych czynności) etc. etc.

Moim zdaniem najgorszą sprawą wśród polskich kierowców jest to, że każdy myśli tylko o sobie. Efektem tego są lśniące od nowości manetki kierunkowskazów etc.

Waheto206

We Włoszech jest fajnie z motorami/skuterami, bo to oni maja pierwszeństwo, a jest ich tyle że mózg nie ogarnia. Non stop uwaga czy nie wjeżdżasz w któregoś. Najgorzej jak nie znasz miasta i szukasz czegoś. ;)

PawelOknw

Dlatego też ja mam głośny wydech przelotowy, a będzie może jeszcze głośniejszy i ludzie przynajmniej jak nie patrzą to słyszą że jade i nie potrzebne są przegazówki, a i tak się troszke przesuną w koreczku i uśmiechną przynajmniej, i obie strony zadowolone

dr.no

Piątek wieczór ok. 3 tygodni wstecz. Trasa E77 Gdańsk-Warszawa. Godzina ok. 18.30. Ciemno jak w jaskini, deszcz, mgła ogólnie rzecz biorąc warunki tragiczne do jazdy. Jedzie kolumna samochodów w kierunku Warszawy, prędkość 80-90 km/h. Miejscowość Stare Babki :P widzę w lusterku gościa w czymś a'la terenowym (chyba RAV 4) jak nie mogąc się zmieścić przed wysepką(wystrzelił jak guma z gaci choć nic nie widać) spycha gościa za mną na pobocze. 1 km dalej na wysokości zajazdu/motelu jest wysepka oddzielająca pasy ruchu. Następny mistrz kierownicy zaczyna wyprzedzać i w pewnym momencie zauważa że jest po lewej stronie wysepki, chwilowo zwątpił ale już dokończył wyprzedzanie i zjechał za kolejną wysepką(akurat miał szczęście że nic nie jechało z naprzeciwka).

I takie akcje na "siódemce" to codzienność.

Dobrzy są jeszcze goście którzy rzucają się na wyprzedzanie 3-4 samochodów i jadą następne 10-20 km te kilka samochodów dalej.

Waheto206

Mnie też wkurzają ci co wyprzedzają przez wysepki. Ostatnio widziałem dresiarza w BMW co tak w mieście jechał. Nie to że nie zauważył, to było z premedytacją. :/

dr.no

Co jeszcze wkurza: 1) jazda na zderzaku (wystarczy depnąć po heblu i delikwent siedzi w bagażniku i leci z jego OC na naprawę auta), 2) niesygnalizowanie manewrów lub oszczędne traktowanie kierunkowskazów - często ledwo błyśnie kierunek, 3) miganie światłami "żeby zjechać" gdy sam wyprzedzasz inny samochód, 4) bezsensowna jazda na światłach przeciwmgłowych, 5) jazda bez świateł - jednym nie przeszkadza ale w moim odczuciu włączone światła mijania pozwalają szybciej dostrzec zbliżający się obiekt, 6)przysuwający z wielką prędkością motocykliści, którzy wyprzedzają z każdej możliwej strony(do samych motocyklistów nic nie mam tylko do bezmózgów, którzy wszystkie swoje krzywdy zwalają na kierowców nie patrzących w lusterka - często nie zdąży się takiego zobaczyć bo już jest z przodu). Jest tego wszystkiego o wiele więcej ale po co wylewać swoje frustracje jak to i tak nic nie zmieni. Większość zachowań jest zbyt głęboko zakorzeniona w mentalności dużej liczby kierowców i nawet reedukacja nic by tu nie dała.