Jump to content

Co wybrać ? Clio III czy Peugeot 207

ogonek1989

Recommended Posts

Clio silnik 1.2 TCE 101KM, Peugeot 207 1.4 HDi 68KM... Nie patrzcie na spalanie i osiągi... bardziej chodzi i bezawaryjność i czy w autkach jest koło dwu masowe zamachowe oraz pasowe...Przede wszystkim jak z turbinkami w benzyn-ce ;) w tym że clio ma odprysk na przedniej szybie z kamienia :/

Takie Clio miałem na "L". Jeśli nie ma ono szmerów bajerów, skóry i solar dachu to bym nie brał.

Zdecydowanie wybrałbym 207.

clio ma climatronic, radio bluetooth, 6 poduszek, pół skórę, tempomat 4 szyby elek.

zaś 207 ma 6 airbag, climatornic 2strefowy klimatyzowany schowek, radio chyba też z bluetooth, 2 szyby elek.

---------- Po chwili dodano... ----------

i tez tempomat tylko zastanawiam się czy taki climatronic 2 strefowy w tak małym aucie ma jakikolwiek sens

[/color]i tez tempomat tylko zastanawiam się czy taki climatronic 2 strefowy w tak małym aucie ma jakikolwiek sens

Wg. mnie nie ma. Ważne, że klima jest. :) To nie auto rodzinne.

Pod względem estetycznym wziąłbym 207, ale musi mieć koniecznie z halogenami i srebrnym wlotem powietrza.

Awaryjność w obu autach podobna, weź diesela, mało pali.

weź Clio, więcej kuni, więcej fun'u ;)

odprysk za 150PLN zrobią Ci w autoglass jaan, jakby nie miał połowy drzwi i zderzaka, to byś się mógł zastanawiać, ale odprysk to drobnostka ;)

Z 207 styczności nie miałem ale clio ma moja mama... coprawda z innym silnikiem ale i tak nie polecam. Bardzo awaryjny samochód (może akurat ten mojej mamy) zaczynając od tego że po włączeniu wycieraczek auto zaczęło się palić, później poleciało sprzęgło po 20 tys (może i mama je zajechała), później zgłupiała elektronika i nie podawało paliwa, a wczoraj zerwały się cięgna od zmiany biegów(chyba) ... najpierw wchodziły tylko biegi do góry 1 3 5 a jak odstawiałem do mechanika zostało 3 na stałe... w między czasie było jeszcze sporo innych drobnych ale denerwujących usterek. A co do plusów tego auta jest bardzo wygodny i fajnie jeździ.

Odnosnie Clio ostatnio własnie zamieniłem pare zdań z kolegą który ma u siebie w firmię 25 samochodów tej marki a oto wady które wymienił na szybko:

-10 samochodów reklamowanych z powodu pęknięcia szyby pod wycieraczką (producent nie uznaje reklamacji)

-wymiana 5 komputerów (spalanie przekraczało 10 litrów)

-plastiki z tyłu samochodu tj. bagażnik strzelają jak w TACIE:lol2

-w ciągu pół roku użytkowania wymienił 7 kompletów żarówek

Co do Peugeota nie miałem styczności więc się nie wypowiem.:)

chyba się zdecyduje na tą 207 ale czy jest tam koło dwumasowe ?? zamachowe i pasowe...i jak tam jest z tylnym zawieszeniem ?? widziałem tam sprężynę czy to inne rozwiązanie jak w 206 ? Czyli brak belki skrętnej ?

207 ma z tyłu tak samo jak 206 zawieszenie zależne, czyli belkę. Aczkolwiek jej budowa jest inna i nie jest to ta "słynna" belka co w 206 ;)

Co do dwumasu to google na prawdę nie boli :] Na 207club potwierdzają, że nie ma takowego...

co do 207 to 1.4 hdi nie ma dwumasu a 1.6 hdi 90 może mieć i może nie mieć ( te z euroV mają)

no dziś byłem w ASO wypytać o ten samochód... nie ma dwumasu ani zamachowego koła ani pasowego... brak FAP...

a może jest już 1.4hdi 90KM :D jak w cytrynie ;), to faktycznie zmienny jest jak 206. Mi swego czasu w ASO powiedzieli że mam FAP :D:lol ale też polecam lwa ma lepsza blacharkę, jak lubisz szaleć to zapomnij o 70KM to za mało :jezor

grzegorz1981

Moim zdaniem bierz 207. Jedyny minus to mniejsza moc, także jeśli nie zamierzasz szaleć to spokojnie kupuj 207.

207 ma z tyłu tak samo jak 206 zawieszenie zależne, czyli belkę. Aczkolwiek jej budowa jest inna i nie jest to ta "słynna" belka co w 206 ;)

Czyli mam rozumieć że ta w 207 jest mniej awaryjna ?

Pracuje w ASO i sprzedaje te bryki o belke sie nie martw ... w klimie 2 strefowej różnica temeratury między jedna a druga sterfo to max 3 stopnie,, jesli chodzi o silnik nie do zajechania choc wyrywny nie jest ogulnie auto prawie najwiękrze w swojej klasie ,, polecam

Zdecydowanie. W teście 207 jest mowa o tym, że nietrwałe tylne zawieszenie występujące w 206 zastąpiono niezawodną belką skrętną. Zmienili również awaryjny przełącznik kierunkowskazów. Układy elektryczne są mniej wrażliwe na wilgoć. Jeśli chodzi o silnik 1.4 HDI-oprócz tego, że nie ma awaryjnego dwumasowego koła zamachowego to jeszcze turbina nie ma zmiennej geometrii co przy regeneracji np.zużytej turbosprężarki będzie miało znaczenie jeśli chodzi o kasę.Polecam 207.:)

A jak skrzynia biegów? W salonowej 207 chodziła gorzej niż w moim 206...

Niestety-mało precyzyjna, hacząca i z dużym skokiem lewarka skrzynia biegów została.:(