Jump to content
  • Similar Content

• foee89
      By foee89
      Witam,

czy ktoś byłby na tyle dobry, aby mógłby przesłać mi modyfikacje / program silnika bez FAP? Chodzi mi tutaj o silnik 1,6 HDI 110 KM ale bez FAP.
      Początek VINu jest taki:
      VF32H9HYA.......... bez FAP
      VF32H9HZA.......... z FAP

Chciałbym wgrać taki program i zobaczyć jak silnik będzie się zachowywać.
      W internecie znalazłem tylko program do Peugeota 307

Ps. Tutaj jest taki samochodzik bez FAPa:
      http://otomoto.pl/peugeot-206-06-1-6-hdi-110km-esp-alu16-C17638802.html

Pozdrawiam,
      foee89.
Sign in to follow this  
obionek

alkomat online

Recommended Posts

obionek

Witam,

Chciałbym polecić wszystkim wyznającym zasadę "piłeś - nie jedź" wirtualny alkomat, który chociaż trochę uświadomi nam, że nie wystarczy poczekać do rana.

Oczywiście nie zastąpi on porządnego alkomatu elektronicznego ale tak samo nie zastąpią go tanie odpowiedniki z allegro. Niestety jeśli chcemy mieć 100% pewności musimy przebadać krew, ale jeśli ktoś chce się tylko upewnić czy po 1 piwie i 6 godzinach przerwy może wsiadać za kierownice to alkomat online będzie idealnym rozwiązaniem.

Wystarczy podać kilka danych wejściowych:

- wzrost / waga

- ilość wypitego alkoholu i czas picia

alkomat-ania.jpg

a program przeliczy te dane i wyświetli wynik:

przyklad-pomiaru-alkomatem.png

Pod tym linkiem można bezpośrednio przeprowadzić pomiar alkomatem dostępnym na stronie. Oczywiście wszystko za darmo i bez konieczności rejestracji. Jeśli ktoś chce używać alkomatu częściej to warto utworzyć konto, będzie można zapisać swoje dane (waga/wzrost) oraz zapisywać pomiary żeby później sprawdzić jak dużo pieniędzy przepiliśmy ;-)

http://alkomatonline.pl

Sky

[/color]Input string was not in a correct format.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.FormatException: Input string was not in a correct format.

Source Error:

The source code that generated this unhandled exception can only be shown when compiled in debug mode. To enable this, please follow one of the below steps, then request the URL:

1. Add a "Debug=true" directive at the top of the file that generated the error. Example:

<%@ Page Language="C#" Debug="true" %>

or:

2) Add the following section to the configuration file of your application:

<configuration>

<system.web>

<compilation debug="true"/>

</system.web>

</configuration>

Note that this second technique will cause all files within a given application to be compiled in debug mode. The first technique will cause only that particular file to be compiled in debug mode.

Important: Running applications in debug mode does incur a memory/performance overhead. You should make sure that an application has debugging disabled before deploying into production scenario.

Stack Trace:

[FormatException: Input string was not in a correct format.]

System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffer& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal) +7471335

System.Number.ParseInt32(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info) +119

System.Int16.Parse(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info) +39

System.Convert.ToInt16(String value) +63

Pomiar_wirtualnym_alkomatem.get_alc_amount(Int32 id) +610

Pomiar_wirtualnym_alkomatem.pokaz_alkomat(Object sender, EventArgs e) +253

System.Web.UI.WebControls.Button.OnClick(EventArgs e) +111

System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +110

System.Web.UI.WebControls.Button.System.Web.UI.IPostBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +10

System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEventHandler sourceControl, String eventArgument) +13

System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCollection postData) +36

System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +1565

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.4206; ASP.NET Version:2.0.50727.4209

taa świetny.. generalnie to raczej bzdury pokazuje skoro liniowo tak wytycza spadek zawartości we krwi.. zresztą na podstawie tego wykresu to i pogode można by wywróżyć, spróbujemy?

obionek

Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd z przecinkami. Już powinno być ok.

generalnie to raczej bzdury pokazuje skoro liniowo tak wytycza spadek zawartości we krwi.

Jeśli chodzi o liniowe zachowanie wykresu wynika to z prostego medycznego faktu. Alkohol jest rozkładany przez enzymy w wątrobie właśnie w taki sposób, dlatego metabolizm etanolu a tym samym proces usuwania alkoholu z krwi przebiega liniowo. Co godzinę równymi porcjami.

Ale tak jak mówisz. To tylko symulacje, więc wykresy można stosować raczej tylko w celach edukacyjnych czy pomocniczych. Nie zastąpią one badania krwi, tak samo jak nie zastąpi go alkomat z allegro :P

Sihaja

Do tego pytanie kiedy i co sie jadło, (czy wczesniej, czy w trakcie, na ile tłuste), w jakiej formie sie było tego dnia, czy przyjmuje się leki, a nawet jak często gernealnie dana osoba pije i ile...

Robilismy taki fajny test na zajęciach: cała grupa w tym samym czasie ypiła takie samo piwo. Wyniki badania co 30 min były w żaden sposób nieporównywalne.

Za metabolizm alkoholu odpowiadaja trzy enzymy. Aktywnośc jednego z nich można mocno indukować. U kogoś, kto rzadko pije działa on znacznie słabiej, niz u pijących regularnie.

Tak jak napisaliście - wyliczanka główie w celach edukacyjnych :(

Sky

no i czy się człowiek wyspał czy też nie, jakie ma ciśnienie krwi, i milion innych czynników :P

uczeszsie

0.8 promila po 24 godzinach i ośmiu piwkach !? eeee głupoty jakieś :D

sopel

dmucham i dmucham w ten monitor, a żadnego wyniku nie ma :/: coś popsute...

ancymon

jak można takie bzdury polecać? Jeszcze się ktoś zasugeruje...

Zacznijmy od bardzo prostego faktu, który powoduje że ten "alkomat" można sobie pooglądać co najwyżej - wątroba moja, nie działa tak jak twoja. I tyle.

Kapitan_Bomba
jak można takie bzdury polecać? Jeszcze się ktoś zasugeruje...

Zacznijmy od bardzo prostego faktu, który powoduje że ten "alkomat" można sobie pooglądać co najwyżej - wątroba moja, nie działa tak jak twoja. I tyle.

Bardzo kategoryczne sądy wydajesz kolego. Ośmielę się nie zgodzić z Twoją opinią. Po pierwsze wirtualny alkomat powstał z myślą o głąbach, którzy narąbani jak szpadle idą spać z przekonaniem, że po trzygodzinnej drzemce wstają już trzeźwi i wsiadają za kółko. Po drugie wirtualny alkomat (nie wiem czy konkretnie ten czy pierwowzór) powstał przy internetowym sklepie sprzedającym alkomaty. Czytałem gdzieś, że okazywało się, iż jego SZACUNKOWE wskazania całkiem precyzyjnie odpowiadały wynikom z "fizycznych" alkomatów. Jasne, zgadzam się: to są szacunki, a nie prawdziwy pomiar. Czasem jednak bardzo przydatne szacunki, bo może się jednemu z drugim wydawać, że już wszystko ok, gdy w rzeczywistości tak wcale nie jest.

PS a w wątrobie Twojej, mojej i pana Heńka zachodzą te same chemiczne procesy, więc argument niezbyt trafny

marquez

Ciekawe na czym autorzy tego alkomatu opierają swoje wyliczenia i algorytm bo w/g mnie jest zerżnięty z tej strony: http://alkomaty.biz/wirtualny-alkomat wpiszcie sobie wyniki i porównajcie.

A te ceny za piwo i picie alko w domu/barze/plenerze są dodane tylko dla zatarcia śladów bo do czasu spalania alkoholu mają się tak jak piernik do wiatraka:)

AAngelaa1

haha a co ma do rzeczy cena alkoholu? Czy inaczej bede trzezwiala po piwie za 5 zl niz tym za 10?

unimorek

Jesteś mężczyzną.

Masz 179 centymetrów wzrostu i ważysz 85 kg.

Rozpocząłeś picie w Sunday (2011-05-22) o godzinie 20:00 W barze/klubie i piłeś przez 4 godziny.

W tym czasie wypiłeś dokładnie 322 gram czystego alkoholu, wydając w przybliżeniu 47 zł.

Maksymalne stężenie alkoholu wyniosło 3,83 promila. No to pojechałem xD

ancymon

PS a w wątrobie Twojej, mojej i pana Heńka zachodzą te same chemiczne procesy, więc argument niezbyt trafny

wystarczy tylko ten fragment, żebym nie musiał komentować reszty...

Jeśli uważasz że moja i twoja wątroba tak samo rozkładają alkohol - gratuluję.

Sihaja
Bardzo kategoryczne sądy wydajesz kolego. Czytałem gdzieś, że okazywało się, iż jego SZACUNKOWE wskazania całkiem precyzyjnie odpowiadały wynikom z "fizycznych" alkomatów. Jasne, zgadzam się: to są szacunki, a nie prawdziwy pomiar.

Ojojoj... Poczytaj sobie o metabolizmie alkoholu. 3 (słownie trzy) enzymy zaangażowane w metabolizm, każdy u różnych osób może mieć różną aktywność. CYP2E1 jest w dodatku indukowany, więc rozbieżności mogą być gigantyczne. Takie szacunki są o kant tyłka rozbić.

Procesy, czy reakcje zachodzić mogą te same. Pytanie brzmi z jaką prędkością.

Kapitan_Bomba
wystarczy tylko ten fragment, żebym nie musiał komentować reszty...

Jeśli uważasz że moja i twoja wątroba tak samo rozkładają alkohol - gratuluję.

A dziękuję bardzo. Tak właśnie uważam. Co prawda moje studia z biologią nie mają nic wspólnego, ale wiedza z liceum pozwala mi wskazać enzymy odpowiedzialne za metabolizm alkoholu. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze szereg innych czynników wpływających na ten proces. Przebiega on jednak (choć w różnym tempie) w bardzo podobny sposób u nas wszystkich. No właśnie... w różnym tempie - to dlatego nie ucyzmy się na pamięć tabelek z danymi "po ilu godzinach po wypiciu piwa każdy człowiek na świecie będzie w stanie prowadzić samochód" - to oczywista bzdura. Wierzę jednak, że omawiany alkomat ma pewną wartość, choć (jeszcze raz to podkreślę) wypluwane przez niego wyniki to tylko S Z A C U N K I. Otóż, ( i to też pozwolę sobie powtórzyć) być może, jeden z drugim, po odczytaniu takiego wyniku, nie wsiądzie rano do samochodu, bo "spał cztery godziny" i już na pewno wytrzeźwiał.

Inna sprawa, że empiria także jest po mojej stronie... oczywiście badanie, żeby było wiarygodne, należałoby powtórzyć odpowiednią ilość razy, ale... raz ja sprawdzałem swój wynik, raz moja piękniejsza połówka. Wskazania były zaskakująco zbliżone do tego co pokazywał wirtualny alkomat. Najbardziej rozwaliło mnie to, że mojej dziewczynie, po wypiciu dzień wcześniej ośmiu piw (dziewczyna z podlasia - proszę się nie dziwić:P) pokazywał rano dwa promile! Wydawało się wręcz niewiarygodne, ale tyle właśnie wydmuchała.

Silv3r

Piłeś = nie jedź, a nie jakieś sratu tatu...

Kapitan_Bomba

No ładny slogan, ładny. Szkoda tylko, że nie wszyscy go sobie biorą do głowy. I szkoda, że nie wszyscy wiedzą, że na drugi dzień po niezłej libacji, jeszcze późno wieczorem można być urąbanym.

Us3k

ja tam po zakupie 206-tki pokochałem jazdę samochodem (przesiadka z CC 700) a to dodatkowo spowodowało zmianę nałogu :D alkoholu na cole :D oba szkodzą z tym że coli wiecej 2x za tą samą cene a do tego moge prowadzić :D no żyć nie umierać :D