Jump to content
GSX-R

Nowy projekt 206 2.2 benzyna

Recommended Posts

GSX-R

Witam.

Kiedys naszlo mnie na wsadzenie turbo. Przeszperalem tutejsze forum i znalazlem juz 2 sztuki. Np. sztuka Filipa, ktora mialem okazje jezdzic jako pasazer.

Postanowilem, ze zrobie silnik "wolnossacy".

Zatem plan modyfikacji to -

Silnik 2.2 16v benzyna ,dawca 407 (607 tez ma ten silnik )

Skrzynia 6 biegowa

ITB

VEMS

Uklad wydechowy kompletny od kolektorow

Zawieszenie

Hamulce.

Z wizualnej strony , 206 dostanie fotele od RC ( jak znajde) delikatnie ciemne szyby , felgi 16" i obszyje srodek skorami, albo oddam do flokowania. Zadnych zderzakow, lamp ala lexus ... Nic takiego.

Silnik i skrzynia juz jest. Prace zaczna sie lada chwila. Niech sie tylko cieplej zrobi.

Narazie w aucie wymienilem hamulce. Wsadzilem od 307 zaciski, tarcze i klocki brembo. (beda do sprzedania, gdyz chce je jeszcze zmienic)

Zawieszenie MTS-Technik nic specjalnego, ale utwardzilo auto i obnizylo. (tez bedzie do sprzedania, wymieniam na inne)

W miare prowadzonych prac bede odswiezal temat i dodawal foty.

Pozdrawiam :victory

Boczek
Zadnych zderzakow , lamp ala lexus ... Nic takiego.

:brawo

Sky

No to jedziesz z tym koksem :ok :)

PrzemkoPW

No to fajnie, mam nadzieję że nie skończy się na gadaniu tak jak już kilka innych głośno omawianych projektów ;)

marecek

GSX-R, zastanów się trzy razy... 2.2 z ITB na ile Ci starczy? Skrzynia 6 sprawi, że trzeba uprawiać sporo rzeźby i kombinować z półosiami... nowe łapy silnika, rzeźbione poduszki etc... zrobisz mega głośny samochód, wydasz majątek na nowe wałki, bo przecież nie zrobisz samego wydechu tylko po to, żeby był... I co dalej? 170 koni? 180..?

...a efekt i tak będzie gorszy niż by wsadzić silnik 2.0 z RC (gdzie wszystko pasuje i będzie bazawaryjne!) i dorzucić porządny dolot - 200KM z miejsca i to przy cichym wydechu.

Rozumiem, że robisz to dla frajdy i chęci posiadania silnika 2.2, ale byle RC Ci dupe złoi na ulicy i zaczniesz liczyć czy warto było :wmorde

GSX-R

Mysle ,ze sie mylisz i to bardzo.

Półosie ile to roboty ? Silnik pasuje w miejsce starego idelanie. Tak masz racje walki beda inne ,tak zeby auto krecilo sie do 7500obr. Moc samego silnika 2.2 to prawie 160 koni. My moc liczymy na 220- 250koni. Mozemy sie mylic. Nikt nie jest doskonaly.

W fazie projektu nie zdradzam pewnych zmian.

dolot bedzie zrobiony naprawde dobrze ,przepustnice ida od kawasaki zx10r. Komputerek vemsa. Zatem chce zeby po skonczeniu takie RC mnie objechalo.

Ja juz wiem ,ze nie warto ,bo szkoda kasy. Nigdy jej nie wycofam. Ale to jest wlasnie FUN. Nie sztuka jest kupic nastepnego RC gdzie Krzys i Zdzis takiego maja.

Junk65
Nie sztuka jest kupic nastepnego RC gdzie Krzys i Zdzis takiego maja.

I tak trzymać - chętnie sam bym tak zrobił gdybym miał kasę, bo fantazję mam...

GSX-R
chętnie sam bym tak zrobił gdybym miał kasę,

Smialo :-)

marecek

trzymam kciuki! Wiem z doświadczenia, że porządna obróbka 16V głowicy żeby bezawaryjnie kręcić do 7500 + pewnie kucie silnika, bo korby w 2.2 są ponoć z plasteliny -> to koszty, które z powodzeniem wystarczą na turbo... Cóż - po prostu inne podejście do tuningu. Powodzenia :kciuczki

PawelOknw

Zmienne fazy z 2.2 zostają czy wywalacie to i wjeżdżają jakieś regulowane kólka od S16 ?

GSX-R
Zmienne fazy z 2.2 zostają czy wywalacie to i wjeżdżają jakieś regulowane kólka od S16 ?

O tym nie rozmawialem z moim mechanikiem . Mysle ,ze zostaja ,bo pod tym katem szukalismy tez silnika.

gondi88

a ten 2,2 to z jakiego samochodu jest? z peugeota? jesli ma byc wolnossacy to czemu nie v6?np z 306 albo 406? powodzenia w przedsiewzieciu!!!

GSX-R
a ten 2,2 to z jakiego samochodu jest? z peugeota? jesli ma byc wolnossacy to czemu nie v6?np z 306 albo 406? powodzenia w przedsiewzieciu!!!

2.2 jest z 407 , 3.0 wymaga przerobek ,ten wchodzi w miejsce 2.0

Tak jak pisalem wczesniej mam czas. Silnik i skrzynia juz sa. Wszystko zalezy od kasy. Bedzie kasa ,bedzie szybki projekt. Nie bedzie kasy ,to projekt tez bedzie ,ale z wieszymi opoznieniami niz bysmy chcieli. Zaczynamy jak sie cieplo zrobi czyli jeszcze ze 2 miesiace. Narazie silnik rozbierzemy i powoli bedziemy go dlubac.

papuc_2004

V6 nie było w 306 jeśli dobrze mniemam ;)

Co do projektu mam nadzieje ze osiągniecie cel... bo wolnossące 220-250 patataji w 206 może ładnie mieszać :D

A co do wałków jeśli to nie jest tajemnica co będziesz wsadzał...?

GSX-R
Co do projektu mam nadzieje ze osiągniecie cel... bo wolnossące 220-250 patataji w 206 może ładnie mieszać

Tez mam taka nadzieje. Takie 206 2.0 ma 8sek do setki ,co jest super wynikiem ,bo tyle to maja jakies nowe megany sporty ,suzuki sport ,fiaty abarth... Ja nie nastawiam sie na moc. Chce osiagnac 6 sek do 100kmh . Bmw m3 power po 2000 roku ( chyba od tego byly robione ,albo od 99 ) maja cos 5,7sek do 100kmh.

A co do wałków jeśli to nie jest tajemnica co będziesz wsadzał...?

To zadna tajemnica ,ale narazie nic nie wiem wiecej. To moj mechanik i magik zarazem mna kieruje. W miare postepu prac bede rozpisywal temat ,wiec zagladaj.

Dzieki za wsparcie na forum :cieszesie

PawelOknw

A ja powiem tyle że 6s będzie baaardzo trudno osiągnąć bez suszarki ;) Z tego co kojarze Filipowy zapierdalak ma 5,5s ;) Ale w każdym razie powodzenia i oby się udało wszystko zrealizować co zaplanowane ;)

GSX-R

A ja powiem tyle że 6s będzie baaardzo trudno osiągnąć bez suszarki

Ja sobie z tego sprawe zdaje. Nalezy tez pamietac ,ze jego nagly wzrost mocy powoduje szybkie zerwanie trakcji , ja czegos takiego nie bede mial ,wiec moze sie uda. Czas pokaze.

Sparkling Cocktail

:ok Tyle w temacie.

Może kasy, masa nerów, masa straconego czasu i sie będziemy głowić czy 200 km wypluje.

Powiem tak kup BMW E36 M3 - i zrób serię tj. odgruzuj. Będziesz miał 321 koni i niedługo już piękne seryjne klasyczne auto.

A może nawet E46 M3 - pewnie tyle starczy jak podliczysz projekt :-)

W dłubanie 206 sie nie baw. Szkoda czasu pieniędzy i nerwów. Ewnetulanie pogadaj z gosciem co już 4 rok skłąda 4x4 Tubro !!! - to będzie dopiero KOT!

GSX-R
Powiem tak kup BMW E36 M3 - i zrób serię tj. odgruzuj. Będziesz miał 321 koni i niedługo już piękne seryjne klasyczne auto.

A może nawet E46 M3 - pewnie tyle starczy jak podliczysz projekt :-)

W dłubanie 206 sie nie baw.

Moj znajomy Adam z TomaRacing (zapewne go znacie) powiedzial mi to samo.

Poszedlem do niego z zapytaniem ile za uturbienie 206? On mi na to.

Nie baw sie w tego chorego francuza.

I powiem jeszcze raz - wiem ,ze trace kase . Wiem ,ze jej nie odzyskam. Liczy sie FUN. BMW E46 jeszcze tak ,E36 mi sie osobiscie nie podoba. Lecz takie BMW powtorze ma Krzys i Zdzis. 206 2.2 16v ,6 biegowe z ITB bede mial tylko ja!!!

PS. A jak to pieknie syczy ,jak pieknie mruczy :D

Druga sprawa ,ze pozniej bedzie to drugie auto ,bo jak bedzie kasa ,to chce wrocic do VOLVO.

Boczek
już piękne seryjne klasyczne auto.

:wmorde

Tyski i Ginger
206 2.2 16v ,6 biegowe z ITB bede mial tylko ja!!!

Co to jest to ITB ? Powodzenia w dążeniu do celu .

gondi88
V6 nie było w 306 jeśli dobrze mniemam ;)

no wlasnie bylo jakies 3.0 v6 w 306 ale moge sie mylic. w kazdym razie kiedys ogladalem jakiegos peugeota wlasnie z takim silnikiem.

---------- Po chwili dodano... ----------

I powiem jeszcze raz - wiem ,ze trace kase . Wiem ,ze jej nie odzyskam. Liczy sie FUN. BMW E46 jeszcze tak ,E36 mi sie osobiscie nie podoba. Lecz takie BMW powtorze ma Krzys i Zdzis. 206 2.2 16v ,6 biegowe z ITB bede mial tylko ja!!!

PS. A jak to pieknie syczy ,jak pieknie mruczy :D

:good

GSX-R
Co to jest to ITB ?

ITB - Individual Throtle Body. To nic innego jak dolot. Musze kupic przepustnice od kawasaki zx10r . Kazdy cylinder bedzie mial swoj wlot powietrza . W zwyklym aucie mamy jedna przepustnice. ITB to daje bardzo duuuzy przyrost mocy.

Powodzenia w dążeniu do celu .

thx :)

Pabloo

Sparkling Cocktail ma w 100% racje.

Dłubanie 206 się nie opłaca pod względem zarówno finansów jak i osiągów.

Lecz popieram projekt pełną gębą. Myśle, że może wyjść z tego świetny samochód. Będę kibicował.

Sam gdybym miał $ to bym chciał swoja 206 zmodzić tak jak mi sie mazy.

Ale, że $ mało to trzeba rozsądnie gospodarować i dlatego modzić bede 205GTI.

Tyski i Ginger
W zwyklym aucie mamy jedna przepustnice. To daje bardzo duuuzy przyrost mocy.

Czy ja dobrze zrozumiałem chcesz zamontować więcej przepustnic i zmniejszyć przyrost mocy ? Nie zależy Ci na zwiększeniu mocy ?