Jump to content
GSX-R

Nowy projekt 206 2.2 benzyna

Recommended Posts

GSX-R
Sam gdybym miał $ to bym

Ja tez nie mam. Wiec bede robil wszystko etapami. Narazie kupilem silnik ,skrzynie ,linki ,lape... Zaczalem od hamulcy i jakiegos zawieszenia ,ktore notabene tez bede w pozniejszym czasie jeszcze wymienial.

Jak czytam takie posty ,to sie czasami zastanawiam " Rafal czy dobrze ,ze to robisz ?"

Lecz zaraz ktos wrzuci posta - "trzymam kciuki" "Fajny projekt" i dalej mam chec to robic :D

Dzieki za wsparcie.

---------- Po chwili dodano... ----------

Czy ja dobrze zrozumiałem chcesz zamontować więcej przepustnic i zmniejszyć przyrost mocy ? Nie zależy Ci na zwiększeniu mocy ?

Zle zrozumiales. Przykladowo jedna przepustnica 100koni , 4 przepustnice to wzost 20% i wiecej ...

uczeszsie

..jakby tak każdy sie przejmował Waszymi opiniami, to jakie to życie byłoby nudne :D

Ja osobiście trzymam za Rafała kciuki i jestem pewny, że niebawem bedzie okazja do podziwiania 206 2.2 na żywo !

Boczek
" Rafal czy dobrze ,ze to robisz ?"

Pewnie że nie,ale ja też jestem za :D Wyczeszsie dobrze pisze :) :piwo

krejzKarol258

Też bym chciał to kiedyś zobaczyć :)

Powodzenia :)

DarioG

życzę powodzenia :ok

krejzRudy

Jeśli będziesz taki wytrwały jak DarioG, czy UszeszSie, no to .. będzie grubo ;)

Chodź ja bym wolał iść, niestety, na łatwiznę - turbo :)

GSX-R
Chodź ja bym wolał iść, niestety, na łatwiznę - turbo

Ja chcialem do samego konca turbo robic ,ale moj mechanik mnie namawia na ITB z mala przerobka silnika.

Do tego idzie za mna chec posiadania innej sztuki niz turbo.

2 uturbione juz sa , i to dobrze zrobione (UczeszSie i Dario). Zreszta jak mi sie znudzi ITB ,to kto wie ? Moze kiedys TURBINKA...

Narazie jeszcze dobrze nie zaczalem tego , czas pokaze.

Sky

wiesz wolnossące 2.2 dobrze obrobione możesz potraktować jako przygotowanie do zaturbienia na drugi sezon ;)

Moj znajomy Adam
aa no jasne.. jak Adam to znamy.. -> Adamów w tym kraju ze 300 000 będzie... i jeszcze jedno pytanko kto to będzie składał ??

uczeszsie

małysz..

co Cie to !? ćwoku ! :D

ancymon

"znudzi ITB" ? Piszesz o tym ITB jakby to było niewiadomo co, a to tylko drobna modyfikacja :) Co nie zmienia faktu, że jestem ciekaw takiego rozwiązania w 206.

Z drugiej strony fajnie że masz zajawkę, ale imo robienie powyżej 200KM w FWD to sztuka dla sztuki, szkoda sensu :P Oczywiście co kto lubi ;) Gdybym miał nadmiar $$$ też bym sobie zrobił taką zabaweczkę, ale do poważnej jazdy tylko AWD/RWD i w to bym celował.

Junk65
Lecz takie BMW powtorze ma Krzys i Zdzis

A pan Wiesiek myśliwy i paluch/dłubaluch ma jedynego w Europie UAZ'a JTD (motor od Multipli) i ma satysfakcję.

Jestem za!

rimu

powodzenia w projekcie, dawaj znać co się dzieje w temacie;)też jestem zdania że lepiej kogoś zadziwić w aucie teoretycznie dużo mocniejszym;)

GSX-R
Piszesz o tym ITB jakby to było niewiadomo co, a to tylko drobna modyfikacja

Chyba nie zdajesz sobie sprawy , jak duzo rzeczy jest przerabianych pod dobre ITB.

ale imo robienie powyżej 200KM w FWD to sztuka dla sztuki

hmmm Filip ma 300 kucy FWD i zapiernicza jak dziki . Sa auta z FWD ,ktore maja po 500hp i ida dobrze ,wiec nie rozumiem przeslania "sztuka dla sztuki"

rimu

nie przejmuj się ludzmi którzy mówią że to bez sensu, szkoda kasy itd;) pamiętaj że jak kupisz M i w niej troche podłubiesz i na światłach objedzie cie 206 to tego długo nie zapomnisz;) tak samo długo nie zapomnisz miny osoby w "lepszym" aucie jak go odstawisz;). Powodzenia

elfik

ja się dorzucę tylko kolejną opinią żebyś działał jeśli tylko widzisz w tym sens, bo to są twoje marzenia, nie innych. Gratuluję pomysłu, zapału, czekam na rozwój wydarzeń, wtedy obejrzymy, przetestujemy,

ancymon

GSX-R - jechales kiedys jakims autem FWD, ktore ma wiecej niz 200KM (oprocz Focusa RS)?

PawelOknw

Bez przesady, dobra opona + umiejętności i da się jeździć bez problemu ;) 200KM to nie jest nie wiadomo ile ;) Gikser rób gruby prodżekt bo może być ciekawie ;)

sebomaster

A mi się podobają projekty ambitniejsze niż kupno VAGa :) Trzymam kciuki, że Ci się uda .. ja sam za niedługo jadę na hamownię (Masters) zobaczyć ile można wycisnąć z 2.0 HDi i jak silnik klęknie wstawiam nówkę sztukę 2.2 HDi :)

GSX-R
GSX-R - jechales kiedys jakims autem FWD, ktore ma wiecej niz 200KM (oprocz Focusa RS)?

Naturalnie. Np. Volvo S80

Nie rozumiem do czego Ty się czepiasz ? Filip ma 300 koni ,gdzie jak turbo działa ,to auto jest szatanem i daje radę. Naprawdę nie rozumiem ?

To zazdrość ?

dobra opona
dobra opona

Myślałem nad Toyo R888 na przód - http://allegro.pl/toyo-wyscig-r888-195-50-16-195-50r16-460-zl-prom-i1456868734.html

PawelOknw

Dobra opona, szperunek i nie będzie problemu :) Na R888 będzie bajka, tylko że szybko schodzą ale auto raczej nie będzie na codzień do jazdy do pracy więc luzik :)

uczeszsie

eee, ancymon nie przesadzaj.

200, czy nawet 230 koni na oś to nie jest jakaś kosmiczna moc.

Tym bardziej, że mowimy o silniku wolnossącym, gdzie przyrost mocy i momentu podany jest w miare równomiernie.

ancymon

nie napisałem że jest kosmiczna, ale takie coś nadaje się do szybkiej jazdy prosto i tyle :]

Chyba Ty to najlepiej powinieneś wiedzieć ;) Przypomnijmy sobie problemy np. Astry OPC itp. Jedynie Focus RS i ostatni Megane RS tak naprawdę radzą sobie z przeniesieniem większej mocy na przednią oś.

Nie napisałem że się tym nie da jeździć, ale że wolałbym inwestować w auto, w którym tę moc można by spożytkować lepiej ;)

Do kolegi, który napisał o zazdrości - tak - zazdroszczę Ci samochodu, którego jeszcze nie masz.

sebomaster

Fakt, u mojego kumpla w Fabii RS 234KM były problemy z trakcją przy przyspieszaniu, ale jak już złapała przyczepność :D to się działo ..

DarioG
GSX-R - jechales kiedys jakims autem FWD, ktore ma wiecej niz 200KM
już nie przesadzaj 200KM+ na osi przedniej daje rade :D

nieznajomy
rzypomnijmy sobie problemy np. Astry OPC itp. Jedynie Focus RS i ostatni Megane RS tak naprawdę radzą sobie z przeniesieniem większej mocy na przednią oś.

Rozumiem, że jeździłeś tymi autami i to co piszesz pochodzi z Twojego własnego doświadczenia czy opierasz się na tym co przeczytałeś w gazetach? Sry, ale stawiam na to drugie.

A autorowi oczywiście gratuluję za tak nietuzinkowy pomysł i trzymam kciuki za rozwój projektu :ok