Jump to content
Shapeshifter

Dywagacje na temat oszczędnej jazdy .

Recommended Posts

Pablo

marecek, no tak, ale Ty masz pugopassata.. ;) :206

eMeM

nie nie nie, napewno leciutkie naciskanie gazu nie spowoduje nizszego spalania, bo wolno przyspieszajac, jestesmy dluzej na wyzszych obrotach, a wtedy pali wiecej, za to przyspieszajac dynamiczniej tak do 3/4 wciskania gazu jestesmy bardzo krotko na wyzszych obrotach i szybko zmieniamy na wyzszy bieg. Mi stosowanie metody szybkiego przyspieszania a potem dlugiej jazdy na wysokim biegu (np. na V 70 km/h) dalo spadek spalania z 11,5l/100 do 8,8l/100 po miescie, przy czym jezdzi sie o wiele przyjemniej.......chyba dobrze ?

Sparkling Cocktail
Ja w tym dziale moge tylko bić rekordy największego spalania :D

Nie masz Szans ... W Spalaniu z Markiem :)

ziachu
nie nie nie, napewno leciutkie naciskanie gazu nie spowoduje nizszego spalania, bo wolno przyspieszajac, jestesmy dluzej na wyzszych obrotach, a wtedy pali wiecej, za to przyspieszajac dynamiczniej tak do 3/4 wciskania gazu jestesmy bardzo krotko na wyzszych obrotach i szybko zmieniamy na wyzszy bieg. Mi stosowanie metody szybkiego przyspieszania a potem dlugiej jazdy na wysokim biegu (np. na V 70 km/h) dalo spadek spalania z 11,5l/100 do 8,8l/100 po miescie, przy czym jezdzi sie o wiele przyjemniej.......chyba dobrze ?

dobrze gadasz... moze jeszcze prosciej:

jak dajesz gaz do dechy to szybciej osiagasz zadana predkosc czyli krocej przyspieszasz, czyli krocej pozera paliwo w duzej ilosci.

jak przyspieszasz spokojnie, to przyspieszasz dluzej i podobno jest to mniej oszczedne

kG

Kurde, to ja nei wiem jak Wy tak oszczednie jezdzicie ;/ Ja przy ekonomicznej jezdzie moim 1.1 w cyklu mieszanym (70% trasa) wychodza 7.1l / 100km. A naprawde staram sie jezdzic oszczednie ;/

Czy moze to byc przyczyna jakiejs awarii silnika? Raczej nie sonda, bo chyba by spalanie wieszke bylo... Nie mam pojecia. :/

Pablo

a ja - żeby nie martwić się "głupotami" w ogóle nie liczę, ile mi pali, cały bak po mieście w tym 1/3 trasa - wychodzi ok. 580km.

I ho!

ela

lampka mi blika między 600-650km-to wszystko zależy od fantazji /spacerowo czy wyścigowo/ pali od 6,2-7,8/100 :206

Shapeshifter

to i tak nie dużo ela :)

marecek , ile Twój pasiu wessie najwięcej? mój 1.8T spokojnie jeżdżąc po mieście z klimą pożera jakieś 12-13 literkówa jak by się mu dopieprzało na maksa cały czas to pewnie ze 20 by wyszło :D

ela

on jest jeszcze szczeniaczkiem !!!!!!! :hurra:

pozdrowionka!!!!!

Tummi
Tummi to wszystko po trasie?

No co Ty - to sa wszystkie moje tankowania, czyli srednie spalanie liczone z normalnego uzytkowania auta. Glownie jazda po Trojmiescie i okolicach, czasami (2x w miesiacu) wypad do Elblaga i spowrotem krajowa 7-mka (~80km w jedna strone).

Tylko dwa pierwsze wyniki (spalanie 5.5l) byly z tras - od nich zaczalem liczyc spalanie.

T.

onimusha

Ja nie mogę się pochwalić przyzwoitymi osiągami... pali mi za dużo, znacznie za dużo, no ale jeżdzę tylko po mieście. Ostatnio 8.9l/100km. Co prawda teraz przestawiłem się na V-power wychodzi mniej, ale jeszcze nie dolewałem do końca, więc nie wiem ile dokładnie.

GIZMO_206

a ja robiłem ostatnio test - 2 warianty:

1. Założyłem kapelusz i śmigałem jak stary dziadek 90-110 km/h :hyhy: ale mnie noga swędziała - przejechałem na baczku 930 km

2. Zdjąłem futerkowy kapelusik :hyhy: i obciążyłem nogę ołowianym butem :hyhy: dawałem Pyziowi 140-160 km/h przez prawie cały bak - przejechalem 850 km

z kapeluszowym stylem jazdy zaoszczędziłem około 15-18 złociszy - ale czy warto

Shapeshifter

nie warto raczej :) ja zrezygnowałem i wciskam ostro teraz :) nie lubię jeździć jak emeryt :) jakoś mi to nie służy ! wkręcam na obroty pyzia :D

Shapeshifter

Jeździłem oszczędnie, to spalanie schodziło mi o 1 litr w dół po mieście, dlatego powiedziałem - pierdzielę ekonomię i od tamtego czasu jeżdżę tak jak mam ochotę.

Ekonomia ekonomią, ale przyjemność tez musi trochę człowieka rozweselać.

adasiko
Jeździłem oszczędnie, to spalanie schodziło mi o 1 litr w dół po mieście, dlatego powiedziałem - pierdzielę ekonomię i od tamtego czasu jeżdżę tak jak mam ochotę. Ekonomia ekonomią, ale przyjemność tez musi trochę człowieka rozweselać.

grande punto 1.4 benzyna [eLka]

dzis naginałem ostro bez bki krecilem go duzo, a oszczędzając z górki i starając sie mało chamować mialem 5.8 litra na trasie to chyba dobrze co >?

-- automatycznie scalone ( 19/12/2008 o 00.21 ) --

za to w pugu na mieście przy spokojnej jezdzie 4.8

a jak teraz jakas bka na drodze to 5.4 więc kichać na ekonomię :D

Grzegorz206
Ekonomia ekonomią, ale przyjemność tez musi trochę człowieka rozweselać.

Zgadzam sie z tym . Lecz kontroluje ilosc spalanego paliwa ale nie ze wzgledow ekonomicznych tylko po to zeby kontrolowac stan silnika ( wiadomo jak spalanie drastycznie wzrasta to cos zlego sie dzieje z autkiem ).

Shapeshifter

Paliwo tanie więc, można hulać.

chaos
Paliwo tanie więc, można hulać.

Z tym sie zgadzam :)) Korzystajmy poki jest tanie :)

Lajtmen

No właśnie, a czemu ostatnio tak tanieje? :D

Lote
No właśnie, a czemu ostatnio tak tanieje?

Bo ropa jest już prawie za darmo :)

Jeśli chodzi o spalanie w moim pyziu, to gdy cisnę go niemiłosiernie, to spala w zimie 9,6l/100km

Natomiast gdy jeżdżę spokojnie i tylko czasem przycisnę (nie potrafię zawsze jeździć spokojnie :P ) to spalanie jest ok 8,4l (poniżej 7,9 jescze nie zszedłem :P )

Ale to, jak bardzo staniała benzyna naprawdę da się odczuć.

Pare tygodni temu zalałem służbowego Yarisa (1.0l) za równe 100zł.

Dojechałem z Gdańska do Chojnic, pojeździłem po Chojnicach i jakieś 30km od domu znów musiałem dolać paliwa.

Natomiast w ostatnią środę znów zalałem za 100zł, cisnąłem tego Yarisa ile fabryka dała (BTW: Nieźle licznik w Yarisa przekłamuje, bo zgodnie z nim rozbujałem go na autostradzie do 188km/h :D ) a mimo to dojechałem do Chojnic, pojeździłem po Chojnicach, wróciłem do Gdańska, pojechałem do Gdyni, znów do Gdańska - a paliwo nadał było w baku :)

krejzRudy

U mnie różnica w tankowaniu za 100zł wynosi 7,5 litra, jeśli chodzi o porównanie września z dniem wczorajszym ;)

Shapeshifter

A ja to zawsze przeliczam na 10 litrów. Ile musiałem zapłacić za 10 litrów, a ile muszę.

Lote

A i tak kurcze ropa staniała na tyle, że benzyna powinna kosztować chyba z 2,5zł :P (wiem wiem, nie jest to takie proste... pełne "magazyny", cena dolara, akcyza - to wszystko ma wpływ na cenę paliwka)

krejzRudy

Jak dla mnie cena może już nie spadać :)

I tak miesięcznie oszczędzam jakoś 60zł na paliwie, w stosunku do września, więc mi nie zależy na obniżce ;)