Skocz do zawartości
daras_torun

wyciek z przewodów wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

daras_torun

Panowie mam wyciek z tego przewodu. Jaki jest koszt wymiany? Czy trzeba całość cz tylko ten element? Co się stanie jak go nie wymienię

kf40h27a.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cerber

wypadałoby to jakoś uszczelnić lub wymienić ten przewód , bo zgubisz płyn i zarąbiesz pompę wspomagania .

co do kosztów to ciężko powiedzieć . można poszukać w jakimś sklepie przewodów hydraulicznych na metry i dokupić kawałek o takiej samej średnicy .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
irekqqqq

ciężko mi chodzi wspomaganie co z tym może być związane ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wander

Mam ten sam problem, na razie jeżdżę co jakiś czas zaglądając i sprawdzając poziom płynu wspomagania. Na razie jeżdżę bo nie mam czasu na to. Ale np u mnie w Płocku jest firma zajmująca się zakuwaniem węży ciśnieniowych. Już byłem u nich i gadałem. Powiedzieli mi abym wymontował cały przewód i przyniósł. oni sprawdzą ciśnieniowo gdzie jest nieszczelność, wymienią jak coś elastyczny przewód zakują go, a jak na metalu to zaspawają;)

Sprawdz czy u ciebie czegoś takiego nie ma w mieście;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZonX

Waż można wymienić w zakładzie zajmującym się hydrauliką siłową. Ja demontowałem cały obieg górny, od pompy po serwo i tak zaniosłem do zakładu, zapłaciłem ok 120zł i od roku mam spokój. Nie opłaca się kupować używek bo wszystkie i tak po czasie zaczną się pocić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
All In
iężko mi chodzi wspomaganie co z tym może być związane ?

magiel / pompa wspomagania/ sprawdz płyn w układzie kierowniczym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tkonop
Mam ten sam problem, na razie jeżdżę co jakiś czas zaglądając i sprawdzając poziom płynu wspomagania. Na razie jeżdżę bo nie mam czasu na to. Ale np u mnie w Płocku jest firma zajmująca się zakuwaniem węży ciśnieniowych. Już byłem u nich i gadałem. Powiedzieli mi abym wymontował cały przewód i przyniósł. oni sprawdzą ciśnieniowo gdzie jest nieszczelność, wymienią jak coś elastyczny przewód zakują go, a jak na metalu to zaspawają;)

Sprawdz czy u ciebie czegoś takiego nie ma w mieście;)

Jest w Bydgoszczy na ulicy Koronowskiej. Zdecydowanie bliżej niż do Płocka, ale czy robią samochodowe to nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cykada

ja tez mialem wyciek z wspomagania, wymienili przewod i wszystko za 150 zl z robota

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
uszaty69
a co myślicie o zakupie używek, np.

nie kupuj. 80% 206 ma wycieki ze wspomagania i zapewne trafisz takei jak swoje, albo gorsze.

Jeżeli przewody są łączone przy przekładni, to jest to kosztowna sprawa i zespół takich przewodów wychodzi coś w okolicach 800zł (jeżeli dobrze pamiętam). Jeżeli jest to wersja z 2 oddzielnymi przewodami, to jeden przewodów kosztuje coś koło 280zł ( jeżeli dobrze zapamiętałem) i wtedy warto się pokusić o wymianę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
daras_torun

w ASO zaśpiewali za jeden 401 zł, z tego co się zorientowałem brakuje zamienników, w firmie zajmującej się przewodami ciśnieniowymi powiedzieli że nowy zacisk kosztuje 80 zł netto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hunter206

Witam,

Pozwolę sobie zadać w tym wątku krótkie pytanie. Czy węże wspomagania z Peugeot 206 1.1 benzyna będą pasować do mojego Peugeot 206 1.9D?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta