Jump to content

Samochód rodzinny.. jaki?

Recommended Posts

Witam,

jakiś czas temu powiększyła mi się rodzina o synka :)

niestety w 206 już czasami coś raz trudniej się zmieścić,

szczególnie wózek jest problematyczny ponieważ nie mieści się do bagażnika i trzeba go rozkładać na części pierwsze i umieszczać po kawałku w różnych zakamarkach pyrkota. :)

Pomyślałem że czas na zmiany,

tylko na co zmienić 206?

gdyby nie problem z trafieniem dobrej sztuki to kupiłbym pewnie VelSatis'a 3.5 V6 i w związku z kosmicznymi cenami benzyny, dorzucił instalacje LPG.

wiem że jest brzydki ale ma coś w sobie, nie jest banalny.

Myślałem również o Scenic II, może Zafira? a może coś z Peugota?

wymagania:

- powinien wejść wózek i kilka bagaży ale raczej nie szukam kombi, bardziej Vana

- raczej benzyna + lpg

- raczej do 25tys.

macie jakieś propozycje?

Moi znajomi kupili ostatnio Peugeota 307 kombi. Fajne, przestronne autko, są bardzo zadowoleni. Wózek na pewno zmieścisz bez rozkładania na części pierwsze ;)

P.S. Dlaczego nie kombi? ;)

picture.php?albumid=989&pictureid=5067

Brat kupił ostatnio tę sztukę - gość wystawił ogłoszenie i pomimo, ze brat na drugi dzień kupił to ogłoszenie wisiało tylko dlatego, żeby wysondować zainteresowanie. Bardzo ładny egzemplarz. Skontaktuj się z gościem może jeszcze coś ma takiego... Była też w Cz-wie Alhambra, kolega robił dla komisu - dosłownie 100g lakieru dorabiałem na zaprawkę na zderzaku z tyłu - jak chcesz zapytam o szczegóły.

W tych vanach z tylnych foteli robi się foteliki dla dzieci! I można zapiać z tyłu jeszcze 2 fotele.

---------- Po chwili dodano... ----------

Kurcze, wyciąłem jak robiłem PrtSc nr kontaktowy do tego sprzedającego - ale to z Knurowa było - poszukam namiarów - brat pewnie ma...

picture.php?albumid=989&pictureid=5065

Ten na około lakierowany był...

to jest wpełni rodzinne auto!

rodzice mieli, też TDI tylko lać ON i jezdzić.

tak jak kolega Junk65 napisał, przestrzeń bagażowa jak garaż, możliwośc mocowania 2 dodatkowych foteli + easy flex czyli ten fotelik choć to juz dla starszych dzieciaczków :)

tylko lać ON i jezdzić

Miał tylko jedna usterkę, coś z półośką, ale to podobno taki konstrukcyjny bubel vauweja. Gdzieś tam błoto i wilgoć się dostaje, wieloklin koroduje i dostaje luzów, aż w skrajnym przypadku zrywa ten wieloklin i auto nie jedzie... Wystarczy co rok po zimie przegląd, czyszczenie i napchanie smaru.

Scenic II bądź 307 SW to sa auta które ja mam zamiar zakupić w najbliższym czasie choc może jednak będzie również wogóle nowe auto i tutaj pomysł jest na Dacie Sandero Stepway tylko że to takie ubogie w środku ale z drugiej strony czego oczekiwać od auta za 40tys zl

mateuszmsaker

Ja również polecam 307 SW. Super autko, bardzo funkcjonalne, wygodne i ładne.

Miał tylko jedna usterkę, coś z półośką, ale to podobno taki konstrukcyjny bubel vauweja. Gdzieś tam błoto i wilgoć się dostaje, wieloklin koroduje i dostaje luzów, aż w skrajnym przypadku zrywa ten wieloklin i auto nie jedzie... Wystarczy co rok po zimie przegląd, czyszczenie i napchanie smaru.

wiem że tam często koncówki drązków trzeba robić, bo auto prawie 2t waży :)

dzięki za pomysły,

Alhambra i Sharan to już na konkretną rodzinkę, trochę za duże jak na obecny stan potomstwa.

Autem będę co dziennie jeździł sam do pracy, (jakies 40km) dlatego tak bardzo pasił mi pyrkot, (nie woziłem zbędnego powietrza, no i dynamika była w porządku)

więc może faktycznie za 307SW się rozejrzę.. może z dachem panoramicznym.

nie jest zbyt duży, a jednak sporo większy od 206.

z jakim motorem szukać? (nie chcę pierdzidła dla emerytów, ale żebym też nie wlewał w niego całej pensji)

ktoś jeździł z Was Scenikiem II?

Scenicie jeżdże ja :D co do 307sw to 1.6 hdi miał ojciec i palił 5,5l ON więc spoko a też dojeżdżamy 30km do pracy a w scenicu i silniku 1.9 pali 7l ON i mały nie jest... ja patrząc że też dojeżdżam sam do pracy albo z ojcem to kupię raczej 307sw

hubert323

Co kupić..?! ..Zależy ile masz kasy i czy chcesz zostać przy Peugeocie czy nie. A wtedy bardzo prosto będzie znaleźć jakiś samochód.

żebym też nie wlewał w niego całej pensji

Octavia I - 130KM - 8l/100km

Sharan też tyle wychodzi a ma motor 115KM.

dopiero co kupiłeś s16 a juz myslisz o 307 sw?

Octavia I - 130KM - 8l/100km

chyba przy ciezkiej nodze..

zima?

u mnie w rodzinie jest S.Octavia II 1,9 TDi zwirusowana na 153 kunia.. i pali przy butowaniu 8,3 a normalnie 6,9 - 7-2l

Tak dorzucę od siebie przemyślenie - moim znajomym się urodziło dziecko, zakupili Focusa II kombi - i jak jechali na wakacje z półrocznym maluchem - do tego auta NIC więcej by się nie zmieściło - zawalony cały bagażnik i tylna kanapa => a przecież focus kombi ma spory bagażnik - co mnie trochę przeraziło, że rodzinne auto się zaczyna od klasy D kombi w górę... Oczywiście, ten wielki wózek to tylko przez krótki czas, ale potem się może drugie pojawić małe i co wtedy?

ale potem się może drugie pojawić małe i co wtedy?

Bagażnik dachowy :P

Sam się właśnie za takowym rozglądam bo jednak czasami brakuje mi miejsca, a jednak na odcinki rzędu 1200 km oczekuję wygody zarówno dla siebie jak i dla pasażerów.

uczeszsie

W przypadku sharana, alhambry przygotuj sie na spore i dość częste wydatki związane z zawieszeniem i przeniesieniem napędu (polosie, przeguby, gorne mocowania mcpersonów).

Co nie zmienia faktu, że auto jest fajne i komfortowe.

307 SW z dachem panoramicznym mają również ci moi znajomi. Fajny "gadżet" :)