Skocz do zawartości
ttomeck

206 RC wymiana wydechu - gdzie się podziała moc?

Rekomendowane odpowiedzi

Johny481

ja na dniach wybiore sie moim samochodem na hamownie, bo jestem świeżo po wymianie sprzęgła.

hamowałem go na przypalonym sprzęgle i wyszło 158KM i 180 Nm.

Mam nadzieje, że to było przczyną takiego wyniku.

Napisze, jak wyhamuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Waheto206
ja na dniach wybiore sie moim samochodem na hamownie, bo jestem świeżo po wymianie sprzęgła.

hamowałem go na przypalonym sprzęgle i wyszło 158KM i 180 Nm.

Mam nadzieje, że to było przczyną takiego wyniku.

Napisze, jak wyhamuje :)

Kupiłeś eRCa? Nie chwailiłeś się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Johny481

anoo... tylu ludzi ostatnio go kupilo, wiec stwierdzilem ze nie ma sensu chwalic sie czyms tak pospolitym :)

ale to nie ten temat, nie chce go zasmiecac moim samochodem :)

jutro jade na hamownie, wiec pochwale sie wynikiem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

RC niczym Audi RS :D z tymi brakami mocy ;) tylko że tam ucieka po 50-70KM na porządku dziennym :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ttomeck
Jest mój pomiar. Jak widać, ja również mam prroblem za spadkiem mocy.

pomiara.jpg

---------- Po chwili dodano... ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/254/pomiara.jpg/

Dobrze to, niestety nie wygląda :no.

Modyfikowałeś coś w silniku/osprzęcie/wydechu?

Aż nie chce mi się wierzyć, żeby tyle KM ubyło w następstwie normalnego zużycia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ancymon

aż tyle? 10KM to niedużo... Nawet niewiadomo czy przypadkiem start nie był z takiego pułapu, zarówno EW10J4 jak i EW10J4S (podobno częściej) znane są z tego, że nie trzymają serii...

Oczywiście to nie zmienia faktu, że coś może być nie tak i warto byłoby zbadać sprawę zaginionych koników ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ttomeck
aż tyle? 10KM to niedużo... Nawet niewiadomo czy przypadkiem start nie był z takiego pułapu, zarówno EW10J4 jak i EW10J4S (podobno częściej) znane są z tego, że nie trzymają serii...

Oczywiście to nie zmienia faktu, że coś może być nie tak i warto byłoby zbadać sprawę zaginionych koników ;)

10 KM niedużo? - zależy jak liczyć... U mnie zniknęło 10 KM i wciąż jeszcze nie mogę się doszukać brakujących 5 KM. W moim przekonaniu brak 10, nawet na poziomie 170, to całkiem sporo.

Nie trzymanie serii i strata mocy, to przecież dwie różne rzeczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

Powiem Wam że większe problemy ludzie mają na głowie .. silniki FSI i te sprawy ;)

Ja bym się aż takim spadkiem mocy za bardzo nie przejmował.. Przytoczę ostatnie przypadki z warsztatowego życia wzięte:

Pierwszy pacjent prawie nowe Audi RS4 - miało być 420KM było 330KM :D

Drugi pacjent starsze Audi RS4 w kombi - miało być 400KM było 340KM :)

W jednym przypadku zawiodła nowa technologia bezpośredniego wtrysku FSI :D po paru miesiącach odkłada się nagar w kolektorze ssącym i jego mechanizmach, drugi pacjent diagnozy nie ustalono..

Więc te 5-10KM naprawdę nie jest tragedią .. u mnie w 2.0 HDi brakowało 7KM, choć silnik prezentuje stan idealny :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ancymon

Nie trzymanie serii i strata mocy, to przecież dwie różne rzeczy...

No właśnie, a tu nie wiemy z jakiego pułapu startowaliśmy :) Do tego niewiadomo jak dokładny był pomiar, jakie warunki atmosferyczne etc. etc. Imo 5% to nie jest dużo w takim przypadku. Co innego jak się ma zdrową i pomierzoną serię, a tu nagle ubywa te parę kucy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sparkling Cocktail

Dlatego trzebs kupować auta po 400 km - wtedy może z 280 sie uzbiera :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Johny481

No ja w silniku nic nie robiłem za wyjątkiem sprzęgła. Było 158KM po wymianie jest 168. Nie będę szukał tych 9, zwłaszcza jak z momentu nie spadło wiele (3Nm) Może dysponował takimi osiągami juz po wyjezdzie z salonu? Albo poprzedni właściciel go nie szczędził, co widać po sprzęgle? Nic, tak to zostawie. Ewentualnie na wiosne Supersprint + KN Typhoon + mapa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arturd001

E to ja lepiej swojego nie będę hamował, lepiej nie psuć sobie samopoczucia i zaprzatac sobie głowy detektywistycznymi zagadkami poszukiwania skradzionych bądź uciekających koni :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciexx123

ważne też jest samo paliwo, w którymś tam temacie mówiliście, że nie jest ono ważne i jak 95 tak i 98 to praktycznie to samo, a guzik prawda, oglądałem kiedyś program na Discovery jak hamowali lancera Evo 9, robili 3 pomiary na 95, 98 i wyścigowym paliwie, i uwierzcie, że były duże róznice, ok 20KM na każdym paliwie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
uczeszsie

takie różnice są realne, ale w mocno wysilonyym silniku. U mnie między "normalnym" paliwem, a vpower racingiem było 12 koni różnicy..

Co do strat w RC, to nie chce mi sie jakoś wierzyć, żeby po samym wydechu był tak drastyczny spadek mocy. Szkoda, że seria nie była hamowana przed..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chris_vectra

prawda jest taka ze malo ktore aut trzyma serie>niedawno glosno bylo o civicach Type-r ze zaden w serii nie ma 200KM...wiekszosc ma miedzy 170-180..to jest dopiero roznica. Szkoda ze rcek nie byl na hamowni przed wymiana tlumika bo mogloby sie wtedy okazac ze na seryjnym tlumiku mial jeszcze mniej koni.Mysle ze przed zabraniem sie za modyfikacje zawsze warto miec punkt odniesienia zeby wiedziec czy przybylo czy ubylo.Ja jak chipowalem swoja vectre to zamiast 125km mialem 120 ale za to moment obrotowy 274Nm zamiast 270Nm tak wiec mysle ze wyniki w RC-ku powyzej 170 koni nalezy uznac za poprawne. Jedynie VW TDI maja zawsze bonus mocy i momentu w stosunku do danych producenta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arturd001

Panowie czytajcie cały temat jak do niego wchodzicie, kolega który wymieniał wydech napisał że hamował auto ze starym i nowym wydechem i ma rożnicę, a drugi kolega hamował przed wymianą sprzegła i po wymianie sprzęgła. Także mają obaj punkty odniesienia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ttomeck
No ja w silniku nic nie robiłem za wyjątkiem sprzęgła. Było 158KM po wymianie jest 168. Nie będę szukał tych 9, zwłaszcza jak z momentu nie spadło wiele (3Nm) Może dysponował takimi osiągami juz po wyjezdzie z salonu? Albo poprzedni właściciel go nie szczędził, co widać po sprzęgle? Nic, tak to zostawie. Ewentualnie na wiosne Supersprint + KN Typhoon + mapa.

Ciekawy jestem czy zmiana dolotu spowoduje zauważalną różnicę w przebiegu mocy i momentu.

Napisałeś, że rozważasz też zrobienie nowej mapy. Masz już na myśli konkretne miejsce, tj. warsztat/osobę, która ma doświadczenie w tej kwestii z RC?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
slater11
Napisałeś, że rozważasz też zrobienie nowej mapy. Masz już na myśli konkretne miejsce, tj. warsztat/osobę, która ma doświadczenie w tej kwestii z RC?

Unitronic robil duzo 206 gti zadzwon zapytaj o RC http://www.unitronic.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Johny481

mysle ze sam dolot nic nie da ale w polaczeniu z wydechem i mapa... a bardzo zalezy mi na tym specyficznym dzwieku stozka.. miodzio.

u nas w opolu jest 44tuning.pl z opinii to wlasnie w mapach sie specjalizuja.

ale tak jak mowie, po zimie ;)

wiadomo ze takie rozwiazanie nie da duzo na osiagach ale jest szansa ze uzyskam moc seryjna a autko stanie sie bardziej agresywne. wczesniej mialem 1.6 16v i sam dolot. efekt dzwiekowy byl powalajacy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebomaster

44tuning to radziłbym sobie darować .. raczej wgrywają gotowce.. dźwięk stożka lipa moim zdaniem.. auto buczy a nie jedzie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ancymon

jw w pełnym zakresie tj. zarówno jeśli chodzi o 44tuning jak i stożek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Janusz1973

Czytam ten temat i zaraz będe miał strzał z tłumika.Piszecie Panowie na początku tego tematu o efekcie falowym-wiem o co chodzi ale to jest bardzo ważne tylko dla silników dwusuwowych.W czterosuwach o takim czymś nie słyszłem.Nawet niech wydech powoduje ten efekt falowy to,to i tak nic nie da bo czas otwarcia i zamknięcia zaworów jest ściśle uzależniony od obrotów silnika.Ja ten temat porównuje do tego jak tatko i synek naprawiali motocykl.Synek odkręcił tłumik,zrobił runde motocyklem i ojciec go pyta-jak synek lepiej?Tato,tato lepiej,motocykl lepiej idzie.Ale to tylko synkowi sie wydawało,efekt pracy silnika bez tłumika powodował w jego psychice złudne wrażenie,że motocykl jest dynamiczniejszy.Znam gościa co ma hamownie i on wie,że takim "tuningowcom" trzeba "iść na ręke".Tak samo działać jak ten motocykl bez tłumika działał na psychike synka.Lepiej-jasne,że lepiej!:)))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
uczeszsie

nie mam pojęcia co ten post wnosi do tematu !?

---------- Po chwili dodano... ----------

i daj znać co to za hamownia :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ttomeck
Unitronic robil duzo 206 gti zadzwon zapytaj o RC http://www.unitronic.pl/

Dzieki za rade. Postaram odezwac sie do nich.

mysle ze sam dolot nic nie da ale w polaczeniu z wydechem i mapa... a bardzo zalezy mi na tym specyficznym dzwieku stozka.. miodzio.

u nas w opolu jest 44tuning.pl z opinii to wlasnie w mapach sie specjalizuja.

ale tak jak mowie, po zimie ;)

wiadomo ze takie rozwiazanie nie da duzo na osiagach ale jest szansa ze uzyskam moc seryjna a autko stanie sie bardziej agresywne. wczesniej mialem 1.6 16v i sam dolot. efekt dzwiekowy byl powalajacy :D

Mi mniej zalezy na efekcie stozka, a bardziej na efektywnosci rozwiazania. Czytalem na naszym forum opinie, ze akurat w RC lepiej od stozka spisuje sie wkladka filtra o mniejszych oporach (np. K&N), wiec w moim przypadku szybciej zainteresuje sie takim rozwiazaniem.

Zgadzam sie z Toba, ze najlepsze rozwiazanie, to dopracowac mapy dopiero po modyfikacjach wydechu i dolotu (jesli fabryczny dolot da sie w ogole poprawic). Trzymam kciuki, zeby na wiosne przybylo w naszych RC choc troche koni :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta