Jump to content
ttomeck

206 RC wymiana wydechu - gdzie się podziała moc?

Recommended Posts

ancymon

tzn. dobrze zrobiony dolot będzie lepszy od zmiany samej wkładki, ale dobrze zrobić dolot w S16/RC jest bardzo ciężko ze względu na rozmieszczenie elementów w komorze silnika... Albo dostaje gorące powietrze, przez co traci osiągi, albo jest zalewany wodą itp.

Co do skuteczności samej wkładki - to tylko powtarzane przez forumowiczów (W tym przeze mnie) subiektywne odczucia. Nikt jeszcze nie hamował po zmianie filtra, więc równie dobrze to może być placebo... Na pewno nie pogarsza osiągów, a w dłuższej perspektywie bardziej się opłaca nawet :)

sebomaster

Więcej daje ta wkładka niż dolot zimnego powietrza .. nie jest to reguła ale .. życie tak mnie przeświadcza w tym przekonaniu ;)

arturd001

na mój nie chłopski rozum sama wkładka nie może za dużo dać, może zmienić ciut charakterystykę silnika bo łatwiej przez nią przechodzi powietrze niż przez papierowy filtr,

i co więcej? Może najlepiej to wogóle wyjąc wkładkę wtedy to da najwięcej powietrze będzie hulać że aż miło, tylko co z zanieczyszczeniami ale co tam moc to przyrosnie pewnie z 10%. A poważnie w RC poprawić dolot to według mnie cięzka sprawa bo nad tym który jest to pracowali specjalisci w UK znajacy się na rzeczy z tego co mi wiadomo :). Choć technika od tamtej pory poszła do przodu więc na pewno mozna ich poprawić ale musi to też być specjalista z wysokiej półki :)

ancymon
Więcej daje ta wkładka niż dolot zimnego powietrza .. nie jest to reguła ale .. życie tak mnie przeświadcza w tym przekonaniu ;)

nie przesadzaj ;) gdyby tka było, to by się wszędzie te wkładki robiło zamiast stożków, gąbek itp. ;) Dobry dolot to taki, który zapewni więcej zimnego i suchego powietrza.

Cin

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w 206 jest takie jakie zastosował Peugeot Sport w 206 RCC, czyli stożek w obudowie termicznej z doprowadzeniem zimnego powietrza z miejsca na prawe przeciwmgielne.

ttomeck
... Może najlepiej to wogóle wyjąc wkładkę wtedy to da najwięcej powietrze będzie hulać że aż miło, tylko co z zanieczyszczeniami ale co tam moc to przyrosnie pewnie z 10%....

Zrobiłem podobny test podczas jednego z pomiarów.

Odłączyłem kolanko, to pomiędzy filtrem a kolektorem, od strony filtra i skierowałem je do góry, żeby nie zasysać gorącego powietrza bezpośrednio znad silnika. Oprócz braku oporu filtra w dolocie skróciła się też drastycznie jego długość.

Efekt był zgodny z oczekiwaniami. Przebieg momentu i mocy pogorszył się dla niskich i średnich (więc najczęściej używanych obrotow) i nieznacznie poprawił dla bardzo wysokich, tj. powyżej 6000 obr/min. Przybyło maksymalnie niecałe 2% (coś około 3KM)...

arturd001

O proszę o to jest konkert:hurra, Ja miałe kiedyś w innym aucie wkład filtra K&N i subiektywnie auto lepiej zachowywało sie własnie na wysokich obrotach, a sposób jazdy znacząco nie wpływał na zużycie paliwa, tzn. jakbym nie jeździł spalanie było takie same- zaznaczam że był to CC sporting więc mały silnik :)

All In

ale to też stożek :]

profi zrobiony, ale włóż wkładke za 200 zł i też będzie :ok

Wuziu

Kolego ttomeck i jak udało Ci sie wkoncu rozwiazac problem ?

ttomeck
Kolego ttomeck i jak udało Ci sie wkoncu rozwiazac problem ?

Problemu brakujących koni nie udało się rozwiązać w sensie takim, że brakująca moc nie powróciła. :(

W ramach badań nad problemem odwiedziłem firmę Unitronic. Pan Poniedziałek zbadał auto wzdłuż i wszerz. Werdykt jest taki, że to niestety wydech zepsuł osiągi. Inna średnica rury oraz zmienione pojemności tłumików spowodowały, że układ wydechowy nie pracuje tak, jak oczekuje silnik - po prostu nie pasuje do charakterystyki motoru. Strojenie silnika niewiele w tym wypadku pomoże.

Jedyne co można zrobić, żeby konie wróciły, to zmienić układ wydechowy. Na takie rozwiązanie ja się nie piszę, gdyż nie widzę sensu w wydawaniu sporych $$$, żeby odzyskać pojedyncze KM.

Podsumowując: fabryczny układ wydechowy w 206 RC to bardzo starannie zaprojektowany kawałek metalu i majstrowanie przy nim wymaga naprawdę specjalistycznej wiedzy!

Jeśli więc Wasze RC domaga się nowego wydechu, a układ fabryczny jest poza zasięgiem lub zależy Wam na podniesieniu mocy, to nie powierzajcie swojego Lwa fachowcom bez odpowiedniego doświadczenia. :stop

Wuziu

przynajmniej znamy przyczyne :( wiemy co zawiniło ale chyba jakos znacznie nie odczuwasz tego ubytku? czy jest w jakims stopniu zuwazalne? No i tak zapytam o jakich cenach mówimy jesli chodzi o cały wydech w ASO ile to kosztuje

mim
jesli chodzi o cały wydech w ASO ile to kosztuje

Nie chcesz wiedzieć ;)

Ale zaraz sprawdzę ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

Tłumik środkowy: 1281 zł (brutto)

Tłumik końcowy: 2477 zł (brutto)

:)

hadeu
Nie chcesz wiedzieć ;)

Ale zaraz sprawdzę ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

Tłumik środkowy: 1281 zł (brutto)

Tłumik końcowy: 2477 zł (brutto)

:)

Między innymi dlatego nie kupię RC

Brzuch

W formie takiej ciekawostki . Za kolektor Supersprinta do s16 śpiewają 3300 brutto minus 10% rabatu.

tfelek

Po pierwsze błąd był że kolega ttomeck nie pojechał najpierw na hamownie a potem wydech robił.. wiec nie wiadomo czy silnik trzyma serie , w większości francuskich autach ta moc jest niższa niż fabryka.. kwestia jeszcze hamowni które czasem albo zaniżają wyniki albo go zawyżają.. ale to oddzielna rozmowa..

Wuziu

Czytaj uwaznie cały temat... juz ktos kolejny raz pisze to samo... oczywiscie ze był przed wymiana i po wymianie

a co do wydechu kosmos xD o w morde ja liczyłem ze 2500 :D a tu 3600 plus pewnie robota:P no troszku lipa samochod wart 18 koła a wydech kosztuje prawie 4 :D a gdzie reszta.. :D

ttomeck
przynajmniej znamy przyczyne :( wiemy co zawiniło ale chyba jakos znacznie nie odczuwasz tego ubytku? czy jest w jakims stopniu zuwazalne? No i tak zapytam o jakich cenach mówimy jesli chodzi o cały wydech w ASO ile to kosztuje

Ubytek mocy odczuwam bardziej moralnie, w codziennym użytkowaniu ciężko wyczuć tak małą różnicę. Chodzi jednak o zasady - z nowym wydechem miało być lepiej... ;)

mim
a co do wydechu kosmos xD o w morde ja liczyłem ze 2500 a tu 3600 plus pewnie robota no troszku lipa samochod wart 18 koła a wydech kosztuje prawie 4

W ramach ciekawostki - całe poszycie fotela przedniego (nie, nie cały fotel - bez stelaża) do RC kosztuje... ok. 8000zł :! :jezor

Mam nadzieję, że to tylko teoria, a w praktyce te ceny nie były by takie wielkie (chociaż kto wie skoro dywaniki kosztują 1200zł) :D

Karoseria kompletna nowa kosztuje 7400 zł (brutto), a to tylko fotel...

Bebel

Sorki że odswieze temat, ale czy po zmianie stroiłeś go na nowym wydechu?  Jestem właśnie na etapie zmiany wydechu i dolotu, dlatego pytam 

Wisan13

Dorzuce od siebie coś To samo wydech wymieniony lecz zrobił to porzedni właściciel. Podobny spadek mocy. Nie pamiętam ale gdzieś przeczytałem, że RC nie lubią ingerencji w układ wydechowy a jeśli już to tylko w górą półkę jak POWERSPRINT. 

26233762_1631881273546739_5152293166303792981_o.jpg

Edited by Wisan13