Jump to content
btrl87

jakie cb miasto70%/trasa 30%

Recommended Posts

btrl87

Witam,

sporo jeżdżę po mieście, praktycznie w 70-80% poszukuje sprzętu który za rozsądne pieniądze sprawdziłby się w mieście i na trasie. Zależy mi na małej antenie, na ile to ma sens oczywiście. Ciągły kompromis ;) takie życie :P

Co do samego radia najlepiej jakby było proste w obsłudze i małe bo jak sami wiecie miejsca w naszych kociakach nie ma za wiele ;)

Pewnie jak ze wszystkim tak i CB mają swoje modele które są chodliwe na "rynku wtórnym" i też jakbyście mogli mi cos polecić żeby mi pod blokiem nie zakosili ;/ bo nie ukrywam tego się boje.

Z góry pozdrawiam i wielekie dzięki za pomoc :)

piter13

Wejdz sobie na ta strone i wszystkiego sie dowiesz http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?&&&CODE=00

Tu kazdy bedzie swojego wychwalał,a tak w nawiasie podjedz do sklepu poogladaj sprawdz i ktory pasuje to sobie kup,jest teraz duzy wybor i w nowych w sklepach i uzywanych na aukcjach internetowych.A co do antenki to moim zdaniem minimu 1m,Sirio,lub WILSON

Junk65

Ja mam Lemm Tiger 27

01-99-006.jpg

Mało znane ale od czasu jak zmieniłem antenkę na Sirio ML145 jest OK.

Wczesniej z anteną Hustler IC 100 nie było mnie słychac dwie przecznice dalej - dobrze zainwestować w antenę.

Kupowałem i radio i antenę :

http://www.sinad.pl/web1/sc.php?s=produkt&pr=tm99&idpr=01-99-006

---------- Po chwili dodano... ----------

kazdy bedzie swojego wychwalał

Alana Midlanda 101 nie polecam, a miałem...

alan101.jpg

24299000_1.jpg

A antenę Hustlera zmieniłem bo przez 4m kabla antenowego woda sie do auta sączyła...

http://www.206club.net/forumdisplay.php?f=81

Poczytaj też tu.

peugeot 206 2,0 S16

Ja mam tego midlanda i antenka tez midland.Male radyjko a naprawde jestem zadowolony i w miescie i na trasie

http://www.thunderpole.co.uk/midland_42_plus.htm

Mozna uzywac jako stacjonarnegi i jest przejcie do samochodu

Pedro

Ja używam zestawu Midland 1001Z + antenka Hustler IC100 i nie mam z nią żadnych problemów. Idealna do takich zastosowań jak twoje (moje zresztą są podobne). Antenka ze swoją długością 103 cm ma wystarczający zasięg i jednocześnie nie przeszkadza na podziemnych parkingach itp.

Radyjko też dość dobre, przede wszystkim małe, posiada wszystkie potrzebne funkcje, ergonomia bez zarzutu, można z łatwością obsługiwać podczas jazdy.

jozekrj

tez mogę polecić M42 fajne malutkie radyjko

choć sam używam Alana 100+ z antena SIRIO T3-27 helikalna i naprawdę daje rade

Dambala

ja używam nisko budżetowego sprzętu tj. alan 109 i lem 72 i powiem tak za tą kasę jest wersal. Kolega w ciężarówce firmowej ma Walkera z lem 72 i powiem tak spora różnica PLN a efekty hmmm do przemyślenia

piter13

Przede wszystkim napisz jaka kwote chcesz przeznaczyc na zestaw

gondi88

midland alan 109 i antena hustler ib 100. no i oczywiscie trzeba to porzadnie zestroic!!! mam taki zestaw i jestem mega zadowolony.calosc wyniosla mnie o ile dobrze pamietam 215 zl z wysylka.

ptasznikos

Uniden 520 xl + sirio as100 / ml145. Myślę, że idealny stosunek cena/jakość i będziesz zadowolony. Ewentualnie yosan 110 (z as100 bardzo fajny tworzy zestaw). Mogłaby też być 120, ponieważ ma rf-gain, ale potrójny potencjometr jakoś mnie nie przekonuje, a sam rg-gain w yosanach też działa specyficznie. Chyba, że jakaś używka to jak się trafi herbert 2 to będzie bardzo dobrze. Do samochodu jest to chyba najlepsze radio, a na pewno jedno z lepszych.

Jeśli chciałbyś zamontować antenę na stałe (np zamiast radiowej jeśli masz z tyłu) to pomyśl też nad president indianą. Bardzo fajna i niedroga antena.

jozekrj T3-27 to też całkiem niezła antena. Bdb w odbiorze, jednak nadawczo troszkę jej brakuje. I do tego dość gruba :)

btrl87

pochodziłem, poczytałem i chyba wybrałem ;)

lafayette atena i sirio super carbonium. Zestawik za ok 400zł plus montaż i strojenie.

Co sadzicie?

PS

i dzięki za propozycje :)

ptasznikos

Jest to takie samo radio co yosan 120. Antena będzie ok.