Jump to content
  • Similar Content

• bogda1257
      By bogda1257
      Witam,
      Jestem posiadaczem 206 gti od ponad pół roku i jak to z czasem, zaczyna powoli brakować mocy. Chce włożyć do silnika kompresor celuje w jakiś od Mercedesa 2.0.
      Wraz z postępem w planowaniu nasuwa się coraz więcej pytań z którymi sam sobie nie poradzę. Wiem, że jest to nieopłacalne, że się nie da itp., przerabiałem to i wiem że na pewno włoże kompresor do silnika, prawdopodobnie w miejscu kompresora od klimatyzacji.
      1.Czy w przypadku kompresora z Mercedesa CLK W208 potrzebny jest jakiś zawór sterujący ciśnieniem?
      2.Z jaką maksymalną mocą poradzą sobie orginalne wtryski od s16, skrzynia, sprzęgło (pomijamy kwestie trakcji).
      3.Co z przepustnicą, trzeba wymieniać na bardziej wydajną ?
      4. Jak wyregulować takie cacko, nie chodzi mi o komputer, tylko jak dobrać odpowiednie przekładnie.
    • vjkedzi
      By vjkedzi
      Mam lampy takie jak poniżej.W każdym ringu znajdują się cztery żarówki.
      wiadomo że z czasem one się wypalają.Mam pytanie czy nie wiecie jakie się
      tam znajdują i jakie są ich odpowiedniki w diodach.

• Prezes18
      By Prezes18
      Witam!
      Potrzebuję pilnie książki serwisowej do Peugeot 206 1.4 HDI :206 najlepiej w języku polskim (może być też angielski i niemiecki) do skserowania !!!PILNE!!!
      Kupiłem niedawno 206 i właściciel nie posiadał KS Więc mam wielką prośbę aby ktoś pożyczył KS do skserowania
      Piszcie na moje GG albo E-Mail z góry dziękuje, Pozdro :fala
    • lukasz_freak
      By lukasz_freak
      Szukałem już po tematach, ale nie znalazłem niczego aktualnego...otóż poszukuję srebrnych wykończeń do 206. Chodzi mi o wewnętrzne klamki, nawiewy powietrza,nie wiem jak to sie nazywa ale na desce jest tez wyświetlacz w to obudowany i radio i pokrętła od nawiewu...same pokrętła też bym wymienił...Nie wiecie może gdzie bym mógł znaleźć to wszystko...i może jeszcze coś więcej?? Proszę o pomoc:)
    • zebek911
      By zebek911
      Witam mam takie pytanie co sie bedzie dzialo jak pozbede sie katalizatora w 206cc 2.0 16v 137km bo chce se zrobic caly wydech z nierdzewki od kolektora do koncowego. a mam 2 czujniki przed i za katalizatorem.
      dzieki i pozdrawiam =]
Sign in to follow this  
jasko1504761818

kolektor ssący 206 s16

Recommended Posts

jasko1504761818

Cześć czy da mi coś zamontowanie kolektora dolotowego od 306 s16 lub xsary VTS ? np takiego http://allegro.pl/kolektor-ssacy-peugeot-306-2-0-i1604266896.html

dodam że w moim pugu prócz seryjnej jednostki napędowej mam filtr stożkowy i wydech Supersprint a :P .

Może wiecie co można przełożyć z kompatybilnych francuzów wpływające troszkę na poprawę osiągów p.s ( zdaję sobie sprawę że dużo nie zyskam bez zamontowania turbo :)

PawelOknw

Zrób pierwsze w PL 206 3.0 V6 i po problemie .

jasko1504761818

no hahaha chyba jak sobie silnik zamontuje zamiast kanapy i bagaznika ;d

slater11

jasko, sam kolektor ssacy nie da nic albo prawie nic :)

Może wiecie co można przełożyć z kompatybilnych francuzów wpływające troszkę na poprawę osiągów

-kolektor wydechowy z Rc

-kolektor ssacy alu rc + np. Przepustnica z 406 3.0

Jesli chcesz zauwazyc jaka kolwiek roznice zmien koletor wydechowy bo w orginale sa smieszne kolektory kladzione.pozdr

All In

w razie czego mam na zbyciu ssący z RC :]

ancymon

gdyby nie ilosc przerobek potrzebnych do zalozenia tego z RC, to juz bym dawno wzial ;)

All In

gdyby nie ilosc przerobek potrzebnych do zalozenia tego z RC, to juz bym dawno wzial

przpustnice trzeba tylko od 3,0 V6 wstawic :P

kbarann

ancymon, ja myslę że jakby nie było tyle przeróbek to kolega All In, mialby go dawno w aucie

Cwikol
przpustnice trzeba tylko od 3,0 V6 wstawic

No a problem ze zmianą biegów przy tym kolektorze? Podobno coś tam wtedy nie pasuje w S16/GTI.

All In

ancymon, ja myslę że jakby nie było tyle przeróbek to kolega All In, mialby go dawno w aucie

poprostu gra nie warta świeczki przy takich modach, chyba ze bym robił projekt al'a uczeszsie

No a problem ze zmianą biegów przy tym kolektorze? Podobno coś tam wtedy nie pasuje w S16/G

nie mam pojęcia, kolektor kupiłem od klubowicza papuc2004 i nic o tym nie wspominał :P

Cwikol

Myślałem o zrobieniu zmian w moim GTI, ale po rozmowie z Uszatym odpuściłem. Między innymi problemami, wspominał właśnie o zmianie biegów. Coś tam nie pasuje dokładnie i są problemy.

kbarann

trzeba by to było zobaczyć, wszystko się da zrobić, kwestia chęci osoby która będzie to robić

All In

jak ssący od RC to i wałki customowe :]

jak ktoś chce to oddam ssący zobaczy czy pasi i się dogadamy :]

ancymon

ja już się naczytałem o tych zmianach na angielskich forach... I jest zbyt dużo zachodu, bo sam chciałem brać kolektor od All-In'a ;)

Jak ktoś koniecznie chce, to mogę poszukać linków co i jak trzeba zrobić...

Rafał75

ja bym chętnie zobaczył co i jak;)

bo skoro udało mi się włozyć kolektor wydechowy z RC to może czas na ssący?:lol

All In
bo skoro udało mi się włozyć kolektor wydechowy z RC

i jak wrażenia..?!

Cwikol

Słuchajcie. Niema co gdybać, szukać daleko. Wystarczy skontaktować się z Uszatym, który to przerabiał i zaraz wytłumaczy Wam w czym problem i co trzeba dłubać i jakie są szanse powodzenia. No i najważniejsze, jak ma się wkład pracy i przeróbek do efektów.

Rafał75
i jak wrażenia..?!

wrażenia......?

kosmosu nie ma , ale lepiej chyba jest:) (zwłaszcza w dolnym zakresie)