Jump to content
Pedro

Jak usunąć klej z szyby?

Recommended Posts

Pedro

Witajcie! Dzisiaj zrywałem z jednej szyby ciemną folię i zostało mi pełno kleju na szybie. Jak to usunąć? Próbowałem już denaturatu, rozpuszczalnika, podgrzewania szyby i preparatu do czyszczenia szyb i ni cholery nie schodzi. Poradźcie mi coś PROSZĘ...

tkonop
Witajcie! Dzisiaj zrywałem z jednej szyby ciemną folię i zostało mi pełno kleju na szybie. Jak to usunąć? Próbowałem już denaturatu, rozpuszczalnika, podgrzewania szyby i preparatu do czyszczenia szyb i ni cholery nie schodzi. Poradźcie mi coś PROSZĘ...

Klej po naklejce z nr rej usuwałem acetonem. Szło szybko, ale trzeba uważać z tapicerką.

Pedro
Klej po naklejce z nr rej usuwałem acetonem. Szło szybko, ale trzeba uważać z tapicerką.

Ja mam tą szybkę w domu więc ten problem odpada.

Znalazłem w garażu jeszcze jeden środek do szyb, nazywa się W5 window cleaner, do kupienia tylko w LIDLu. Przy pryskaniu się pieni i po zostawieniu go na trochę na szybie i ścieraniu potem zaczyna schodzić.

ProfessionalC360

NItrem mozesz to zmyc bez problemu, ino pozniej przemyc szybe płynem do szyb. Ino uważac nie pochlapac se tapicery. Nitro jak najbardziej ok

Bunny07

Również polecam Nitro :)

Phantom

Terpentyna balsamiczna,

benzyna ekstrakcyjna,

nitro w ostateczności :)

oFi

polecam zmywacz do paznokci - dobrze działa

Slawo

ja myłem tez wszystkim na początku i w ostatecznosci okazało się, że aceton pomógł

Misiek89

Ja wczoraj zrywałem i miałem to samo :/ Najlepiej podgrzać ten klej suszarką albo opalarką i ścierać zwykłą gąbką kuchenną z ciepłą wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń, kawałek po kawałku. Trochę z tym roboty jest, ale w ten sposób poszło najlepiej :)

jozekrj

aceton :ok

ZonX

Label remover :) ładnie rozpuszcza klej nie szkodząc tworzywom sztucznym.

opis

Piotrek92

Orange Solvent fajnie usuwa klej z naklejek :) Używałem go też do ściągania znaczków z tylnej klapy.

A naklejkę z numerami rejestracyjnymi da się bez problemu odkleić przy pomocy skalpela tak że nie zostawi kleju na szybie i można ją jeszcze raz przykleić ;)

Pedro

To akurat nie był klej po naklejce rejestracyjnej tylko po folii przyciemniającej, ale już sobie poradziłem.

n_neon

nitro da rade, ale widzialem jak pewien koles w zaklazie gdzie zakladaja folie, zdzieral ja nozykiem, samym ostrzem od tapeciaka, ale to chyba trzeba umiec :)

kbarann

w każdym zakładzie gdzie kleją robią to wodą....

1. Lejesz wodą parę razy żeby klej który jest wodnym się rozpuścił (pozostawiasz to na 20minut)

2. Gąbeczka do zmywania garnków i jedziesz i schodzi bez problemów

można tez nitro ale po co się truć wdychając świństwo

m-55

Płyn do szyb + nożyk do tapet, sam wkład.

jedrek8709

Na początek NITRO (nie ma bata musi zejść) a później żeby się smrodu pozbyć 5 min wietrzenia i przemycie szybu jakimś płynem do szyb :) i po kłopocie :)

Phantom

Przeczytał któryś post #13:?

kbarann

dlatego ja napisałem swoją odpowiedź jak to się robi post #15

Pedro
Przeczytał któryś post #13:?

Będzie dla potomnych kilka wskazówek ;)

Phantom

Owszem, gdyby to były jakieś inne wskazówki od tych wspomnianych str. wcześniej :)

Ale produkt zwany NITRO był wielokrotnie wcześniej wspominany :)

Markus85

w sobote zabieram się za ściągnięcie z tylnych szyb czarnej foli, zobaczymy jak mi pójdzie, ale do ściągnięcia kleju użyję na pewno płynu do szyb oraz stalki, zawsze tak robiłem i to jest moim zdaniem najlepszy sposób. Boję się tylko tylnej szyby żeby podgrzewania nie zniszczyć :/ w sobote pokarze efekt ;)

kbarann

panowie woda i tylko woda i schodzi... klej któy jest na foli jest wodny i ładnie schodzi ale każdy ma swoje zdanie

Damian90
w sobote zabieram się za ściągnięcie z tylnych szyb czarnej foli, zobaczymy jak mi pójdzie, ale do ściągnięcia kleju użyję na pewno płynu do szyb oraz stalk

I jak poszło? Z tym podgrzewaniem trzeba uważać, bo łatwo je zniszczyć, czy to rozpuszczalnikiem, czy drapiąc czymś szybę...

bazant84

Miałem ten sam problem ale na forum poradzono mi użycie zmywacza do paznokci i pomogło:)