Jump to content
Sign in to follow this  
Wuziu

RC vs Leon 1.8t

Recommended Posts

Wuziu

Witam interesuja mnie peugot 206 RC i seat leon 1.8T

O RC duzo tu sie dowiedziałem a jak na jego tle wypada leon?

Ceny mniej wiecej sa na podobnym poziomie silniczki tez oba po 180KM

z tego co orientuje sie to ktos z forumowiczow jest w posiadaniu leona.

prosił bym o jakies wiadomosci :)

ancymon

Przecież to kompletnie inne samochody (klasa, osiągi etc.) :)

Pytanie jeszcze, o które 1.8T chodzi, bo jest i zwykłe i różne Cupry ;)

Generalnie ja bym tych dwóch samochodów nie porównywał. Leon to ciężki i wygodny samochód, a 206 to mały popindalak ;)

Thomas

Leon wiekszy, bardziej komfortowy, bardziej rozwojowy etc ;)

Wuziu

Myle sie albo o czesci do leona troche łatwiej ? mam na mysli 1.8 180 konna

PiterOKL

leon, ma suszarke wiec mozna modzić :D

ancymon

zależy do czego ten samochód ma być ;) Jak do normalnego bujania się po ulicach, to raczej Leon, ale jak chcesz czasem na tor wyskoczyć, to 206.

papuc_2004

Po pierwsze wolno ssąc jednostka i doładowana dwie różne bajki... Dwa segmenty auta... jeśli masz ochotę modzić autko bierz leona bez dwóch zdań jeśli chcesz mieć jak to wspomniał ancymon małego popindalake który jest mały szybki i zwariowany bierz puga...

rabus

Leon napewno mniej awaryjny, większa dostępność części (1.8T=vw,audi,seat,skoda)

Tak jak już koledzy wspomnieli, nie ta klasa auta. Auto cięższe od RC więc osiągi będą gorsze.

Łatwiej coś pogrzebać w 1.8T i taniej niż przy RC..

No i łatwiej kupić zadbany 1.8T niż RC w rozsądnej ceni ;)

sebomaster

1.8T o niebo lepsze ..i przetarte szlaki na wylot

ancymon
1.8T o niebo lepsze ..i przetarte szlaki na wylot

zależy do czego ;) na tor/pojeżdżawki to się taki Leon nie nadaje, a eRCekiem można pośmigać jako-tako ;) a nawet nieźle jak na klasę IV najczęściej (czyli do 2000cm3 N/A)

jozekrj

jak Leon jest bez awaryjny to 206 się sama naprawia:)))

Leon ma tylko jena przewagę- napęd syncro

bo modyfikacje 1.8t 180 lub 225 wcale tanie nie są a znów z 150 zrobi się tanim kosztem 180 potem już trzeba mieć mały worek PLN

maciexx123

nie wiem jak leon pod względem zawieszenia itd. ale silnik 1.8T jest praktycznie bez obsługowy, mam go w octavii, tylko że teoretycznie 150KM, czy była chipowana tego nie wie nikt :) w silniku zmieniane tylko oleje, filtry i to by było na tyle, od 4 lat nie mieliśmy z nią żadnego problemu, a auto ma ponad 250k km i nadal rośnie

uczeszsie
jak Leon jest bez awaryjny to 206 się sama naprawia:)))

Leon ma tylko jena przewagę- napęd syncro

bo modyfikacje 1.8t 180 lub 225 wcale tanie nie są a znów z 150 zrobi się tanim kosztem 180 potem już trzeba mieć mały worek PLN

1.8T jest jednym z najlepszych silników jaki kiedykolwiek powstał.

O jakim napędzie syncro mówisz ?? w grupie vw jest to po prostu haldex..

Przewaga leona nad peugeotem jest ogromna, a porównanie tego typu jest chyba zupełnie bez sensu. Odpowiednikiem 206RC w grupie vw jest chyba ?polo GTI? . Wyciśnięcie z leona (180 km) 200stu koni, to jest wydatek rzędu 1200 zł. Leon jest autem, w którym cztery osoby przemieszczaja się komfortowo, w RC tył jest raczej przestrzenią bagażową.

Dla mnie takie porównanie jest zupełnie bez sensu.

Dwa zupełnie inne światy. Z punktu widzenia osoby, która ma mieć tylko jedno auto.. daily driver i od czasu do czasu wścieczka, to taki leon wypada 500x lepiej niż RC.

masło maślane :D

Leon ma tylko jedną wadę.. jest bardzo popularny wśrod złodziei !!

PiterOKL

hehe 2 tyg temu zwineli mojemu koledze leona we wrocku :P

All In

i jak decyzja zapadła?

ancymon
1.8T jest jednym z najlepszych silników jaki kiedykolwiek powstał.

O jakim napędzie syncro mówisz ?? w grupie vw jest to po prostu haldex..

Przewaga leona nad peugeotem jest ogromna, a porównanie tego typu jest chyba zupełnie bez sensu. Odpowiednikiem 206RC w grupie vw jest chyba ?polo GTI? . Wyciśnięcie z leona (180 km) 200stu koni, to jest wydatek rzędu 1200 zł. Leon jest autem, w którym cztery osoby przemieszczaja się komfortowo, w RC tył jest raczej przestrzenią bagażową.

Dla mnie takie porównanie jest zupełnie bez sensu.

Dwa zupełnie inne światy. Z punktu widzenia osoby, która ma mieć tylko jedno auto.. daily driver i od czasu do czasu wścieczka, to taki leon wypada 500x lepiej niż RC.

masło maślane :D

Hmm ale zwykłe 1.8T ma napęd tylko FWD, pomijam już to że ten haldex to druga wada tego samochodu (awaryjny, znam dwóch właścicieli starej Cupry, jeden w dieselu, drugi w benzynie i obydwaj jeżdżą z napędem tylko na przód, bo tył trzeba było odłączyć - coś się psuło i naprawa kosmicznie droga była). Nadaję się tylko na drogi, na ciasnych zakrętach nie poszalejesz ;)

Przyjeżdża taki Leon 1.8T 20V 4 na Rally Służewiec i widać, że mu ten napęd bardziej przeszkadza niż pomaga - na śniegu może i fajnie, ale na asfalt to tylko stały albo torsen w VW ;)

Chyba, że tylko do jeżdżenia na codzień - to wtedy taki haldex fajny, póki się nie popsuje ;)

Generalnie - tak jak napisałem w pierwszy poście i potem wszyscy powtarzali ( ;) ) - to zupełnie inne samochody i nie ma co ich porównywać. W większości zastosowań Leon>206

Wuziu

No ja jestem sam nie mam rodziny wiec mam gdzies czy z tyłu jest miejsce czy nie :P wiadomo musi byc auto minimum 4os. Oba mi sie podobaja sa ładne cena mniej wiecej podobna jest tylko nie chce sie wkopac w samochod do ktorego bedzie duzy problem dostac czesci czy cos. Na pewno bym nie grzebał nic przy mocy jakos nie mam przekonania to wolał bym kupic seryjne mocniejsze autko np poczekac jeszcze troche i kupic cupre r około 5 6 tysiecy roznicy jak narazie mysle jaki wariant wybrac wole poczytac Wasze opinie jakos pewniej sie czuje :) w seacie z tego co słyszałem przy spokojnej jezdzie mozna nawet całkiem nie duze spalanie miec co jest plusem nie mowie oczywiscie o jakiejs oszczednosci bo takich aut nie kupuje sie zeby wolno jezdzic i oszczednie ale jak mozna miec mocna bryke ktora nie zawsze musi zjesc 16L to fajna zrecz

ancymon

1.8T może palić mało jeśli będziesz chciał, mniej niż ten z 206 RC... Co do Cupry R - jeśli nie zamierzasz jeździć po torze i podnosić mocy, to sugeruję raczej zwykłe 1.8T, Cupra R jest sporo twardsza i przez to mniej komfortowa, a na polskie drogi - wcale nie lepiej prowadząca się... Tzn. twarde i sztywne zawieszenie wymaga ciągłej uwagi i koncentracji na nawierzchni, bo łatwo jest wyskoczyć na dziurze/nierówności/koleinie jak to zrobił Zientarski i jak to robią setki "tuningowanych" (czyli gleba+poszerzenie+utwardzenie) bemwe, Calibr etc.

Generalnie do twoich potrzeb stawiałbym raczej na Leona niż 206.

rabus

1.8T wcale mało nie pali. żaden vagowy benzyniak mało nie pali.

1.8T spokojnie po mieście (bardzo emerycko, uj nie jazda można powiedzieć) to ponad 10L.

Jeżeli pojeździsz normalnie to 13L nie twoje..

A jak ci się głupawka włączy to nawet 18L spalisz..

Ale średnio licz na 13L przy takiej normalno/dynamicznej jeździe a spalanie 7-8L możesz włożyć między bajki (po mieście) bo w trasie jadąc 70km/h zejdziesz do 7-8. Ale nie po to kupuje się 1.8T żeby zamulać bo równie dobrze można kupić 1.6 i jeździć normalnie ale chyba nie na tym rzecz polega.

A do tego co powiedziałem że PB VAG mało nie pali:

Wujek miał polo variant 1.6 75ps (III 6n) i w mieście 12L to była norma.

mama ma 1.4 i 9L PB to była norma (teraz 10-10.5L LPG) a większość się robi drogami pozamiejskimi.. 12L lpg też z niej nie raz wycisnąłem a jechać to ona nie chce (przyjemnie ciągnie od dołu, niczym diesel od 1700 obr do 4000).

Na forum Vagów większość powie że benzyny są trwałe ale paliwożerne, coś za coś.

Wuziu
Co do Cupry R - jeśli nie zamierzasz jeździć po torze i podnosić mocy, to sugeruję raczej zwykłe 1.8T, Cupra R jest sporo twardsza i przez to mniej komfortowa, a na polskie drogi - wcale nie lepiej prowadząca się... Tzn. twarde i sztywne zawieszenie wymaga ciągłej uwagi i koncentracji na nawierzchni, bo łatwo jest wyskoczyć na dziurze/nierówności/koleinie jak to zrobił Zientarski i jak to robią setki "tuningowanych" (czyli gleba+poszerzenie+utwardzenie) bemwe, Calibr etc.

Wiem jak sie jezdzi na sztywnym zawieszeniu i nie zaleznie jakie by to zawieszenie było to przy takiej mocy zawsze musisz byc ciagle skoncentrowany bo nie ma doskonałych kierowcow i zadne systemy jakie by to nie były nie sa w stanie zastapic kierowcy jedyne co moga ułatwic. Na rajdach nie raz widziałem jak na głupim prostym nawrcie dacha zapinali Cliówkami i to zawodowcy.

A moze troszke zle nazwałem temat Bo chodzi mi głownie o doradzenie co wybrac Leona czy RC i na takiej zasadzie porownoje te samochody plusy i minusy wychwytuje przepraszam jesli zamieszałem

ancymon

A do tego co powiedziałem że PB VAG mało nie pali:

Wujek miał polo variant 1.6 75ps (III 6n) i w mieście 12L to była norma.

mama ma 1.4 i 9L PB to była norma (teraz 10-10.5L LPG) a większość się robi drogami pozamiejskimi.. 12L lpg też z niej nie raz wycisnąłem a jechać to ona nie chce (przyjemnie ciągnie od dołu, niczym diesel od 1700 obr do 4000).

Na forum Vagów większość powie że benzyny są trwałe ale paliwożerne, coś za coś.

Każdy silnik to inna bajka... 1.8T nie pali dużo jak na swoją moc. Mam kilku znajomych z tym silnikiem pod maską (S3, A4, Golf IV) i jakoś nie narzekają na spalanie, a często jest mniejsze niż u mnie w S16.

To samo mówią raporty na autocentrum etc. które są w miarę wiarygodne (na pewno w odniesieniu, do kilku samochodów, które dobrze znam).

Porównywanie ich do starych konstrukcji pokroju 1.6 75KM czy 1.4 to jakaś pomyłka.

papuc_2004

Hmmm passat 1,8t 150 konikow trasa/miasto/gory Warszawa-Montenegro-Warszawa zrobione 4000kilometrow jazda ostra srednie spalanie wyszlo nam na poziomie 10 litrow wiec jest ekonomiczny... ale nie w tym sek bo i 1,6 moze spalic 15 wiec wszystko zależy od nogi...

Wuziu

a co myslicie o astrze II bertone ? znalazłem sporo jest tego i cena mniejsza od leona wszystkie sa ponizej 20k i moc tez spora ok 200KM ktos moze cos powiedziec na temat tego samochodu? Warty zainteresowania? Ceny jak na takie auto naprawde wydaja mi sie niskie gdzies musi byc haczyk

rabus
a co myslicie o astrze II bertone ? znalazłem sporo jest tego i cena mniejsza od leona wszystkie sa ponizej 20k i moc tez spora ok 200KM ktos moze cos powiedziec na temat tego samochodu? Warty zainteresowania? Ceny jak na takie auto naprawde wydaja mi sie niskie gdzies musi byc haczyk

Jak chcesz naprawdę dowiedzieć się na temat tego samochodu to skieruj się na forum takowego auta..

google - > astra coupe -> 1 link.

Tam są wszystkie wady i zalety.

ja natomiast chciałbym dodać od siebie że auto łatwe do modów (2.0T) a przy czym mało pali. Nie jest jakoś awaryjne, i jest dosyć ich na rynku wtórnym...

Tyle że nie każdemu (np mi nie) podoba się stylistyka... Według mnie to na opel na siłę chciał zrobić coupe.. Wg mnie 50/50 mu to wyszło

Guest taki1gość

Astry lubią się z rudą :D