Jump to content

RC vs Leon 1.8t

Recommended Posts

Astry lubią się z rudą :D

Tak jak Mercedes to szczyt niezawodności - czyli stereotypy.

Astry I jak najbardziej lubiły się z rudą

Mietki W123 były bezawaryjne.

Astry II mają jedno z najlepszych zabezpieczeń antykorozyjnych na rynku. Jeżeli jest bezwypadkowa to nie rdzewieje (nawet od środka).

Mercedes W210 - awaryjny na potęgę..

No ale stereotyp pozostaje :)

Guest taki1gość

I tu mógł bym się kłócić bo na codzień mam styczność z salonową astrą II, którą jeździ od nowości jeden właściciel i jakby nie patrzeć auto zadbane ale już trochę nadgryzione przez ząb czasu ;) Ale nie o tym tu mowa, więc się wstrzymam od dalszych komentarzy :)

EOT

Ok opisaliście jakie spalanie mają 1,8T a jakie spalanie waszym zdaniem RC?

Ja jeżdżę RC i przy spokojnej jeździe (nie w trasie) osiągam 9,3, a przy ostrzejszej nie przekroczył mi 11 ale zaznaczam nie na torze i jeźdżąc szybko ale inni na mnie nie trabią i nie zjeżdżaja do rowów czy na chodniki jak jadę :).

---------- Po chwili dodano... ----------

A co do nie zawodności to odkąd ja jeżdżę RC to miałem też tylko eksplaatacyjne wymiany i żadnej niespodziewanej awarii. Także jak ktoś wie jak się obchodzić z autem to każdym można pojeździć :)

• 9 months later...

Witam ponownie chiał bym odswierzyc troche temat. Mam do wydania 20 tysiecy i 2 warianty do wyboru:

rc i astra II turbo

mam straszny dylemat :P nie wiem na jakie auto sie skusic oba mi sie podobaja z danych katakogowych przyspieszenie prawie bez róznicy tylko nie mam sie kogo poradzic :D Licze na Was :) kolega odsyłał własnie do forum astry troche poczytałem o tym silniku no niby wszystko fajnie ale tez nie tak dokonca kolorowo silniki turbo czasem sporo kłopotów przysparzaja . Nie zniecheca mnie problem ze na polskim rynku mało dobrych rc bo jak ktos bardzo chce to znajdzie tak wiec licze na wasze porady mam miesiac na podjecie decyzji;)

zawsze auto z turbo jest łatwiej modzić,ale astra nie fajnie wygląda:),pomyśl też nad audi a3 1.8t czy tam 2.0t,powiem ci że różnica w jeździe jest duża,RC jest niezbyt wygodny,nie wiem jak wygląda z przyśpieszeniem

wygoda heh:D nie zalezy mi na komforcie w sumie najpierw jezdziłem seicentem ze sztywnym zawieszeniem ( jak na sankach...) potem przez krotki okres kumpla clio sportem co tez nie jest wygodne a zaraziło mnie osiagami tylko ten wygląd paskudny :D a co do a trojki to odpada nie podoba mi sie to auto jak dla mnie wyglada staro , nieswieżo :P ale to moje zdanie :P mocno zastanawiałem sie nad Hyundaiem coupe 2 dla mnie czarny jest boski ale dyskfalifikuja go silniki najmocniejszy 2,7 167 koni jakas żenada... nie wiem jak mozna tak duzy silnik robic przy tak małes mocy ale koniec OT. jak narazie skłaniam sie ku wyzej wymienionym propozycjom

Astry bym nie brał bo szwagier miał 1.8 16V i tak się cholernie psuł że szok, samego kompa wymieniał 3 razy + co chwile coś innego wychodziło:/ co do silnika 1.8T kolega miał w ibize cupra, ale spalanie jak sam gadał było bardzo duże i sprzedał go bo przy bucie a taki preferował styl jazdy było niszczące go jak na taka moc, a koleś się trochę zna bo jeździ w MP driftu.. co do RC miałem okazję raz tylko przejechać się i to jak się okazało potem znalazłem to auto na forum, ono było z Lanckorony na takich grafitowych felgach i jakiś klubowicz go kupił :) jadąc nim odrazu miałem banana na gębie, zawias idealnie pracuje może jest i twardy ale ja własnie wtedy czuję auto, przyśpieszenie, fotele, wygląd moim zdaniem niszczy konkurencję ;) choć podobno clio sport jest szybsze ale dużo brzydsze:P

... podobno clio sport jest szybsze ale dużo brzydsze:P

No jest i brzydsze i szybsze - wyniki z rajdów tego dowodzą (szybkości - nie urody :P).

No jest i brzydsze i szybsze - wyniki z rajdów tego dowodzą (szybkości - nie urody :P).

Wolał bym mieć ładniejsze i troszkę wolniejsze :P bo dla mnie RC i tak ładnie zapier... :)

Dla mnie ideałem jest Clio Sport 3 PH1 - niestety poza zasięgiem $$. I widzę, że kolegi Wuziu też :(

Tak se piszę i piszę, a gola przegapiłem :(

Dla mnie ideałem jest Clio Sport 3 PH1 - niestety poza zasięgiem $$

Dla mnie zawsze ideałem było clio, ale starsze budy mi się nie podobały, a clio sport 3 jest dla mnie tak samo ideałem które musze kiedyś dorwać, tylko niestety brak $$ :?

Oj tak Clio 3 jest sliczna :D ale nie mam 40 koła:P Kolega Brzuch napisał alfa GT ....:) jestem fanem tej marki :D rodzicow namowiłem na 147 a GT to moje małe marzenie ale musiał bym na tak miec 30 koła wiec odpada jak narazie alfe planuje pózniej. Jak dla mnie alfy maja idealne wnetrza na mysli mam około 2005 roczniki sa śliczne. RC tez mi sie podoba jest takie przytulne , Bertonka za to ma paskudne. To jedyna rzecz jaka mnie odpycha od tego samochodu jakiesz kwadratowe szpetne plastiki i kierownica jak z jakiegos przedpotopowego łupa :P zero klasy :P pewnie jak juz bym ja kupił to bym z insygni próbował wsadzic.

dla tego też uważam że te auta są obleśne:)

W PL jeste wiecej BMW z serii M niż Bmw kiedykolwiek wyprodukowalo...

A to jasmo jest z leonami... wiecej cupr-a niż seat wyprodukowal...

a rc nie podrabiaja:)

Ale osobiscie zdradze marke i doradze Seat Leon:)

A chciał bym wiedziec jak jezdzi sie benzyniakiem z TURBO prosze opisac odczucia:P bo nie miałem okazji własnie nigdy. Jest to podobnie jak Diesel z turbina? Bo strasznie podoba mi sie jazda dieslami w takim nieduzym samochodzie 150koni naprawde według mnie daje fajne wrazenia z jazdy. Miałem okazje jezdzic A4 w kombi 2.0 150 koni ale wogole nie czułem frajdy z jazdy dopiero przy wysokich obrotach zaczynało cos sie dziac a nie było to porywajace a i spalanie szokowało:P do porownania jak jezdze rodzicow 147 to ile bym nie butował to to auto nie spali wiecej niz 8 litrow ale tu 1.9 jtd i wrazenie przyjemne czuc ze autko przyspiesza ładnie. Tylko ten klekot dyskfalifikuje jak dla mnie te auta:P jestem młody lubie jak auto mruczy :D a nie klekota na wolnych jak ducao:P albo traktor:P i ciekawi mnie własnie czy benzyniaki doładowane daja podobne wrazenia z jazdy?

wyczaj w swoim aucie jakąś turbo-benzyne i podjedz obejrzec niby z zamiarem kupna :D to sie przejedziesz :D

maciexx123

ja mam Octavię I właśnie z tym 1.8T 150KM muszę Ci powiedzieć, że dla mnie doładowana benzyna lepiej jedzie jak doładowany diesel :) ale może to dlatego, że nie lubie diesli hmm

i ogólnie jadę sobie na 5 90km/h wciskam pedał w podłogę i nagle mam 160 :) także jedzie fajnie, a spalanie silnika ok 10l mojemu tacie wychodzi jak jedzie ze średnią prędkością 150-170km/h do zachodnich sąsiadów

tyle, ze diesel duzo nizej sie zbiera, benzyna wyzej wiec czesto trzeba zredukowac

uczeszsie

1.8T 180 koni, po sofcie 200 koni i to w gazie znajomy kupił w zeszłym roku w budzie leona za 22 tys. Nic sie z tym autem nie dzieje, tylko cewki wymieniamy, ale tego jest pod dostatkiem :)

Ogólnie, 1.8T bije te wszystkie silniki pod względem osiągów, możliwości dalszego rozwoju i bezawaryjności, a w jakiej budzie ? ..ma zapie..ć, nie wyglądać :)

W passacie B5 z przyrostem mocy 100% silnik radził sobie doskonale przez wiele tysięcy kilometrów. (100 tys ?? ).

takie me zdanie :D

Wszystko tylko nie diesel. Życie jest zbyt krótkie żeby kręcić do 5 tyś.

A jak mi to tatuś powtarzał :)

10078.jpeg

no co racja to racja dieslem sie nie pokreci wysoko... tak przegladam neta szukajac czegos o tym 1.8T i rzuciło mi sie w oczy... Audi tt... ceny nie sa kosmiczne w zasadzie od 22 juz cos mozna wyciagnac 220 KM powinno juz dawac niezle z takim mydełkiem:P tylko to juz chyba klasa samochodow wyzej

moim skromnym zdaniem beznadziejnie się prowadzi, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.