Skocz do zawartości
Tasaczek

[guide] usuwanie zarysowań na lakierze

Rekomendowane odpowiedzi

Tasaczek

Tak jak pisałem w poście na poprzedniej stronie wjechała we mnie mama i mi całkiem mocno przerysowała bok :(

Po umyciu wyglądało to tak:

cqs1313702540g.jpg rgh1313702540f.jpg cqs1313702540w.jpg klz1313702540d.jpg

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i w okolicznym sklepie nabyłem:

Papier wodny 2500:

http://www.pasja.koszalin.pl/index.php?products=product&prod_id=1928

Papier wodny 3000:

http://www.pasja.koszalin.pl/index.php?products=product&prod_id=1930

arx1313702802y.jpg

Pastę polerską Urban Shine:

http://www.pielegnowacauto.pl/materialy-polerskie/pasty-polerskie/pasta-polerska-urban-shine-250ml.html

opt1313702918j.jpg

Aplikator:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=350&osCsid=77065802fad3eecb70ecbadc18246ec8

Ściereczka/ręcznik z mikrofibry:

http://www.kdc.pl/sciereczki-z-mikrofibry_p10784866.html

Teraz przejdźmy do samego zabiegu likwidacji rys.

Na początku myjemy miejsce, które będziemy polerować. Najpierw spłukujemy wodą

jdv1313703161b.jpg

następnie myjemy gąbeczką

klz1313703161h.jpg

jak już mamy przygotowaną powierzchnie to zaczynamy działać.

Urywamy mały kawałek papieru, najpierw będziemy używać 2500

cqs1313703262z.jpg

lecz nim zaczniemy nim szorować po lakierze wsadźmy go na chwilę do wody. Niestety nie zrobiłem zdjęcia szorowania w trakcie polewania, ale zabrakło mi już rąk, a nogą nie potrafię obsługiwać aparatu (jeszcze) ;)

W trakcie polerowania obficie polewajmy wodą nasz papier i lakier. Najpierw używałem do tego zbiorniczka z biedronki, ale w połowie pracy on eksplodował wzbijając się 2m nad ziemię :D a później wlałem wody do pojemnika po quick detailerze i nim psikałem na miejsce, które poleruje :)

Należy pamiętać, by papierem poruszać prostopadle do naszych zadrapań na lakierze.

Miejsce po papiero szorowaniu będzie wyglądało tak:

viu1313703693b.jpg viu1313703693g.jpg arx1313703693v.jpg viu1313703693h.jpg opt1313703693h.jpg

Następnie przechodzimy do kolejnego etapu, a mianowicie do akcji wkracza papier 3000

bfi1313706163c.jpg

(aczkolwiek nie jest on niezbędny, 2500 w sumie też wystarczy, ale od przybytku głowa nie boli ;) ) Po tym zabiegu (zasady takie same jak w przypadku papieru 2500 czy prostopadle do rys i obficie polewamy wodą) powierzchnia prezentuje się następująco:

viu1313703868t.jpg cqs1313703868g.jpg bwy1313703868h.jpg

W trakcie zabawy papierem co jakiś czas zamaczajmy go w wodzie, w której wcześniej go moczyliśmy!!

Jak szorujemy lakier papierem to możemy co jakiś czas robić sobie przerwę i przemywać powierzchnię by zobaczyć czy rysy znikły, a jeżeli nie to w którym miejscu musimy jeszcze trochę poszorować :)

Teraz odkładamy papier i do ręki bierzemy aplikator, na który nakładamy niewielką ilość naszej pasty polerskiej. Pastę rozprowadzamy po powierzchni kolistymi ruchami

początkowo przyciskając ją mocno do powierzchni lakieru, a następnie delikatniej.

bwy1313704022v.jpg viu1313704105z.jpg viu1313704105f.jpg klz1313704105p.jpg

Jak już trochę się namachamy to możemy przetrzeć polerowaną powierzchnię ściereczką z mikrofibry by zobaczyć czy efekt nas zadowala:

cqs1313704320y.jpg

W moim przypadku efekt finalny prezentuje się następująco:

opt1313704657z.jpg viu1313704657a.jpg viu1313704657y.jpg rgh1313704657u.jpg opt1313704657d.jpg

rgh1313705132i.jpg opt1313705133t.jpg arx1313705133b.jpg jdv1313705133f.jpg bfi1313705133e.jpg viu1313705264m.jpg jdv1313705264t.jpg jdv1313705264e.jpg rgh1313705265q.jpg bwy1313705265g.jpg jdv1313705388f.jpg bfi1313705388v.jpg cqs1313705388e.jpg

Na koniec w celu zabezpieczenia/utrwalenia efektu możemy nałożyć wosk:

viu1313705611t.jpg jdv1313705611z.jpg klz1313705612f.jpg jdv1313705612o.jpg klz1313705612g.jpg

Na koniec powiem, że początkowo przerażała mnie wizja szorowania papierem wodnym po lakierze, efekt w trakcie szorowania (ten mat) też nie napajał mnie optymizmem. A efekt końcowy przerósł moje najśmielsze oczekiwania :D zostały może 3-4 niewielkie rysy i niestety dwa delikatne wgniecenia, ale może za jakiś czas zbiorę się i zrobię powtórkę by usunąć ryski całkiem :) osobiście uważam, że jak na pierwszy raz i ręczną polerkę efekt jest na prawdę bombowy :brawo:brawa:hurra:kciuki:cieszesie:))

Ps. Zdjęcia nie były retuszowane, obrabiane, poprawiane, nie do końca są ostre ale ręce trochę mnie bolały od robotki, a telefon jednak lepiej nadaje się do dzwonienia niż focenia :P;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość ARTURINHO

fajny GUIDE nie wiem czemu nie był komentowany :) ?

niech się może jakiś spec wypowie bo ja mam też jakieś niewielkie ryski to bym sobie takim sposobem zrobił również...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tasaczek
fajny GUIDE nie wiem czemu nie był komentowany

Dzięki :) guide był długo w temacie o moim autku, dopiero po jakimś czasie został wydzielony do oddzielnego tematu :)

niech się może jakiś spec wypowie bo ja mam też jakieś niewielkie ryski to bym sobie takim sposobem zrobił również...

Mi tą metodę po obejrzeniu zarysowań polecił Pan z tej firmy: http://jak.pielegnowacauto.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tfelek
Dzięki :) guide był długo w temacie o moim autku, dopiero po jakimś czasie został wydzielony do oddzielnego tematu :)

Mi tą metodę po obejrzeniu zarysowań polecił Pan z tej firmy: http://jak.pielegnowacauto.pl/

Tosiaczek firma Mx nowicki polecam serdecznie , Bardzo miła obsługa i fachowość .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P_iter

Listwę boczną także polerowałeś? Wygląda jak nowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zbyniu

jak bys przeczytal co napisal to bys wiedzial...

tasaczek fajna fryzura:) boj sie bo sie na ciebie nagrzalem buhaha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P_iter
jak bys przeczytal co napisal to bys wiedzial...

Przyjacielu drogi, wybacz mi starcowi, że ślepy i w dodatku czytać nie umie, ale jakbyś tak w swojej łaskawości wskazał w którym miejscu jest coś napisane o listwach. Bo ja zakładką "Poradnik" w temat wszedłem a on może tu okrojony jakiś...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zbyniu

jest wklejone dokladnie 7 zdjec z porysowna listwa,wiec nawet nie czytajac mozna wydedukowac ze jak zrobil zdjecie przed z porysowana listwa,a zdjecia po z listwa nie porsowana listwa to raczej byla ona tez zrobiona,czyz nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tasaczek
Listwę boczną także polerowałeś? Wygląda jak nowa.

Tak listwa boczna też była polerowana. Ta sama metoda co podczas polerki drzwi. Na listwie została jedna delikatna ryska, która jest widoczna z bardzo bliska i przy dokładnym przyjrzeniu. Wydaje mi się że gdybym jeszcze jeden raz delikatnie spolerował papierem 3000 została by ona usunięta, niestety czas mnie już gonił i musiałem zwijać zabawki :)

tasaczek fajna fryzura boj sie bo sie na ciebie nagrzalem buhaha

:love takich komplementów to mi nawet moja kobieta nie mówi :D :xlol:))

P_iter widzę, że jesteś z Warszawy, jak się poprawi pogoda to zapraszam i możemy coś w tym kierunku podziałać by pousuwać u Ciebie zarysowania. Papieru zostało mi jeszcze dużo, pasty Urban Shine tak samo, także będzie można jeszcze kilka zdjęć porobić jak u Ciebie by to wyszło :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P_iter
wiec nawet nie czytajac mozna wydedukowac ze jak zrobil zdjecie przed z porysowana listwa,a zdjecia po z listwa nie porsowana listwa to raczej byla ona tez zrobiona,czyz nie?

No nie. Równie dobrze można wydedukować, że była wymieniona. No ale chyba się zgodzisz, że jednak nie było na ten temat nic napisane i czytać umiem? To super. Nie muszę zmieniać leków...

jak się poprawi pogoda to zapraszam i możemy coś w tym kierunku podziałać by pousuwać u Ciebie zarysowania. Papieru zostało mi jeszcze dużo, pasty Urban Shine tak samo, także będzie można jeszcze kilka zdjęć porobić jak u Ciebie by to wyszło

Wdzięczny jestem za ofertę. Zapewne chętnie popatrzę na pracę doświadczonego kolegi. :)

Tylko swoje autko kupiłem wczoraj i jeszcze nawet nie wiem czy Twój zapas papieru i pasty wystarczy. Ale jestem dobrej myśli.:))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tasaczek
Tylko swoje autko kupiłem wczoraj i jeszcze nawet nie wiem czy Twój zapas papieru i pasty wystarczy. Ale jestem dobrej myśli.

Pasty na pewno wystarczy a papier jest tak tani, że jak coś to się do kupi :P

Całe autko jakbyś chciał robić to by trzeba było poczekać, aż kupię polerkę mechaniczną, bo ręką to czuję że by trzeba było pielęgniarkę wynająć co by mnie co 3 godziny reanimowała :P a i najpierw musiał bym się trochę w tej kwestii podszkolić ale jak masz parkingowe przycierki itp to nie ma najmniejszego problemu i w godzinkę powinniśmy je wszystkie pousuwać. Ja na wiosnę na moim mam jeszcze 3 rysy do usunięcia, także czy przy jednym autku czy przy dwóch się człowiek pobawi to już nie ma różnicy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P_iter

Możesz brać pielęgniarkę. Nic się nie bój. Trzecia godzina gratis:siostra

Niech się cieplej zrobi, to się jakoś spikniemy. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fafik69

o dzięki. Bardzo mi się przyda. Na wiosne trzeba się pobawić :) mam nawet taki sam kolor :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość mecenas

Tasaczek, kupuj polerke... na twoim zielonym przy dobrym detalingu lakier bedzie igla :D polecam polecam polecam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ProfessionalC360
Tasaczek, kupuj polerke... na twoim zielonym przy dobrym detalingu lakier bedzie igla :D polecam polecam polecam

Dokładnie mecenas masz racje, po polerce tego koloru byłby naprawde rażąco po oczach ! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zbyniu

tasaczek to juz auto na wystawe robi:) teraz czai sie na felgi z porsche:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiterOKL

ja do rysek uzywam SwirlX by Meguiar`s

zreszta wszystkie moje kosmetyki do auta są tej firmy

dziekuje dobranoc :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość mecenas

nie zaslaby jak na lakiery pezotowskie??

ja zaczalem od uc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krysbi90

no pięknie... wszystko dokładnie opisane aż miło się czyta:)) ,pogratulować odwagi (ja jakoś nie mogłem się zabrać za swojego Leosia ale po twoim poradniku czuję,że jednak dam sobie radę) pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zbyniu

ja kiedys polerowalem kolezance cienkiego bo byl matowy juz:),to z papierem w reku spedzilem prawie 2 dni,chcialem zrobic napad na bank bo nie mialem juz lini papilarnych hehe

,Tasaczek jak bedziesz kupowal polerke to kup takie urzadzonko co wyglada jak duzy bosch z 6 biegami i na gabke,te smieszne plastikowe polereczka na ktore zaklada sie szmatke okragla to badziewia nic nie warte

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P_iter

Dobra, mechaniczna polerka powinna osiągać 2000 obrotów. Wtedy to jest robota, tylko trzeba uważać żeby do białej kości nie spolerować. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zbyniu

moja stara nie pamietam co to bylo miala 4 biegi i najmniej 1200 obrotow to zawsze tak na 2 biegu jechalem,ale nie wiem ile to obrotow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ProfessionalC360
Dobra, mechaniczna polerka powinna osiągać 2000 obrotów. Wtedy to jest robota, tylko trzeba uważać żeby do białej kości nie spolerować. :)

To zalezy jaką pastą robisz, dla systemu np. past 3M 2000 to istny max.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P_iter

ProfessionalC360, sądząc po logo, polerowanie, to dla Ciebie nie nowina. Może wypowiedz się na temat, jakie polerki dostępne n.p. na Allegro można kupić i jakie pasty stosować a czego unikać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ProfessionalC360

W najbliższym czasie zrobię artykuł nt. polerowania maszynowego z obszernym i dokładnym opisem wszystkich czynności, ze zdjeciami i filmami, jakich materiałów uzywać, jaki sprzęt, jak to robić i czego nie robic itp itd jednym słowem wszystko wszystko. Nie chciałbym Tasaczkowi wpierniczać sie w jego temat z moimi teoriami...

A jak juz za duzo tu od siebie napisalem to sory Tasaczku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta