Jump to content

Co ostatnio kupiłem/zrobiłem dla swoich czterech kółek

Recommended Posts

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• mim

54

• Kamil 206sw

54

• buziaczek1431

52

• Pedro

49

Top Posters In This Topic

Posted Images

chudy64

Przewietrzył kuce, dał im po oddychać świeżym powietrzem :)

Wczoraj przyszedł mi olej silnikowy Total quartz 9000 5w40 jutro jadę do a.t.u po filtr i oddaje auto na wymianę oleju i odrazu zbieżność bo mi kierownica odbija w prawo

Daniello0503

Wymiana kasety zamka od strony kierowcy.

Gdyby kiedyś ktoś chciał kupić od 307 kasetę to niestety nie pasuje do 206. Mianowicie jest inne cięgno do klamki zewnętrznej co jeszcze da sie podmienić, ale już nie da sie nic zrobić z bębenkiem zamka. Ponieważ w naszych lwach bębenek jest mocowany prosto do ucha kasetki, a w 307 bębenek i kasetkę łączy cięgno.

W moim przypadku mi to nie przeszkadzało bo bębenek i tak mam rozwalony więc mogłem pominąć jego podpięcie pod kasetę.

Kupiłem PP2000, skasowałem błąd "błąd składu mieszanki paliwowej" odłączyłem gaz i na samej benzynie działa jak powinno. Pali zimny czy ciepły.

Kupiony nowy halogen, bo sarna mi nóżka na autostradzie rozwaliła :)

Przyszedł mi filtr i teraz nie wiem czy kompletny jest tylko jakas gumka i taki żółty walec jakby papierowa harmonika myślałam że to będzie w jakimś pojemniku z gwintem :\ jak to wygląda musze coś dokupić czy tylko ta harmonijka jest wymienna?

wrobeleczek
Przyszedł mi filtr i teraz nie wiem czy kompletny jest tylko jakas gumka i taki żółty walec jakby papierowa harmonika myślałam że to będzie w jakimś pojemniku z gwintem :\ jak to wygląda musze coś dokupić czy tylko ta harmonijka jest wymienna?

Zakupiłaś wkład filtra oleju. Tak ma być. Jest wkład+gumka.

Inne modele silników mogą mieć filtr w obudowie metalowej (z gwintem).

Umyłem go na myjni bezdotykowej :)

Chociaż i tak po 2 dniach już jest cały brudny.

rafal2252

kupiłem nową antenę i radyjko w końcu gra jak należy :)):hurra

NiebieskiPug

W kwietniu-maju:

- Wymiana przednich sprężyn i łożysk amorów.

- Wleciały w końcu letnie felgi Tornade 14" z kompletem oponek letnich Dunlop SP Sport Bluresponse.

- Wymiana końcówki drążka kierowniczego.

- Od spodu 206'ki ładnie zakonserwowane ale po wjechaniu na kanał zauważyłem że w jednym miejscu ,,guma/konserwacja" jest zdarta i widać ocynk - użyłem preparatu do konserwacji karoserii i nałożyłem na to ,,gumę w płynie" Wurth. Przezorny zawsze ubezpieczony. ;)

- Naprawa rozrusznika (nie zawsze łapał).

Na dniach chcę oczyścić bębny tylne i pomalować je na czarno.

Wymiana :

- tarcze hamulcowe + klocki (TRW)

- regulacja zaworów

- 2x Wahacz (TRW - 350zł sztuka O.o)

- płyn hamulcowy - był wyciek :(

Auto cichsze na małych nierównościach i dziurach, wcześniej to od razu coś telepało klupało stukało itd. itp. Przygotowuję auto do wyjazdu za granice :) Mam nadzieję że mnie nie zawiedzie :]

Wymiana kierownicy na skórzaną i dospawanie ozdobnej końcówki wydechu + przy okazji wymiana tłumika środkowego.

Byłem w sobotę na myjce ręcznej. Wypucowałem go tak, że można się golić w jego odbiciu :)

206GT/WRC

Zamiana klimatyzacji manualnej na climatronic-a :) Podziękowania dla kolegi wrobeleczek za pomoc (telefon line) przy aktywacji :good

dafota.2.u6k1439020302e.jpg.smCAM02959.jpg&th=1563 dafota.2.zdg1439104954j.JPG.sm20150807_182756 climatronic.JPG&th=2383

aktywacja świateł skandynawskich ;)

i znalezienie przecieku do wnętrza od strony kierowcy:P

DarQs_2005

Wymiana sprzęgła, docisku oraz łożyska ;) kosztowne : ]

Guest Wiolka

Witam,

po małej kolizji, gdzie koleś wjechał mi w prawy bok postanowiłam odświeżyć lakier całego auta :) Wygląda pięknie, do tego obszycie kierownicy na nowo skórą. :cieszesie

charlieland

lakier, szyby, wycieraczki, klocki, zawias przód, oleje, filtry etc. itp.