Jump to content
  • Similar Content

• piowil3
      By piowil3
      Siema,
      Z uwagi na to iż wielu użytkowników prosiło o rozkodowanie VIN, ja sam z resztą też, zdobyłem wiedzę i pozwoliłem sobie zrobić mini poradnik, tak by każdy mógł i miał do tej stronki dostęp. Mam nadzieję, że pomogłem
      link: https://www.youtube.com/watch?v=qM7VVZ_CFpQ&t=328s

• beazee
      By beazee
      Czym różnią się przełaczniki zespolone? (Pug 206, 2002)

Przegladam aukcje i najczesciej sprzedawcy (nowych) prosza o numer VIN by potwierdzic zdatnosc...
      Skad te roznice? Co za róznice?
      206/307/406 maja to samo, tak?

Komu moge podać swoejgo VINa?

Dzięki, pozdrawiam.
    • biszkopt
      By biszkopt
      Niedawno dowiedziałem się, że usuwanie FAP-a, który sprawia tak wiele problemów jest już realne,dlatego postanowiłem podzielić się tą wiedzą. Patent na to ma Polska firma. Koszt takiej usługi to ok. 1500-do 1700 zł w zależności jaki model auta.
      Oto namiary na firmę, która to opatentowała http://emulatory.com.pl

Tutaj szerszy opis:

http://emulatory.com.pl/upLoad/Emulatory%20FAP-DPF.pdf

Może komuś się przyda ta informacja.
    • Susek
      By Susek
      Witam ponownie klubową brać

Moja 206 nie miała fabrycznych świateł w przednim zderzaku i zastanawiam się ile kosztowałaby taka przeróbka i czy w ogóle jest warta uwagi.

Jaki jest koszt takiego zderzaka? Ile kosztowałyby lampy, kable, jakiś włącznik?

Moja 206 jest z grudnia 2004, więc dodatkowo dochodzi zabawa ze skomplikowaną instalacją elektryczną nie mylę się?
    • obionek
      By obionek
      Witam,

Chciałbym polecić wszystkim wyznającym zasadę "piłeś - nie jedź" wirtualny alkomat, który chociaż trochę uświadomi nam, że nie wystarczy poczekać do rana.

Oczywiście nie zastąpi on porządnego alkomatu elektronicznego ale tak samo nie zastąpią go tanie odpowiedniki z allegro. Niestety jeśli chcemy mieć 100% pewności musimy przebadać krew, ale jeśli ktoś chce się tylko upewnić czy po 1 piwie i 6 godzinach przerwy może wsiadać za kierownice to alkomat online będzie idealnym rozwiązaniem.

Wystarczy podać kilka danych wejściowych:
      - wzrost / waga
      - ilość wypitego alkoholu i czas picia

a program przeliczy te dane i wyświetli wynik:

Pod tym linkiem można bezpośrednio przeprowadzić pomiar alkomatem dostępnym na stronie. Oczywiście wszystko za darmo i bez konieczności rejestracji. Jeśli ktoś chce używać alkomatu częściej to warto utworzyć konto, będzie można zapisać swoje dane (waga/wzrost) oraz zapisywać pomiary żeby później sprawdzić jak dużo pieniędzy przepiliśmy ;-)

http://alkomatonline.pl
Sign in to follow this  
foee89

Program komputera bez FAP

Recommended Posts

foee89

Witam,

czy ktoś byłby na tyle dobry, aby mógłby przesłać mi modyfikacje / program silnika bez FAP? Chodzi mi tutaj o silnik 1,6 HDI 110 KM ale bez FAP.

Początek VINu jest taki:

VF32H9HYA.......... bez FAP

VF32H9HZA.......... z FAP

Chciałbym wgrać taki program i zobaczyć jak silnik będzie się zachowywać.

W internecie znalazłem tylko program do Peugeota 307 ;)

Ps. Tutaj jest taki samochodzik bez FAPa:

http://otomoto.pl/peugeot-206-06-1-6-hdi-110km-esp-alu16-C17638802.html

Pozdrawiam,

foee89.

mateuszmsaker

przecież 110 koni nie było bez FAPa :| bez fapa były 109 konne wydawane na rynek francuski chyba...

---------- Po chwili dodano... ----------

a jednak był...zawsze myślałem ze 110 konne mają fapa... człowiek się uczy przez całe życie... :)

tomeksic

Fap można usunąć też programowo, usuwając go w ECU samochodu i wycinając fizycznie zamieniając go na strumiennice :)

Samo wgranie programu bez FAPa na nie wiele się tu zda.

foee89
Fap można usunąć też programowo, usuwając go w ECU samochodu i wycinając fizycznie zamieniając go na strumiennice :)

Samo wgranie programu bez FAPa na nie wiele się tu zda.

:good mam fizycznie zdemontowany FAP, ale nie mogę (mój mechanik) jego obsługi przez ECU wyłączyć tzn. powtarza się procedura jego wypalania tzn. włącza się ogrzewanie tylnej szyby, dymienie w momencie puszczania pedału gazu itp. Poszukuję oryginalnego pliku (...).bin od powyższego auta fabrycznie bez FAPa.:umm

tomeksic

są magicy, którzy edytują ten plik usuwając fapa. popytam, może dam radę Ci takie coś załatwić :)

foee89
są magicy, którzy edytują ten plik usuwając fapa. popytam, może dam radę Ci takie coś załatwić :)

:hurra