Jump to content

Podłokietnik warto ?

Recommended Posts

Widzę, że to oryginał do 206 w dodatku w dziwnie niskiej cenie. Na allegro oscylują w okolicy 300 zł... Za tą kasę to sam się zastanawiam...

Tylko jak z kwestią montażu? Bo chyba oryginał od 206 jest zintegrowany z tą osłoną na dźwignię ręcznego i to się normalnie przykręca. Tu nie widzę czegoś takiego...

Tak jak Piter pisze wkręca się go we wnękę i po kłopocie, tak samo jak oryginał.

Dambala, a czy oryginal nie jest zintegrowany z tunelem srodkowym?

pogrzebalem w necie, dawno temu te podlokietniki byly na allegro za 179zł + wysyłka, wiec widac ze cena spadła.

byl jeszcze taki dopisek ''Podłokietnik montowany w zagłębieniu w tunelu środkowym, bez możliwości odchylenia do pionu. Wieczko otwierane, w środku schowek.''

image.php?id=d69f0595b7a0f9ad047486ef26a2e844&src=img&s=s

image.php?id=4a6a815628715ac5b1ea352bd4d04fea&src=img&s=s

Wymiary zewnętrzne:

Długość wieka: 29cm

Szerokość wieka: 11cm

Wysokość całkowita z tyłu: 27cm

Wysokość całkowita z przodu: 16cm

Wymiary schowka:

Głębokość: 10cm + 2,5cm w wieczku

Szerokość: 9cm

Zmieści sie do niego np. 6 płyt CD w opakowaniach

Jak wygląda montaż podłokietnika ??

Montaż podłokietnika zajmuje ok 5 - 10 minut. Nie trzeba uprzednio wiercić dziur w tunelu, ani nic przerabiać. Do zamontowania wystarczy śrubokręt krzyżakowy. Po prostu wkładamy podłokietnik w tunel środkowy, otwieramy wieko i przykręcamy za pomocą wkrętów samokontrujących od góry, dołączonych w zestawie. Następnie zakładamy zaślepki, tak aby śruby nie były widoczne.

Podłokietniki nie są montowane tak, jak oryginalne. Nie wzorujemy się na oryginałach.

-------------------

patrząc na te zdjęcia zastanawiam sie, czy ten podlokietnik przyda mi sie bo jest bardzo odsunięty do tyłu i koczy sie wzglednie szybko, i ktos o nizszym wzroscie, mając fotel blizej kierownicy, nie dosięgnie do niego łokciem - moglby byc troszke dłuzszy/wysunięty w przód. ale to jeszcze jutro ''wymierze'' jak wsiadę do auta :P

piotrek231185

jest bardzo ładny, tylko mam jedno ale, mianowicie ja mam tylnie szyby alektryczne co z przyciskami. :umm i co dalej??

Ciekawe czy mają całe szare niby w wyborze jest ale to może o tapicerkę chodzi a u mnie całe wnętrze jest szare więc czarny ni w 5 ni w 9wieć ;)

Wlasnie tez mnie interesuje taki podłokietnik bo mialem w kilku autach i w pugu mi brakuje ma ktos taki zamontowany ?

Wlasnie tez mnie interesuje taki podłokietnik bo mialem w kilku autach i w pugu mi brakuje ma ktos taki zamontowany ?

Ma i chwali sobie - a ma tą nie wysuwaną wersję ;)

Tyle, że dla niskich osób albo siedzących bardzo blisko kierownicy może on nie spełniać swojej funkcji, gdyż będzie po prostu... za krótki :P

Tyle, że dla niskich osób albo siedzących bardzo blisko kierownicy może on nie spełniać swojej funkcji, gdyż będzie po prostu... za krótki :P

no wlasnie o to sie martwie przed zakupem :P ale moze ktos kupi i zrobi zdjecie jak wyglada zalozony w aucie wzgledem czlowieka siedzącego na fotelu :P

• 2 months later...
Guest Edwinho

Montując go w Pyziu zrobię dziury w tunelu ażeby się trzymał. Nie wiem czy to dobry pomysł, bo już wcześniej montowałem CB i po nim zostały mi dwie dziury i brzydko to wygląda. Ale jak juz ktoś pisał na forum to zależy co sie komu podoba.. (choć muszę przyznać że zastanawiam się na zakupem podłokietnika).

Czy ktoś kto już ma zamontowany podłokietnik moze wyrazić swoją opinię na jego temat, co jest na + a co na -?

Pozdrawiam

• 1 year later...
khacker

A może ktoś napisać jak po zamontowaniu podłokietnika ma się sprawa regulacji oparcia? Czy podłokietnik nie przeszkadza w dostępie do tej wajchy?

kruczek89
A może ktoś napisać jak po zamontowaniu podłokietnika ma się sprawa regulacji oparcia? Czy podłokietnik nie przeszkadza w dostępie do tej wajchy?

Mały problem jest ale da radę ;) oparcia też co chwilke nie regulujesz :) raz ustawisz i strzała ;)

Zawsze jest jeszcze z drugiej strony

niekoniecznie, ja miałem u siebie tylko od wewnętrznej strony foteli regulację...

Nawet ostatnio w temacie jakichś oględzin autka z fotek wynikła taka dyskusja, bo nie wszystkie miały z obu stron...

Więc faktycznie może być trochę utrudniony dostęp ale jak wcześniej było napisane, że codziennie tego nie ustawiasz przecież...

mcbrain

elfik tego akurat nie wiedziałem. Od czego zależy czy regulacja jest z jednej czy z obu stron? Rocznik? Czy to kwestia wyposażenia?

OutSideR_22

dodam tylko ze podlokietnik z 1. postu nie ma nic wspolnego z oryginalem, montaz jest banalnie prosty (1 sruba) a sam podlokietnik nie przeszkadza w niczym :)

maciexx123
elfik tego akurat nie wiedziałem. Od czego zależy czy regulacja jest z jednej czy z obu stron? Rocznik? Czy to kwestia wyposażenia?

według mnie to zależy czy było nadwozie 3d czy 5d, w 3d będzie z obu bo ta sama wajcha służy do składania fotela, w 5d jest to zbędne więc jest tylko z jednej mańki