Jump to content
kbarann

Zimówki kiedy zakładamy

Recommended Posts

kbarann

Mam pytanko czy już zmieniacie opony na zimówki. Przymierzam się do tego ale nie wiem czy już na dniach czy może poczekać na większe mrozy. Zawsze robiłem to na wszystkich świętych ale przedwczoraj było 15 stopni więc ciepło...

siempul00

Ponoć od połowy listopada mają być spadki temperatur. Ja pewnie wymienię koło 10.

Tyski i Ginger

Ja już zrobiłem bo mam je na stalówkach , a jak bym jeszcze poczekał to potem było by mi zbyt zimno by je zakładać a nie mam garażu

Piratka

Od tygodnia , smigam juz na zimówkach:)

dymek23

zimówki zakłada się gdy temperatura spada poniżej 7 stopni a wiec jeszcze troszeczkę poczekam.. :)

G-T-C

Jeżeli nie jeździsz nocą, kiedy jest chłodniej, to możesz poczekać, ale z drugiej strony przy gruncie jest o wiele chłodniej, a niejednokrotnie na asfalcie pojawia się niewidoczny lód. Patrząc na inne aspekty naszego klimatu i rodaków lepiej wcześniej zmienić ogumienie na zimowe bo i tak jeździ się na nich krócej niż na letnich oponach.

Pedro

Powiem Wam, że ja też nie wiem kiedy je przełożyć... Ma być jeszcze ciepło, więc póki co się wstrzymuję...

sopel

ja już od początku września na zimowych, nigdy nie wiadomo co i jak

;)

krejzRudy

W lutym/marcu planuję zmienić na zimówki - wcześniej się nie opłaca, bo gorzej się lata bokami na zimówkach. A tak jak już będą roztopy, to zimówki lepsze - lipnie trzymają przy dodatnich temperaturach i szpanuję spod świateł paląc lacia.

:mur

Pedro

Tylko podobno w wyższych temperaturach tj. powyżej ~ 7 stopni zimówki szybko się zużywają...

sopel

ja mam super continentale, one się nie zużywają.

Dambala

Zdecydowanie za wcześnie na zimówki jak dla mnie hehe póki temperatura nie spadnie do 3 stopni nocą przez 7 dni z rzędu to nie zmieniam felgi.

Mam stal na zimę a na lato alu więc w każdej chwili mogę zmieniać koła w zależności od warunków. Dla chcącego żadna pogoda nei jest problemem ;)

Sky

jeszcze nie, jeszcze nie.. JUŻ :!

Turtles891

Osobiście już od około tygodnia jeżdżę na oponach zimowych, ale z tego co mi wiadomo to powinno się zmienić opony letnie na zimowe gdy temperatura w ciągu dnia nie przekracza 5°C. Oczywiście decyzja należy do ciebie:).

Bo100

Ja już od tygodnia śmigam na klockach...

PiterOKL

a ja wciąż szukam zimówek (całe koła) w NORMALNYCH pieniądzach :P

Yankes69

Ja również tydzień temu zmieniłem...wolę dmuchać na zimne:)

Majortorr1

a ja będe śmigał na letnich :P

toymeksc

W tamtym tygodniu pojechałem zmienic na zimówki i okazało się że jedna opona ma "balon" :/ na szczescie już znalazłem nowa oponke i jutro jade zmienic. To taka informacja dla tych ktorzy czekaja na ostatnia chwile ;) nigdy nie wiadomo, a pozniej u mechanikow sa ładne kolejki :P

wander

ja tam mam już słabe letnie więc je dobijam:P A na nowy sezon już szukam nowych letnich. Zimówki... na pierwsze śniegi... hahaha

rabus

ja w astrze nie zmieniłem bo teraz łopel trafił w ręce taty i nie ma kiedy dorwać auta żeby zmienić :jezor

W Polo zmienione (barum polaris 2) ;p:kciuczki

ania_i_krzys

...zasadniczo jak temp. będzie ok 7C...ale ja się umówiłem na sobotę na wymianę...:D

*RAMZES*

A ja w kwestii formalnej: jak jeszcze nie zdjąłem zimówek po poprzednim sezonie to muszę je ściągnąć i założyć jeszcze raz by dobrze działały?? Bo słyszałem, że trzeba zmieniać na zimę... hmm

krejzRudy

Niestety tak, poniewuż jakoby nie ściągnięte zimówki po zimie miały działać, trza je założyć na owe piasty raz jeszcze!

I jeśli dobrze by działały przed tym działaniem - pamiętaj, że coś się dzieje!

*RAMZES*

To :wmorde w morde, zaś wydatek... :mur:gupi