Jump to content
kbarann

Zimówki kiedy zakładamy

Recommended Posts

Maxsiu

trzeba zmieniać puki kolejek niema. spadnie śnieg albo przymrozki to będzie sie stać w kilometrowych korkach do kapciaża

kbarann

no to z wulkanizatorami to fakt ale z jest tego plus, umawiasz się na sobotę, albo jedziesz na pałe jak spadnie śnieg i stoisz 3 godziny, gadasz z innymi o autach, panienkach itp i nie musisz odkurzać w domu i innych pierdół robić bo jesteś usprawiedliwiony, podobnie jest z myciem auta :-) u mnie problem jest tylko taki że mam w rodzinie wulkanizację więc czasami to stalówki sobie sam wyważam po godzinach pracy a myjkę mam pod nosem (po przeciwnej stronie ulicy) więc sąsiadka mi umyje auto nawet o 24 :(

---------- Po chwili dodano... ----------

ale ostatnio do niej nie jeżdżę tylko sam myję na samoobsługowej

KefirowyKot

Wszystko zależy tez od tego kto ile jeździ. Jak ktoś pokonuje kilka km do pracy/szkoły to bez przesady z tym niszczeniem oponek :) Zimówki mogą się szybciej zużywać jak jest ciepło ale bez przesady przez ten miesiąc opona nie zryje sie do zbrojenia ^^ Początek listopada uważam za dobry termin, lepiej teraz niż później stać w kolejkach po zmiane :P

jacekxyz
więc sąsiadka mi umyje auto nawet o 24

Hehehe, wlasnie przypomnialy mi sie slowa pewnej piosenki - Nie da Ci tego Ojciec, nie da Ci tego Matka.........

Tyski i Ginger
Zdecydowanie za wcześnie na zimówki jak dla mnie hehe póki temperatura nie spadnie do 3 stopni nocą przez 7 dni z rzędu to nie zmieniam felgi. Mam stal na zimę a na lato alu więc w każdej chwili mogę zmieniać koła w zależności od warunków. Dla chcącego żadna pogoda nei jest problemem

Nocami bywają już przymrozki a ja często jeżdżę wcześnie rano bo zawożę mamę do pracy . Uważam że jednak pogoda jest problemem gdyż w listopadzie o bardzo zimne dni lub deszczowe nie trudno , a poubieranym na maksa ciężko pracować i taszczyć te ciężkie Ouragany do piwnicy . Po za tym jak coś się odkłada to potem ciężko się zabrać. Mam założone była wtedy przyjemna pogoda i szybko poszło . Opony szybciej niszczeją od temperatury ale od większych raczej wiosennej czy letniej . Opona zimowa szybciej się zużywa także od nie umiejętnej jazdy podczas bez śnieżnej zimy

ralfi86

Jeśli ktoś nie jeździ dużo to spokojnie można zmieniać. Lepiej teraz niż później stać w kilkugodzinnych kolejkach. Ja byłem dzisiaj i bez żadnej kolejki :)

sopel
lub deszczowe nie trudno

więc po co Ci zimówki?

Tyski i Ginger

Jak po co ? dziwne pytanie . Cały wywód tyczył się aury nie sprzyjającej wymianie kół pod blokiem a mieszkam na takim osiedlu gdzie jak jest wietrznie to rzeczywiście wiatr daje się we znaki ze zdwojoną siłą bo nie ma co go z tłumić . W listopadzie deszcze często przechodzą w deszcze ze śniegiem a i same nie są dość przyjemne to nie lato Sopelku:)

sopel

Myślałem, że chodzi o jazdę po deszczu.

koper666

W mercu mam juz załozone a dla puga musze kupic i pewnie beda to biezniki :)

*RAMZES*
Opony szybciej niszczeją od temperatury ale od większych raczej wiosennej czy letniej . Opona zimowa szybciej się zużywa także od nie umiejętnej jazdy podczas bez śnieżnej zimy

Zimowe opony ulegają szybszemu zużyciu już od temperatur powyżej 7-8 stopni. I chciałbym zobaczyć tą "umiejętną" jazdę na zimówkach - bo pomimo iż jeżdżę zawodowo już parę ładnych lat, to równie ciekawego "kwiatka" jeszcze nie słyszałem :P :lol

I jak już tak chcesz przyjemnej pogody do zmiany opon, to proponuję maj i sierpień :lol2 Cieplej, sympatyczniej, dzień dłuższy - a przy "umiejętnej jeździe" może aż tak bardzo oponek nie zniszczysz :P :lol

I tak na marginesie: prognozy na następne kilka dni to dzień 10-16 stopni, noc 2-6 na plusie - więc nie widzę najmniejszych powodów by przesiadać się na zimowe kapcie :P

Dambala

Ramzes dobrze prawisz, polać mu ;)

toymeksc

Podepnę się pod temat, nie znalazłem na forum... a pamietam że kiedyś czytałem, że dobrze jest na zime spościć powietrze z letnich opon (stalówki na zimę, alusy na lato) czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ;) ??

*RAMZES*
a pamietam że kiedyś czytałem, że dobrze jest na zime spościć powietrze z letnich opon

Też kiedyś o tym czytałem, nawet zaleca się podobno opuszczenie o mniej więcej połowę. Niemniej nigdy tego nie robiłem, zawsze czy to letnie czy to zimowe opony zostawały "pod ciśnieniem" i nigdy nie zauważyłem jakichkolwiek niekorzystnych zmian na oponach. Jedyne co robiłem, to szczególnie zimówki dokładnie były myte, wysuszone i poukładane na drewnianych listewkach, i takimi samymi poprzekładane :P

Dario.

I tak na marginesie: prognozy na następne kilka dni to dzień 10-16 stopni, noc 2-6 na plusie - więc nie widzę najmniejszych powodów by przesiadać się na zimowe kapcie

*RAMZES*, całkowicie się z Tobą zgadzam, ale jest jeszcze druga strona medalu. Ci co czekają na pierwszy śnieg, wstają pewnego ranka no i jest biało. Albo biorą urlop lub spóźniają się do pracy bo biorą się wtedy za koła, lub jadą jeszcze na letnich i korkują miasto nie mogąc ruszyć spod świateł. ;)

Są też orły, co jeżdżą cały rok na zimówkach, bo po co kupować drugi komplet opon, jak na tych też można w lecie jeździć. Nie chciałbym mieć takiego za sobą w czasie awaryjnego hamowania.

Swoją drogą to nieźle się temat rozwinął. Już 40 postów. :whstl

*RAMZES*
Ci co czekają na pierwszy śnieg, wstają pewnego ranka no i jest biało.

A ja Ci powiem, że miałem zimówki, wstałem rano i przez pół miasta jechałem 20-30 km/h bo było takie lodowisko, że nawt zimówki nie dawały rady :P

---------- Po chwili dodano... ----------

Albo biorą urlop lub spóźniają się do pracy bo biorą się wtedy za koła, lub jadą jeszcze na letnich i korkują miasto nie mogąc ruszyć spod świateł.

Jest coś takiego jeszcze jak prognozy pogody :P - w dobie internetu, kablówek itp na prawdę problemem jest dać się zaskoczyć przez zimę (powyższe nie dotyczy oczywiście polskich drogowców, bo oni nawet w styczniu czy lutym potrafią być zaskoczeni śniegiem) :P :lol

pugu206

Nie jeżdżę na zimowych bo jeszcze nie mam :P

Beda

Ja zawsze mam komplet z felgami, czyli zmieniam, jak pierwsze śniegi spadną :)))

Marcin77

Zmieniłem już kółka na zimowe w zeszłą sobotę może i wcześnie ale zeszłoroczne czekanie do ostatniej chwili pokarało mnie. Uziemiłem puga wtedy na kilka dni :( . Zresztą podobno dobrze jest rozruszać zimówki po asfalcie przed zimą :)

kacper0408

Ja tam zimowki mam zmienione od 3 tygodni, bo kupilem a na letnich mialem bicie...

*M-A-X*

Mój tata w golfie już założył zimówki ale tylko dlatego że wyjechał do Niemiec na 2 miesiące a tam od początku listopada chyba jest nakaz używania zimówek(ale nie chce skłamać więć pisze "CHYBA")

Ja w pyziu jeszcze nie zmieniłem i nie mam póki co zamiaru. Szczerze? - boje się zimy bo obecnie kończę kurs Prawka i jeszcze nigdy w zimę nie jeździłem... - jakieś porady od doświadczonych forumowiczów?? - co z "hamowaniem silnikiem" np. przy dojeżdżaniu do Stopu albo świateł??

mcbrain

Polecam: zdrowy rozsądek i zachowanie odpowiedniej (dużej) odległości od poprzedzającego samochodu. Warto też myśleć za tego, który jedzie za Tobą, żeby Ci czasem w tyłku nie wylądował.

Hamowanie silnikiem to w zasadzie standard, latem też tak hamuję. Nie uczą Was ecodrivingu na kursie? ;)

*M-A-X*

Jeżeli chodzi o kurs to na instruktora narzekać nie mogę - naprawdę konkretnie uczy i wporzo koleś. Wiesz na kursie prędkości ogromnych nie ma, a i do redukcji trzeba ją odpowiednio wcześniej zmniejszyć. A osobiście nie wiem jak zachowuje się auto zimą gdy zredukuje bieg i obroty nagle mi "dość" sporo wzrosną(oczywiście nie do 6tyś) ale jednak wzrosną dość gwałtownie. Elką czasem tak robię ale nie wiem czego się spodziewać na śliskiej nawierzchni. Dzięki za porady :) - czekam na więcej :)

ŁukaszBiały

Zmienione jakiś tydzień temu:D

Nie lubię kolejek

Lucas_fci

I ja także już zmieniłem..z racji tego, że bardzo dobrą oponę (czyt. Sawa) dostałem za bardzo dobrą cenę ;).