Jump to content

Octavia II vs mondeo mk4

Recommended Posts

Witam

Planuję zakup auta, w grę wchodzą takie marki jak w temacie, ew. jeszcze mazda 6. Mialem okazję jeździć tylko Octavką więc nie mam porównania. Chętnie poznam Wasze opinie na temat tych aut. Co byście wybrali?

ja bym się chyba nad mazdą zastanawiał

Mazdy rdzewieją strasznie podobno!

Z tych dwóch to chyba Mondeo. Jest o klasę wyższe od Octavki, na pewno lepiej się prowadzi, super wykończone i ma jakąś finezję w sobie.

Octavia jest nudna!

Jak najbardziej za Mondeo ,ma go zięciu ,silnik 2.o na .Śmiga jak się patrzy,dobre prowadzenie ,i jak kolega wyżej napisał ma to coś w sobie .

Bierz cokolwiek byle nie diesel :P Mondeo w 2.0 benzynowym będzie dobrym wyborem

1.9TDI to traktor na pola :P i te słynne przepływomierze i szukanie strat mocy w tym silniku to loteria .. koło dwumasowe, turbo i czarne bączki za dupą :P sory ale mnóstwo takich Octavii widzę :P

ja polecam skodzianke, lepsze silniki, tańsze częsci. mamula jezdzi II 1,9 TDi zawirusowaną i jest to mega fajne auto.

diesle w fordzie to kupa!

rozsądek podpowiada Octavia, ja jednak bym wybral Mondeo :) chociaz mazda 6 po lifcie tez jest swietna

rozsądek podpowiada Octavia, ja jednak bym wybral Mondeo :) chociaz mazda 6 po lifcie tez jest swietna

Jeśli mazda to tylko przedliftowa, ta nowa niestety poza moim zasięgiem :(

Najbardziej w moj gust trafia Mondeo ale wydaje mi sie, ze bezawaryjnoscia ustepuje sporo Skodzie...

Moim zdanie Mondeo. Dobry samochód, znajomy ma takiego w dieselku, kombi i sobie chwali. Co do Octavii to chyba standardowo, bardzo wytrzymała ale bez polotu, co do Mazdy to mogę powiedzieć tylko tyle, że jest to najbardziej awaryjna marka japońska z tak samo wysokimi cenami części jak reszta skośnookich :D

Posiadam Mondeo mk4 z 2010r z 2,0 tdci 140 km 6-biegów manual (kupiony nowy z salonu)....bardzo zacny samochód,super się prowadzi,tłumienie nie równości super...jedyne do czego mogę się przyczepić to małe szyby boczne....człowiek czuje sie taki "przygnieciony" wnętrzem, samochód cichy,w środku nie słychać silnika,nawet jak jest zimny.

Wspomaganie bardzo fajne,takie lekko twardawe...ale nie ma problemu z parkowaniem w mieście..1,75 obrotu do końca...

Z tyłu ogrom miejsca...nawet jak fotele przednie są odsunięte na maksa,na głowę miejsca również dużo , brat ma prawie 190 cm i się mieści

Polecam też Renault Laguna...

Ojciec fordowskim dieselem nalatał prawie 100tys od maja 2010 i nie ma żadnych problemów...

Ojciec fordowskim dieselem nalatał prawie 100tys od maja 2010 i nie ma żadnych problemów...

100 000 to mało trochę jak na starego diesla.

Ja bym brał Peugeota ;] nie koniecznie 206:good

TDCI - Common Rail,Turbina o zmiennej geometrii..stary diesel ?? :lol2

Octavie głośne w środku, w czasie deszczu wydaje się jak by się w beczce siedziało. Mondeo ale tylko benzyna. A mazda fantastyczne auto.

Common Rail ma systemy 3 generacji z różnym ciśnieniem wtrysku .. to raz .. a dwa że system jest już na rynku od 2001 roku w Alfach .. 2 lata później we francuzach :P

Więc CR wcale nie oznacza nowej technologii :P po prostu na dzień dzisiejszy nie ma nic nowszego :P

octavia robione na vw twarde wytrzymale auto byle nie byl to diesel ten 1,9 tdi chodzi jak ciagnik 2 razy glosniej niz moj 1,9d zemy nie bylo sprawdzalem przy roomster no i kopci tak samo mondeo szczeze mowiac te terazniejsze diesle to nie mam pojecia ktory jest dobry moim zdaniem kazdy CR to smietnik zlom i kupa kopca siadaja turbiny wtrykis i wszystko co jest mozliwe

octavia robione na vw twarde wytrzymale auto byle nie byl to diesel ten 1,9 tdi chodzi jak ciagnik 2 razy glosniej niz moj 1,9d zemy nie bylo sprawdzalem przy roomster no i kopci tak samo mondeo szczeze mowiac te terazniejsze diesle to nie mam pojecia ktory jest dobry moim zdaniem kazdy CR to smietnik zlom i kupa kopca siadaja turbiny wtrykis i wszystko co jest mozliwe

Dla ciebie wszystko widzę jest śmietnikiem co nie jest 1.9D, który jeździ nawet na oleju kujawskim i nic się nie psuje. Jak się ktoś przyzwyczaił do takiego silnika to życzę powodzenia przy zmianie samochodu na nowszy, bo teraz wszędzie sa turbiny, common rail albo pompowtryski, które nie lubią nie odpowiedniego paliwa i wymagają szczególnej troski.

Tyle ode mnie.

A w temacie. Ja bym brał mazdę

Dla ciebie wszystko widzę jest śmietnikiem co nie jest 1.9D

No bo taka jest prawda tylko takie diesle powinny byc mam jeszcze picasso HDI i combo 1,7cdti i sprintera 313cdi i najlepiej do wszystkiego bym wsadzil 1,9D:) wczesnie mialem sprintera 2,9td i po 600tys rozrzad zacza tak walic ze myslalem ze sie rozpadnie ale do domu dojechalem.

Slyszalem ze te mazdy podobno gnija i zatuka sie filterek jakis oleju jezeli ktos wczesnie na oleju oszczedzi i silnik pada

chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem co kolega napisał, 100tyś od maja 2010 :)

Ja bym brał octavie:)

No bo taka jest prawda tylko takie diesle powinny byc

No z tym akurat trudno się nie zgodzić. Diesle z założenia miały być trwałe, a teraz to jest z nimi tak różnie. Ale niestety technika idzie do przodu i tego się nie da zmienić. Osobiście pomimo trwałości nie chciałbym starego diesla (chyba że 250D mercedesa) gdyż są one po prostu mułowate.

Mazda technicznie OK, ale strasznie gnije, Ford technicznie super, ale karoseria również gnije, Skoda technicznie taka se ,a blachy kwitną w kilkuletnich autach. Polecam Peugeot 407, 607, Audi A4,A6, Citroen C5