Jump to content
Sign in to follow this  
Cin

Modyfikacje 1.4 16v

Recommended Posts

Cin

Witam!

Chciałbym się zapytać o najefektywniejsze sposoby (oprócz turbo i nitro :P) na podniesienie mocy w tym silniku? W co warto inwestować?

Pozdro!

Visterio

dolot, wydech + chip to by doszło z 6 - 7 KM może ;) i troche mometu ;)

wnusiol

Turbo i nitro są chyba najbardziej opłacalne ze względu na otrzymywane przyrosty mocy ( stosunek otrzymanej mocy do ceny ). Jeśli te opcje odpadają to zostaje chip , wymiana wałków , zmiana dolotu i całego wydechu , jest też możliwość zamontowania tzw. dodmuchu w układzie dolotowym ( taki mały wydajny wiatraczek dający niskie ciśnienie w porównaniu z turbo i bez dalszych przeróbek silnika ) . Jednak turbo albo kompresor mechaniczny byłyby najlepsze :)

Cin

Warto montować stożek czy wymiana wkładki na np. k&n wystarczy? Co robić z wydechem.. wywalić katalizator i zamontować nowy tłumik końcowy? Czy od razu próbować gdzieś znaleźć kompletny "sportowy" wydech?

wnusiol

chyba kompletny wydech będzie lepszy ale też i droższy , a z tym katalizatorem to może być różnie jak wytniesz . Stożek chyba nie da zbyt wiele mocy ale może poprawić brzmienie silnika

Witos

Turbo to minimum 10 tys zl zeby to bezawaryjnie jezdzilo.

wnusiol

no ale chyba efekt jest najwiekszy ( żeby dobrze jeżdziło )

Adamur

Można przypuszczać że ten temat zakończy stwierdzeniem że lepiej sprzedać tego i kupić mocniejszego... -wyjdzie taniej i na pewno solidniej... :)

-no chyba że kupisz chipa i będziesz płacił za 2,5KM 1100PLN...

Cin

Wiadomo, że z 1.4 nie wykrzesam 200 koni ale chociaż trochę więcej by się przydało, żeby zaczęło jeździć, mysle ze trochę ponad 100 (czyli przyrost w granicach 15KM) byłoby już całkiem przyjemne.. ;)

mlynek87

A co byście radzili do 1.4 HDi. Chip to wiem ale co jeszcze można?

koteq

Też chętnie posłucham :]

Two_O_Six

Jeśli naprawdę chcesz przyrostu mocy to z całą pewnością nie kupuj części typu "uniwersalne". Dolot - najlepiej dedykowany (zakładam, że K&N ma coś w swojej ofercie) + wylot czyli wydech - supersprint komplet.... ewentualnie na zamówienie (np. w el-tec) łącznie z kolektorem! Katalizator zostaw lepiej w spokoju... To już będzię sporo &&&&& plnów.... ale jesli masz więcej kasy to bierz się za resztę - np. sportowe wałki, nowy program, żeby auto się nie dławiło. 10.000zł i masz kompresor... :206

[ Dodano: 05-07-2006, 15:50 ]

Też chętnie posłucham :]

Wymiana trubiny na większą? :manga :manga :manga :manga :manga

Cin

Kompletny wydech SS do 206 1.4 - ok. 4400 pln :/

eMeM

zeby bylo jasne, kupiles salonowke 1.4 16V i chcesz odrazu miec wieksza moc tak ? to nie lepiej bylo za te pieniadze uzywane RC wyrwac ?

Cin

Długa historia.. powiedzmy, że musiałem kupić fabrycznie nowy samochód. Ale nie ukrywam, że wolałbym używane RC.. :)

Sparkling Cocktail

Troche nie przemyślany zakup .....

Za 57 albo nawet troche mniej miałbyś prawie nowe RC ... z przebiegiem 6000 tysiecy ...

nie wiem ile dałeś za 1.4 16v .... ale ... jezeli juz Ci brakuje mocy ... to dobrze nie ..wróży ...

I znowu musisz pakowac kase w przerobki .. hmmm...

Jedz do El-teca zapytaj sie za ile zrobią Ci kompletny wydech .. to na 100 %

Dolot .... tu raczej symbolicznie

Nie woz rzeczy w aucie ...:)

polerowanie kanalów głowicy

wałki .. nie wiem czy są ..... do tego silnika ..

moze 100 pare ... wymęczysz .... Pytanie czy warto :) .. U Sumie to nie duzo .. sto pare koni ....

Witos

Przemyslany nie przemyslany...

Przeciez kolega napisal, ze musiał z pewnych wzgledów musial kupić auto z salonu, wiec nie ma co tutaj porownywac cen nowego do uzywanych RC... taki był wymóg. I tyle w temacie wydaje mi sie.

Cin
moze 100 pare ... wymęczysz .... Pytanie czy warto .. U Sumie to nie duzo .. sto pare koni ..

Nie chcę z niego robić maszyny na ćwiartkę tylko lekko usprawnić, a koszta przeróbki nie będą aż tak kolosalne żeby mówić, że się nie opłaca.. Jeszcze raz powtarzam: jak bym mógł kupić używkę to ani chwili bym się nie zastanawiał tylko brał RC..

yohan206

Cin, a dlaczego nie 1.6 16V...??? za duza roznica cenowa? czy musialo byc 1.4...

Cin

Nie ma już w sprzedaży 3d, 5d i SW z silnikami 1.6.. Można go dostać tylko z CC.. 1.4 16v to teraz najmocniejszy silnik do normalnych wersji.. :/

yohan206

aha :oops:

Sparkling Cocktail

Przemyslany nie przemyslany...

Przeciez kolega napisal, ze musiał z pewnych wzgledów musial kupić auto z salonu, wiec nie ma co tutaj porownywac cen nowego do uzywanych RC... taki był wymóg. I tyle w temacie wydaje mi sie.

To zmienia postać rzeczy ....

Oczywiście ... jak miałbyć nowy .. to jasne :) ... Nie doczytałem

kasper

wez pod uwage jedno masz samochod z norma euro4 ktory w stosunku to euro3 z polowy 2005 roku jech cholernie zamulony niby taka sama moc a popatrz na osiągi katalizator i soft daje w dupe bo innych przerobek tu nie widze

pomysl nad softem pogadaj z chlopakami w branzy a pewnie udziela ci pomocy jak pozbyc sie euro4 albo jak przejsc na euro3 :)

Visterio

katalizator zostaw w spokoju bo jak znam życie masz dwie sony dlambda jedną przed i drugą za katalizatorem... i jak wytniesz to będzie jedna wielka kupa :/

Cin
pomysl nad softem pogadaj z chlopakami w branzy a pewnie udziela ci pomocy jak pozbyc sie euro4 albo jak przejsc na euro3

Hmm.. ktoś ma jakieś pomysły??