Jump to content
tomasz_b

Demontaż zegarów-wymiana żarówek podświetlenia.

Recommended Posts

tomasz_b

Witam,

Pewnie to prosta rzezcz ale najgorzej zacząć .Muszę wymienić żarówki podświetlania zegarów a nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc jak tam się dostać.

Z góry dzięki.

yohan206

wystarczy ze sciagniesz daszek i juz masz licznik... daszek jest na zatrzaskach... najlepiej jak sciagniesz go od strony szyby, ciagniesz do siebie... powinien bez problemu wyskoczyc!

cichy_xr

za daszek musisz mooooocno ciągnąc!! i nie martw sie tam nie da sie nic urwac ;) Najlepiej zacznij od obniżenia kierownicy wtedy jest wygodniej. Potem odkręcaswz jedną śrubkę (a może nie ma tam ani jednej - już nie pamietam) i licznik jest Twoj. Ja mam bez MUXa więc odpinam 2 wtyczki i wymieniam żeróweczki (są takie same jak w popielniczce). Powodzenia

Junk65

http://www.206club.net/viewtopic.php?t=876

Tu masz całość operacji opisane, przy okazji innej operacji do której tez trzeba sciagnać zegary...

tomasz_b

ok. dzięki dzisiaj się biorę

Tyski i Ginger

Hej

Mam pytanko jakiego rozmiaru są diodki w podświetleniu zegarów w 206 mux .

Chcę kupić na allegro nowe gdyż zmieniam podświetlenie i nie chcę kupić takich które nie spasują do gniazda.

Redsik

Koledzy ile zaroweczek mamy do podswietlenia licznika.Bez Muxa??

marcin90

To zależy od wyposażenia, niektóre kontrolki są puste. Wszystkich gniazd jest ok. 27.

zajga

Konkretnie jaki model tych zarowek jest ? i jeszcze jaki jest model w panelu wlaczania nadmuchu ? mam 99 r jeszcze z tymi starymi zegarami

Ziemniak

W1,2w.

zajga

O dzieki :D jeszcze chodzi o kolor. Sa to zwykle jasne zarowki ? czy to moze kwestia obudowy zegarow ? zegary swieca mi na pomaranczowo czy cos w tym oddcieniu

Stackburn

W pugu demontaż licznika jest chyba najłatwiejszy w całych dziejach motoryzacji ;)

Maniek206cc

A czy można bez problemu otworzyć licznik w którym siedzą diody?

azraell84

czy można wymienić podświetlenie zegarów w tak prosty sposób jak wymienia się żarówkę np. z świateł mijania?

Green

Nawet łatwiej ;)

sabcia6991

Koledzy!

Szybkie pytanko od kobiety! :)

Zdjęłam "daszek", odkręciłam śrubkę, dostałam się do zegarów od tyłu, wyjęłam żarówki z osłonką i... Nie mogę wyjąć żarówki z osłonki! Próbowałam pęsetą i nic... Jakiś patent? :)

hyh333

Przekręć żarówke i wyjmij 

hyh333

musisz przekręcić w lewo a przy wkładaniu w prawo żeby zabezpieczyć żarówke

sabcia6991

Niestety, nie działało. Nie chodzi mi o wyciągnięcie obudowy z żarówką z całej deski rozdzielczej, a samej żarówki z obudowy. Przekręcanie nic nie da. Użyłam malutkich nożyczek od manicure - chwyciłam z trzon i wyskoczyła. Nową wsadziłam na "wcisk". 

kanngax

Przecież wyjęła z osłoną/gniazdem to co ma przekręcać???

Ja też miałem problem ale wyciągnąłem przez cienką szmatkę, nawet jak pęknie to wtedy możesz pinseta pokombinować

• Like 1

hyh333

Mój błąd, teraz do ręki wziąlem taką żarówke podwadzilem za zwęrzenie i wyskoczyła

sabcia6991

Dla kobiet polecam metodę z użyciem nożyczek do skracania paznokci :D

Teraz pojawił się kolejny problem... Macie może jakąś fotkę co gdzie powinno siedzieć (206, 2000 r., 1.4)? W sensie żarówki - gdzie każda powinna siedzieć, żeby wsio działało. Wyjęłam dwie albo trzy jednocześnie i teraz zastanawiam się, w którym otworze je umieścić, a otworów mam więcej pustych, aniżeli żarówek... :D:D:D  

A mogłam to chłopu zostawić do zrobienia... Ech... :(

kanngax

Poświęć od tyłu w zegary i zobacz co jest potrzebne :D napewno kierunki, lampy, silnik, stop, ręczny, olej, chłodziwo, akumulator, abs, poduszka, obrotomierz/prędkościomierz hmmm nie pamiętam co tam jeszcze :)

rezerwa! Musi być :D