Jump to content
Kamil 206sw

Wymiana przegubu zewnętrznego

Recommended Posts

Kamil 206sw

Nie trzeba po uszkodzeniu przegubu zewnętrznego(przy kole) wymieniać odrazu całej półosi na nową, regenerowaną lub używaną jeśli przegub wewnętrzny i półoś jest dobra...

Można zewnętrzny przegub wymienić samodzielnie i mam nadzieję że komuś pomoże w tym film znaleziony w sieci:

Guest mecenas

w 1.4 hdi sie niestety nie da

Kamil 206sw

Dlaczego?

uszaty69

bo w niektórych się da, a w innych nie...

wrzesiek

uszaty69 uzasadnij jakoś. Sam jestem ciekaw bo mi wydawało by się ,że półoś to półoś jak w każdym pugu.

Kamil 206sw

W niektórych samochodach są inne zewnętrzne przeguby, zamiast kulkowych to krzyżakowe i występują tam łożyska igiełkowe, takie są w hdi???

kuba306

W wersji bez ABS przegob jest niedemontowalny. Trzeba wymianiac cala polos. Przy wymianie polosi pamietaj wymienic uszczelniacz w skrzyni biegow.

koper666

Mi tez juz pstryka jeden przegub a czy w moim można wymienić sam przegub czy trzeba półoś

I ile mniej wiecej kosztuje i jakiej firmy kupic ..

kacper0408

W 2.0 HDI też nie można wymienić przegubu, trzeba wymieniać cala półoś ponieważ przegub jest na stałe zamontowany do półosi.

Kamil 206sw

W 1.4 też jest niby na stałe bo po założeniu nie ma możliwości jego demontażu ale można wymienić tak jak jest pokazane na filmiku do którego link jest u góry...

Jak kiedyś mi wpadnie w ręce uszkodzona półoś od hdi to z ciekawości go rozbiore i zobacze co i jak tam jest...

dzuma1990

W 1.1 benzynie jest wymienny zewnętrzny przegub. Wymieniałem całkiem niedawno.:kawka

Kamil 206sw

1.1 i 1.4 mają chyba nawet takie same sprzęgła i półosie, ciekawej jak jest z 1.6?

koper666

czyli moge wymienic sam przegub ? bo w sklepach wystepuje ..

Kamil 206sw

Zanim kupisz sam przegub to najlepiej spróbuj zrobić tak jak na filmiku czy dasz radę zdjąć, jeżli tak to kup nowy i zamontuj.

Misiek_77

Drodzy Panowie,

dzisiaj wymieniłem niewymienialne wg niektórych. Mam P..a 1,4Hdi z 2002 roku.

Chciałem wymienić jak na filmie, ale nie ma potrzeby. Stary przegub wystarczy zbić młotkiem, sam schodzi. Wszystko zrobiłem w rękach bez użycia imadła i bez majzla (przecinaka).

Złożenie bez C-bandu, przy pomocy śrubokręta i młotka.

DSC00044.jpg

DSC00045.jpg

Nowy zestaw zawiera WSZYSTKO. Kupiłem w InterCarsie trochę przepłaciłem, ale cóż... Czas to pieniądz.

Muszę jeszcze zrobić przegub wewnętrzny od strony kierowcy. Sprawdzę czy też się da naprawić. Skoro są części to pewnie się da :-)

Dam znać co i jak

Kamil 206sw

Jeśli miałeś miękkie zabezpieczenie(ten drucik) to mogłes zbić przegub jak w Volkswagenie. Jeśli zabezpieczenie jest dobre to trzeba niestety rozcinać aby zdemontować przegub.

---------- Po chwili dodano... ----------

Najważniejsze że udało ci się naprawić tą półoś samemu :ok

Dambala

Jakie koszta takiego przegubu?

rimu

jakie są objawy zużycia półosi/przegubu

Dambala

Strzelanie przy skręcie.

Misiek_77

Po wymianie drugiego przegubu zewnętrznego, okazało się, że wymiana wewnętrznych jest zbyteczna. Sprężynki też OK

Chciałbym uprzedzić wszystkich grzebiących przy aucie przymierzających się do wymiany wahacza... TO JEST DOŚĆ TRUDNE -chodzi o włożenie z powrotem sworznia wahacza na miejsce. To jedyna trudność. Z lewej było łatwiej, a z prawej musiałem rozebrać McPersona... Proszę się ze mnie nie śmiać, jeśli ktoś wie jak to zrobić to chętnie posłucham. Instrukcja z Puga nie uwzględnia montażu zamienników :-)

Komplet w InterCarsie na jedną stronę to koszt 110 zł. Mówimy o wersji z ABS do 1,4Hdi z 2002

W zestawie:

- Przegub

- Guma

- 2 zaciski

- oring zabezpieczający

- śruba mocująca do zabijania

- smar grafitowy

Ja przy okazji wymieniałem:

- wahacze

- końcówki drążków reakcyjnych

Teraz jeszcze geometria i wio :-)

Jeśli miałeś miękkie zabezpieczenie(ten drucik) to mogłes zbić przegub jak w Volkswagenie. Jeśli zabezpieczenie jest dobre to trzeba niestety rozcinać aby zdemontować przegub.

Najważniejsze że udało ci się naprawić tą półoś samemu :ok

Być może miałem szczęście, ale dzisiaj okazało się, że aż dwukrotnie :-) bo po prawej stronie też zbiłem :-) Warto próbować, bo na końcu wieloklinu z każdej strony jest stożek, Jak nic się nie zapiekło to powinno puścić. Działało przy Suzuki, VW, Daewoo.

Z prawej strony jedyna niedogodność to przegub cały czas na aucie - ten sam nie wypadnie, a demontować mi się nie chciało.

Guest mecenas

mnie to czeka na dniach... zobaczymy moze uda sie bez kupowania calej połoski

uszaty69
Chciałbym uprzedzić wszystkich grzebiących przy aucie przymierzających się do wymiany wahacza... TO JEST DOŚĆ TRUDNE -chodzi o włożenie z powrotem sworznia wahacza na miejsce. To jedyna trudność. Z lewej było łatwiej, a z prawej musiałem rozebrać McPersona...

czasami dwóch mechaników którzy robią bardzo dużo 206, auto na podnośniku i nieraz dobrze się namęczą, żeby wyjąć sworzeń, albo go włożyć... Raz pójdzie w 10 sekund, drugi raz pół godziny walki.

Dambala

Ściągacze są bardzo przydatne przy wymianie wahaczy, bez nich musiałem jak Ty ściągać McPersona. Przy gwincie to już luksus był :P

uszaty69
Ściągacze są bardzo przydatne przy wymianie wahaczy, bez nich musiałem jak Ty ściągać McPersona.

ale w większości przypadków uszkadzasz gumową osłonę sworznia. Kiepska opcja, jak zakładasz ten sam wahacz...

Kamil 206sw

Można użyć ściągaczy do sprężyn, wtedy zwrotnica pójdzie wyżej i lepiej jest wymontować wtedy sworzeń wahacza...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...