Jump to content
shymzzz

antena do radiaCB

Recommended Posts

shymzzz

Witam.

posiadam radyjko Uniden pro520xl i teraz szukam w miare dobrej anteny.

wybor padl na sirio ml 145 - czy to dobry wybor?

jesli tak to czy antena z aukcji jest na pewno oryginalna? bo tyle sie slyszy -czyta o podrobkach ze strach kupowac:)

http://allegro.pl/oryginalne-sirio-ml-145-z-przewodem-5m-lodz-i2040925989.html

a moze polecacie calkiem cos innego?

tomeksic

ml 145 to bardzo dobra antenka... co do oryginalnosci to polecam poczytac na forum o cb, tam widzialem wiele takich tematow:)

maciexx123

tu też jest gdzieś poradnik jak to rozpoznać

ale kurde widzę, że często tu polecacie tą antenę, ale jak założysz na 206 bata prawie 1,5m to wygląda to jak autko zdalnie sterowane, nie lepiej za tą kasę kupisz Presidenta Floride albo Missouri fajna krótka antenka, a zbiera duzy obszar

PrzemekRC

Kolego maciexx123 nie zgadzam się z Tobą, rc z ta antenka nie wygląda jak autko zdalnie sterowane. Mam ją już około roku i z czystym sumieniem mogę ja polecić

kbarann

maciexx123, masz rację taka 145cm antena wygląda na małym aucie jakby był zdalnie sterowany, na Scenicu też wożę krótką bo takie zbieraja to 5km a tyle wystarczy, aby dowiedzieć się czy "miśki" stoją i czy są jakies utrudnienia na drodze...

---------- Po chwili dodano... ----------

ale również miałem takiego midlanta zanim mi nie obcieli) i byłem z niego bardzo zadowolony

wander

Ja też polecam Missurki. Auto wygląda o wiele lepiej i zbiera ok 7 km i tyle starcza.

Ps. Spada dopiero powyżej 200:P

Jak coś mam 2 missurki na sprzedaż. W stanie prawie jak nowe.

Guest JeżJerzy
Presidenta Floride

Niewarta ceny - chłam.

Jak nie chcesz długiego bata to kup helikalną! Jakąś dobrą sirio i po problemie.

Turtles891

Ja mam radyjko Alan 109 i do tego kupiłem antenę President Gregoria, polecam tą antenę ponieważ ma dobry zasięg i łatwo ją schować do bagażnika na mieście.

http://www.president.com.pl/georgia,415358,2.html

nes

U mnie ML-145 Sirio sprawuje się bez zarzutu w każdych warunkach. Nie wygląda aż tak źle, a to na prawdę dobra antena za rozsądne pieniądze. Do bagażnika w prawdzie się nie mieści, ale chowam ją z tyłu wzdłuż bocznego okna - podstawa jest pod siedzeniem kierowcy i trzeba by dobrze się przyglądnąć, żeby ją zauważyć.

Junk65
Niewarta ceny - chłam.

Bez przesady, nico słabsza od ML145 ale też daje rade. ML mam w Doblo a w Micrze wystarczy Florida. W 206 miałem Sirio Triflex - wygoda i dyskrecja. A odbiór całkiem, całkiem.

---------- Po chwili dodano... ----------

President Gregoria

To dopiero minimalizm...

maciexx123

Georgia jest wypasiona :) muszę na nią popolować :)

shymzzz

dziekuje za pomoc - antena w sumie wybrana.

teraz zastanawiam sie na dlugoscia kabla. radio podlaczone bedzie na stale gdzies miedy przednim fotelem a deska. kabel chce dobrze zamaskowac.

5m powinno starczyc spokojnie co?

tomeksic

5m wystarczy Ci spokojnie jeszcze z nadmiarem znajac zycie...

Kloch

Ta Sirio chyba z tego co pamiętam w oryginale właśnie chyba NIE MA 5metrów...coś sprzedawca wali w konia...

mim

A czy wszystkie antenki mają w komplecie tą naklejkę, którą się przykleja aby auta nie porysować ?

Kupię SIRIO ML-145; czy będzie ta nalepka ?

piter13

Ja przy antenie tej naklejki niemiałem ale widziałem na allegro ze sprzedawcy dodają gratis do antenki(mysle o tej co sie klei do dachu przezroczysta http://allegro.pl/naklejka-pod-antene-cb-przezroczysta-16cm-i2072669659.html).Umnie w zestawie było to złotko i gumowa na magnes,antena kupowana z 4 lata temu.Ta przezroczysta dostaniesz w każdym sklepie co sprzedają CB,kosz około 2 zł

Lukasz_wa

Odświeżę nieco temat anten do cb.

Do tej pory zawsze kupowałem Presidenta począwszy od Georgia, poprzez Missouri aż do mojego faworyta i anteny z której byłem najbardziej zadowolony - Dakota.

Średni czas żywotności anten to dwa max trzy lata, później tracą swoje parametry.

Tak też stało się z moją.

Na szybko kupiłem helikalnego Presidenta Virginia za całe 150 zł ( nowa ).

I tu nastąpiło miłe zaskoczenie, antena poza naprawdę estetycznym wyglądem działa sprawnie i czysto, zasięg ok 5 km. Nie ma potrzeby zdejmowania jej z dachu przy wjeździe do garażu czy na parking podziemny. Do tego ma cienki kabel antenowy co ułatwia jego schowanie.

Z czystym sumieniem mogę polecić, poniżej wstawiam jej fotki.

picture.php?albumid=1632&pictureid=7990

picture.php?albumid=1632&pictureid=7992

picture.php?albumid=1632&pictureid=7991