Jump to content
lancer7

Jakie auto kupić?

Recommended Posts

lancer7

Nadzedł czas powększyć liczbę samochodów w rodzinie i prezekazać 206 żonie. I tu powstaje dylemat, co kupić? Rozważam następujące opcje:

- Audi A6 C6 2,0 TDI 2005 r. - auto znanego pochodzenia, od kierownika działu części w audi, ok 120 000 km przebiegu. Cena 50 000 zł. Problem to silnik 2,0 TDI i to sprzed modernizacji w 2006.

- Merc 180 Kompressor szczególy w aukcji http://motoallegro.pl/mercedes-c-klasa-zarejestrowany-idealny-80-tys-i2051738635.html

- Passat B6 4motion

http://motoallegro.pl/passat-4motion-highline-tdi-u-n-i-k-a-t-i2050688909.html Znowu silnik 2,0 TDI- nie chce wydawać 3 tys zł na każdy pompowtryskiwacz, ale ten napęd 4 motion mnie strasznie kręci.

- Peugeot 407 2,2 hdi biturbo

http://otomoto.pl/peugeot-407-wersja-prezydencka-170-km-full-C22269518.html

Proszę o konstruktywne opinie oraz ocenę załączonych aut.

uczeszsie

Bierz B6, o pompowtryski sie nie martw. Wymiana uszkodzonego w każdym ASO w pl kosztuje Cie 100 zł brutto.

lancer7

jak 100 pln??? Ja czytałem, że 3 koła!!! Jakaś akcja promocyjna czy jak?

uczeszsie

Od roku ponad.

Płacisz tylko za uszczelkę pod pompowtrysk. Minus jest tylko taki, że wymienią tylko uszkodzony pompowtryskiwacz.

Waheto206

Też bym wziął B6...

lancer7

A to zmienia postać rzeczy trochę. Już byłem na Merca zdecydowany, a tu taka informacja!!! Chyba się nigdy nie zdecyduję, już ponad miesiąc ten samochód kupuję. Jutro dzwonię do VW to potwierdzić.

uczeszsie

mercaaa :wmorde

:)

lancer7

No co, no co! Napęd na tył w końcu, niee ;)

uczeszsie

Nie no, nie moje małpy.. :)

Rozumiem, że kogut na dach i taksometr już zakupione !? :D

Tak zupełnie poważnie, to nie ma co porównywać napędu na przód, czy na tył nawet z takim haldexem. Człowiek uczy sie na błędach. Ucz sie na błędach obcych :)

lancer7

Po to własnie piszę. Naprawdę dzięki za opinię i info o pompowtryskach. Poza wtryskami trochę obawiam się też koła dwumasowego i pękającej głowicy (niby po 2006 to wyeliminowali, ale są tacy co twierdzą, że nie do końca). Merc jako benzyniak jest pozbawiony tego typu niespodzianek stąd taki kierunek. Kupuje teraz auto, które ma dać mi sporo satysfakcji i nie chcę takiego, które spędzając czas na lawecie będzie mnie wku..iać. Dlatego jestem ekstra ostrożny i proszę Was o radę :)

uczeszsie

Dwumas, turbo i rozrząd trzeba traktować niestety jako elementy eksploatacyjne w samochodach grupy vag. W przypadku silnika BKD wymiana koła zamachowego z kpl. sprzęgłem to jest wydatek rzędu 3 tys zł. Turbo z przewodem, uszczelkami podobnie.

Kpl. rozrząd z pompą okolice 1500 zł. Mówie o cenach w normalnym serwisie, nie pan Henryk w stodole u sąsiada :)

Moze warto jeszcze troche szmalu odłożyć, co by być przygotowanym na takie wydatki po zakupie..

Spectral

a może by poszukać akorda 2.4?

Może impreza?

czemu takie nudne auta???

MŁODY2061504761918

Spectral dokładnie

ale widze że kombii szukasz pewnie masz rodzinę albo po prostu się nimi jarasz to może nie impreza a LEGACY ?http://otomoto.pl/subaru-legacy-C21839822.html

lub: http://allegro.pl/show_item.php?item=2050583920

i nie masz co się martwić o pompowtryski :D

no i taka ciekawostka MURCIELAGO z wyprzedaży ;p

http://otomoto.pl/lamborghini-murcielago-C10146493.html

Junk65
Znowu silnik 2,0 TDI- nie chce wydawać 3 tys zł na każdy pompowtryskiwacz

TSI - też nie kupuj, szwagrowi w ub tygodniu zawiesiły się zawory w Golfie 6, głowica zdjęta, przyznana nowa, koszt ze strony szwagra ok 4tys pln (VW partycypuje). Ale generalnie tam się rozciągają pojedyncze łańcuszki rozrządu i potrafią nawet przeskoczyć - jak zaczął szukać po necie opinii to się załamał. Fura ma 40 tysięcy km, nie 400! 40!!!

Brzuch

Mi chodzi ten po głowie http://allegro.pl/unikat-audi-a4-2-0td-170km-quattro-s-line-plus-rs4-i2049945633.html

ewentualnie ten http://allegro.pl/audi-a4-3-0-tdi-quattro-s-line-niepowtarzalne-i2050589545.html

Jak wszystko dobrze pójdzie to będę sam szukał auta dla siebie. A pyzio do renowacji. już niewiele zostało :)

Phantom

Ja bym brał Mietka.

Akurat o tej c klasie złego słowa nie powiem. Innymi nie jeździłem(>2006r).

Szkoda ze combi, bo jednak psuje efekt auta, ale jak potrzebujesz to wiadomo. W limuzynie tylna kanapa się nie składa( tak apropos).

Tutaj jest comressor, ja mam doświadczenie z 2,2 (diesel)

Jedyna rzecz jaka się zepsuła od 2006 to mata w fotelu(ta od czujnika pasów i air baga pasażera).

Jak uż c klasa to raczej wyższy model (np.ten z linku) bo przynajmniej ma gładkie szkła reflektorów bo te ryflowane w biednych wersjach wyglądają tragicznie.

Auto na prawdę godne polecenia.

Guest JeżJerzy

O 407 zapytaj Visterio, on ma ten silnik u siebie, ewentualnie 2.7 biturbo. Z tych trzech w chwili obecnej wybrałbym 407mkę, ale tylko dlatego, że reszta nie cieszy się dobrą opinią. Trochę dziwię się, że Polacy nadal uważają grupę VAG za bóstwo, to cholernie nudne i brzydkie samochody (poza nowymi audi i golfem V GTI) a ostatnio jeszcze królują w awaryjności.

Nie myślałeś o nowszym BMW serii 5? Cenowo spokojnie się zmieścisz.

E60 oczywiście w 3 litrowym dieslu.

Phantom
Trochę dziwię się, że Polacy nadal uważają grupę VAG za bóstwo, to cholernie nudne i brzydkie samochody
bo niektórzy nie patrzą na auta pod kątem wyglądu, a praktyczności, niezawodności oraz setek innych powódek i wychodzą tym samym z założenia, że auto ma jeździć a nie wyglądać :)

uczeszsie
O 407 zapytaj Visterio, on ma ten silnik u siebie, ewentualnie 2.7 biturbo. Z tych trzech w chwili obecnej wybrałbym 407mkę, ale tylko dlatego, że reszta nie cieszy się dobrą opinią. Trochę dziwię się, że Polacy nadal uważają grupę VAG za bóstwo, to cholernie nudne i brzydkie samochody (poza nowymi audi i golfem V GTI) a ostatnio jeszcze królują w awaryjności.

Nie myślałeś o nowszym BMW serii 5? Cenowo spokojnie się zmieścisz.

E60 oczywiście w 3 litrowym dieslu.

Passat B6 R, passat CC, audi TT, S3 8P , RS4, w/g mnie te auta nudne nie są, ale to oczywiście rzecz gustu. Przy czym nie wiem, czy mówisz o wyglądzie auta, czy o jego parametrach, prowadzeniu i osiągach.

Jeden lubi ciastka z kremem, drugi lubi jak mu smierdzą stopy. Dla mnie zdecydowanie ważniejsza jest frajda z jazdy i bezpieczeństwo (w przypadku aut rodzinnych),niż wygląd, a wydaje mi się, że pasek ze swoim 4 motion bije o głowę reszte wymienionych rywali.

Waheto206

+DSG i jesteś królem spod świateł :)

Yankes69

Niektórzy koledzy maja tu racje..strasznie nudne auta wybierasz(co nie znaczy ,że złe)Z tych co ty podesłałeś brał bym audi...Mniej tego niż pasata co jest dużą zaletą ...no ale 2.0 TDI:sese Ale kolega MŁODY206 podsunął ciekawy pomysł z tym legacy...szczerze nie wiem jak tam się sprawuje diesel ale auto o niebo ciekawsze od reszty tu pokazanych:)

Ale i tak za cenę ok 50 k znalazł bym dla siebie dużo ciekawszych samochodów które dają dużo więcej frajdy z jazdy(no ale to może mój tok myślenia bo jeszcze młody jestem)

zbyniu

nie bierz merca bo bedziesz zazlowal do konca zycia mimo ze ma przycisk do wylaczenia esp to i tak sie do konca nie wylaczy+bardzo slabe kolo dwumasowe,bierz tak jak uczesz napisal paska albo audi,chociaz szczeze ci powiem ze audi w tych rocznikach jest bardzo malo awaryjne praktycznie do 100 tys to olej wymieniasz wiem bo pracuje w audi i wiedze co przyjezdza najczesciej zazwyczaj sa to nowe 2,0tdi bluemotion,tak samo 1,6tdi i 1,4tfsi tego nie polecam nikomu,ale 2,0tdi z przed 2006 piekne bardzo udane silniki,bedziesz z nich zadowolony i gwarantuje ci ze bedziesz zadowolony

mim

A o SUVie nie myślałeś ?

Może starsze rocznikiem, ale i tak są fajne.

BMW X5, XC90, Touareg ... ?

oFi

ja bym mimo wszystko brał merca ponieważ pod względem awaryjności to wypada najlepiej z tych trzech modeli. Posiłkuję się tutaj danymi od znajomego który ma takie auto od nowości i jeśli chodzi o zawieszenie i elektronikę to żadnych problemów.

lancer7

A propos nudnych aut to sprawa nie jest taka prosta. Jak jeszcze planowałem zmianę to zarzekałem się, że nigdy Passata bo to nuda i będę szukał Alfy 159. Jednak jak się ma juz kase w reku i trzeba ją wydać to sprawa się nieco koplikuje. Zacząłem czytać recenzje, testy, fora itp. Najchętniej to bym kupił Betę w cuope, Brerę, 407 coupe albo jakiś inny samochód z pazurem. Niestety żona mogła by nie podzielić mojego entuzjazmu tym bardziej, że mamy pewne plany rozwoju ;) Zalezy mi też na aucie z bogatym wyposazeniem. No i jak się zbierze do kupy te wszystkie fanaberie i przepusci przez filtr na allegro to nie za wiele zostaje do wyboru więc trochę wieje nudą. Auto powyżej 50 tys. nie wchodzą w grę 50 zł to maks, na który moge sobie pozwolić - trzeba jeszcze coś zostawic na ubezpieczenie i serwis.